ماشین لباسشویی ال جی یکی از پرمصرف‌ترین برندهای معتبر ماشین لباسشویی در منازل می‌باشد. ممکن است بر اثر استفاده مداوم از ماشین لباسشویی و پس از گذر مدت زمان طولانی، کدهای خطای متفاوتی بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی ظاهر شود. که نشان از ارور یا خرابی برخی از قطعات لباسشویی دارند. با ما همراه باشید تا در این مقاله از استاده مگ، به بررسی ارور E5 و ارور یا کد خطای E1 ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. همچنین، راهکارهای لازم و مناسب‌ترین راه‌حل‌ها جهت رفع خطاهای به وجود آمده و روند عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را شرح دهیم.

ارور E1 ماشین لباسشویی ال جی

ارور E1 به صورت کد خطای de در لباسشویی ال جی نمایان می‌گردد. درواقع نشان دهنده باز بودن درب لباسشویی است. این ارور زمانی در صفحه نمایش لباسشویی ال جی ظاهر می‌گردد که درب لباسشویی ال جی به صورت محکم بسته یا اصطلاحا کیپ نشده باشد. در صورتی که پس از بسته شدن درب لباسشویی، دستگاه ماشین لباسشویی قابلیت قفل کردن درب رانداشته باشد، ارور  E1 بر روی نمایشگر لباسشویی ال جی نمایان می‌شود.

از سایر علت‌های بروز کد خطای E1 در ماشین لباسشویی ال جی می‌توان به خرابی قطعات جانبی درب ماشین لباسشویی از جمله میکروسوئیچ، لولا و یا زبانه درب اشاره کرد.

لازم به ذکر است به دلیل حساسیت و ظرافت بالای قطعات ماشین لباسشویی ال جی و پیچیدگی تعمیرات آنها، جهت عیب‌یابی و بررسی قطعات با کارشناسان مجرب استاده در ارتباط باشید. تعمیرات و تعویض قطعات لباسشویی ال جی خود را به تعمیرکاران مجموعه ما بسپارید. حتی‌الامکان از تعمیر خودسرانه و بدون آگاهی ماشین لباسشویی ال جی بپرهیزید.

برای آگاهی از سایر ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و رفع خطا ماشین لباسشویی LG کلیک کنید.

امکان دارد مشکل بروز ارور E1 لباسشویی ال جی و E5 با بستن درب دستگاه و کیپ کردن آن حل نشود. لازم است تا سلامت قطعاتی را که در موارد زیر بیان شده‌اند، بررسی کنید. و مورد ارزیابی قرار دهید.

  • پنل
  • اتصالات برقی و سیم کشی لباسشویی
  • برد الکترونیکی دستگاه

راهکار رفع ارور E1 لباسشویی ال جی

جهت رفع ارور E1 در محل ابتدا لباسشویی خود را خاموش کنید. از قطع بودن اتصالات و روشن نبودن آن مطمئن شوید. (می‌توانید علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی را اینجا مطالعه کنید.) پس از آن، یکبار درب را به صورت کامل باز کنید و مجددا آن را ببندید. در این مرحله ماشین لباسشویی ال جی خود را راه‌اندازی و آن را روشن کنید. امکان دارد مشکل برطرف نشود و همچنان کد خطا یا ارور E1 بر روی صفحه نمایش لباسشویی ال جی نمایان شود. در این صورت نسبت به بررسی و رفع ایرادات قطعات داخلی ضمن مشورت با تعمیرکاران مجرب و فنی اقدام نمایید.

ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی

ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی

ارور E5 یکی از کد خطاهای نمایان شده بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد. که زیرمجموعه ارورهای de قرار می‌گیرد و همانند ارور E1 ارتباط به بسته نبودن درب لباسشویی دارد.


رفع خطا یا ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی را در این صفحه بخوانید.

در صورتی که درب ماشین لباسشویی ال جی دچار انحراف، شکستگی و یا خرابی شود و یا در اثر ممانعت و انسداد اشیا به خوبی بسته نشود، کد خطای E5 بر روی صفحه نمایش لباسشویی ال جی نمایان می‌گردد. که نیاز به رفع مشکل درب لباسشویی دارد.

گاهی در بروز ارور یا خطای E5 در ماشین لباسشویی ال جی، درب اصلی مشکلی ندارد. و سنسور لباسشویی ال جی دچار خرابی و آسیب شده است. در این صورت دستگاه لباسشویی ال جی قادر به تشخیص بسته شدن درب نمی‌باشد و ارور E5 ظاهر می‌گردد.

راهکار رفع ارور یا کد خطای E5 لباسشویی ال جی

جهت رفع مشکل بروز کد خطای E5 در ماشین لباسشویی ال جی، ابتدا از سالم بودن درب لباسشویی مطمئن شوید. مطمئن شوید چیزی مانع از بسته یا کیپ شدن آن نمی‌گردد. ضمن قفل کردن درب، از سالم بودن لاستیک قرارگرفته در اطراف درب لباسشویی نیز مطمئن شوید.

در صورتی که پس از اطمینان از محکم سته شدن درب لباسشویی ال جی مشکل ارور E1 و E5 لباسشویی ال جی برطرف نشد، در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به عیب‌یابی و تعمیر دستگاه لباسشویی ال جی خود از طریق نمایندگی ال جی اقدام نمایید.

سخن نهایی

گفتنی است ماشین لباسشویی ال جی از معتبرترین برندهای ماشین لباسشویی محسوب می‌شود. که در انواع مدل‌ها طراحی و وارد بازار شده است. با وجود این که ساختار هر یک از انواع ماشین لباسشویی‌های ال جی با یکدیگر متفاوت است، ارورهای نمایان شده بر روی صفحه نمایش لباسشویی‌های دارای نمایشگر ال جی یکسان می‌باشد.

در صورتی که لباسشویی ال جی فاقد نمایشگر باشد، ارور E1 و E5به واسطه چراغ‌های ال ای دی به نمایش گذاشته می‌شود. بنابراین، اطلاع درست از معنای هر یک از کدهای خطای نمایان شده در ماشین لباسشویی ال جی، فرآیند عیب‌یابی و تعمیر آن را تسهیل می‌کند. همچنین، نشان دهنده آن است که آیا خود مشتریان توانایی عیب‌یابی و رفع ایرادات لباسشویی را دارند یا خیر. و یا اینکه امکان تعمیر لباسشویی در محل وجود دارد یا نه!

طبقه بندی شده در

با برچسب در