رفع ارور PF و PE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور PF لباسشویی ال جی

به طور کلی، احتمال بروز خطا یا ارور در ماشین لباسشویی ال جی خیلی کم است. اما این خطاها در وسایل الکتریکی غیر ممکن یا بعید نیستند و گاهی با یک فرآیند ساده، امکان رفع بسیاری از این ایرادها وجود دارد. یکی از نمونه‌های این ارورها یا کدهای خطای لباسشویی ال جی، ارور PF لباسشویی ال جی همراه با ارور PE لباسشویی می‌باشد. توجه داشته باشید جهت اقدام برای تعمیر لباسشویی در استاده می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید یا روی لینک کلیک نمایید.

گفتنی است کد خطا یا ارور PF در تمامی ماشین‌های لباسشویی ال جی مربوط به مشکلات و ایرادهای برقی است. با ما در “خدمات آنلاین استاده” در این مقاله همراه باشید تا با متداول‌ترین ارورهای لباسشویی ال جی PF و PE آشنا شویم و راهکارهای مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در جهت رفع خطای به وجود آمده را فراگیریم.

ارور PF لباسشویی ال جی

ارور pf لباسشویی ال جی

علل بروز ارور یا خطای PF لباسشویی ال جی به شرح موارد زیر می‌باشد:

 • قطع و وصل شدن جریان برق منزل
 • مشکل محافظ یا سه راهی برق
 • ایرادهای برقی و نوسانات اتصالات لباسشویی

رفع ارور PF لباسشویی ال جی

هنگامی که ماشین لباسشویی در حال فعالیت و شستشو می‌باشد و در حالتی که جریان برق خانگی قطع می‌شود، پس از اتصال مجدد برق، دستگاه در اکثر مواقع این پیغام را نمایش می‌دهد.

شما می‌توانید یکی از کلیدها یا آیکون‌های نمایش داده شده روی پنل لباسشویی را انتخاب کنید. در این راستا ارور PF از صفحه نمایش ناپدید می‌شود. پس از آن می‌توانید مجددا دستگاه را راه اندازی کنید. فیوز ماشین لباسشویی ال جی در کجا قرار دارد؟

البته گاهی امکان دارد قطعی برق در کار نباشد، ولی لباسشویی پیغام ارور PF را نمایش بدهد. همه این موارد می‌توانند بسیار نادر باشند اما بد نیست که همه موارد را در نظر بگیریم.

حتی گاهی این امکان وجود دارد که ایراد یا ارور PF پیش آمده از ناحیه پریز برق منزل باشد. در چنین شرایطی می‌توانید با یک وسیله برقی دیگر پریز برق را آزمایش کنید. جهت اقدام برای رفع ارور E1 و E5 لباسشویی ال جی روی آن کلیک کنید.

بررسی قطعات

اگر حفاظت کننده برق یا سه راهی برق دارید، لباسشویی را مستقیما به برق اصلی متصل کنید. به طور کلی علت کد خطای PF ماشین لباسشویی ال جی، بروز مشکل برقی دستگاه، مشکل برق ساختمان که البته احتمالش کم است، خرابی و ایراد داشتن سه راهی یا سه شاخه ماشین لباسشویی، مشکلات المنت گرمایشی و خرابی برد است.

پیشنهاد منطقی همه کارشناسان در صورت بروز مشکل در لباسشویی ال جی، برقراری تماس با تعمیرکار و متخصص است. در اینگونه مواقع تماس با نمایندگی‌های رسمی و مکانی که نام شما به عنوان فهرست گارانتی محصول ثبت شده است، می‌تواند بهترین گزینه باشد.

ارور PE لباسشویی ال جی

ارور PE لباسشویی ال جی

رویت ارور یا کد خطای PE در لباسشویی ال جی باید شما را به سمت ایرادی در سنسور یا گیرنده حساس سطح آب پیش ببرد.

علت بروز ارور یا خطای PE در لباسشویی معمولا وابسته به مشکلاتی در بخش هیدروستات، اتصالات و سیم کشی می‌باشد.

وقتی ارور PE روی صفحه نمایشگر لباسشویی دیده می‌شود، برای رفع عیب آن نیاز به بررسی از طرف تکنسین وجود دارد. در واقع این ایراد به یکی از اختصاصی‌ترین بخش‌های لباسشویی ال جی مربوط می‌شود.

رفع ارور PE لباسشویی ال جی

وقتی ارور PE رویت می‌شود، بدون تردید باید بدانید که سطح آب بالاتر از حد مجاز قرار گرفته است.

معمولا در چنین مواقعی بررسی دو بخش مهم الزامی است:

 • میکروسوییچ و سنسور فشار سطح آب را نگاه کنید.
 • هیدروستات را بررسی کنید.

در واقع خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی مبنی بر خرابی در سنسور تشخیص سطح آب دستگاه است.

این ایراد با علامت ارور PE در صفحه نمایشگر لباسشویی ال جی مشخص می شود. زمان بروز کد خطا یا ارور PE در لباسشویی ال جی باید هیدروستات و شلنگ رابط به درام، اتصالات و سیم کشی و برد دستگاه بررسی شوند. جهت اقدام برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی همراه با هزینه روی آن کلیک کنید.

تاکنون متوجه شده‌اید که علت کد خطای PE لباسشویی ال جی، به احتمال فراوان به دلیل بروز مشکل در هیدروستات، خرابی برد، مشکلات سیم کشی و نصب نادرست دستگاه می‌باشد.

 1. در این حالت بهتر است دستگاه را به مدت 20 دقیقه از مدار برق خارج و سپس آن را مجددا به برق وصل کنید.
 2. بعد از روشن شدن مجدد دستگاه و به جریان افتادن فرآیند شستشو، بار دیگر بروز یا عدم بروز ارور PE را بررسی کنید.

بررسی قطعات

 • هيدروستات، منبع و شلنگ لباسشویی.
 • اتصالات و سيم کشی مربوطه.
 • برد کنترل اصلی دستگاه.
 • شیربرقی ورودی آب و صافی آن.
 • شیر ورودی آب شهری.
 • شلنگ ورودی آب در پشت دستگاه را بررسی کنید تا عاری از هرگونه گره خوردگی و انسداد باشد.

سخن نهایی

در واقع داخل لباسشویی ال جی، سنسور یا حسگری وجود دارد که مقدار حجم آب را مشخص می‌کند. در مواقعی که این سنسور با مشکل یا خرابی روبه‌رو می‌شود و مقدار آب در ماشین بیشتر از حد مجاز بالا می‌رود، امکان دارد سرریز شود و باعث بروز اختلال و مشکل شود. همین فرآیند باعث بروز این ارور روی صفحه نمایش لباسشویی می‌شود. بنابراین ضمن آگاهی از علت بروز مشکل، در صورت نیاز به رفع ایراد به وجود آمده با کارشناسان ما در “استاده” همراه باشید تا از خدمات تعمیر و رفع ایرادات لباسشویی ال جی بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *