ارور ماشین لباسشویی ال جی و رفع خطا ماشین لباسشویی LG

ارور ماشین لباسشویی ال جی

ممکن است برای هر یک از لوازم خانگی برقی مشکلاتی در روند کار رخ بدهد. برخی اوقات اشکلات ساده و راحت هستند و سریع رفع می‌شوند. ولی در برخی مواقع برای حل مشکل باید اطلاعات کافی در زمینه آن دستگاه لوازم خانگی داشت. اگر ماشین لباسشویی ال‌جی در منزل دارید بهتر است با نحوه کار آن به طور کامل آشنا باشید. برخی ارور و خطاهای ماشین لباسشویی ال جی روی صفحه نمایشگر آن نشان داده می‌شود و ممکن است شما را کلافه کند و راه حل را ندانید و در برخی از موارد نیاز به استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشید.

انواع خطا ماشین لباسشویی ال جی

قبل از هر چیز باید گفت دو اشکال کلی ممکن است برای ماشین لباسشویی LG رخ دهد. اشکال اول مربوط به میزان ریختن لباس در مخزن ماشین، آبرسانی دستگاه، بسته بودن درب آن و از این دست موارد است که با کمی آشنایی می‌توانید آن را حل کنید. اما برخی اشکالات فنی هستند و حتماً باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شماره تلفن نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

خطا IE

اشکال در روند ورود آب به داخل مخزن دستگاه با این خطا نشان داده می‌شود. برای رفع مشکل باید اتصالات آب ورودی ماشین و مقدار فشار آب ورودی ماشین چک شود. بررسی کنید که آیا آب قطع نشده باشد. اگر هیچ کدام از این موارد نبود احتمالا سیم کشی دستگاه و یا برد ماشین لباسشویی دچار نقص شده که حل آن بر عهده تعمیرکار در این زمینه است.

خطا OE

ارور و خطای ماشین لباسشویی ال جی اگر خطای OE بود، بیانگر اشکال در فیلتر تخلیه و یا شلنگ تخلیه است. اگر ارتفاع شلنگ تخلیه کمتر از یک متر باشد، این خطا نشان داده می‌شود. همچنین اشکال در پمپ تخلیه و یا سیم کشی برد دستگاه می‌تواند از علل ایجاد این نقیصه باشد.

آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی ال جی را اینجا بخوانید.

خطا SE

اگر این خطا را مشاهده کردید بدانید یک نشستی در ماشین لباسشویی رخ داده است. دستگاه را از برق بکشید و تمامی لوله‌های آب را بررسی کنید و اگر لوله‌ای سوراخ و یا آسیب دیده شده بود، تعویض کنید و اگر نتوانستید مشکل را پیدا کنید، با تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید. رفع ارور CL و SE ماشین لباسشویی ال‌ جی را به طور کامل همراه با راهکار در این صفحه از استاده بخوانید.

خطا UE

مشکل عدم تعادل در ماشین با این آلارم نشان داده می‌شود. اگر میزان حجم لباسی که در مخزن ماشین ریخته شده بیشتر یا کمتر از حد استاندارد ماشین باشد، این خطا نشان داده می‌شود. همچنین عدم تعادل ممکن است به خاطر عدم رعایت شیب مناسب دستگاه بعد از نصب باشد که وجود شیب بیشتر از یک درجه نوعی عدم تعادل برای دستگاه است. البته در موارد فنی اگر روتور و استاتور دستگاه یا برد آن است. دلایل ارور لباسشویی آاگ و رفع خطا کامل

خطا DE

اگر قبل از روشن کردن دستگاه، درب آن را به خوبی نبندید، دستگاه این هشدار را نشان می‌دهد. ممکن است درب را به خوبی بسته باشید، اما اشکال از جای دیگر باشد. مثلاً لولای دستگاه و یا پنل جلویی آن یا میکرو سوئیچ آن دچار اشکال شده باشد. در شرایط فنی نیز اشکال در برد دستگاه و یا اتصالات سیم کشی خواهد بود. دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

خطا TE

ارور و خطای ماشین لباسشویی ال جی اگر te باشد، نشانگر مشکلاتی در المنت ماشین است. این اشکال با اطلاعات معمولی قابل رفع نخواهد بود و بهتر است از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. فیوز ماشین لباسشویی ال جی کجاست؟

خطا FE

اگر آبگیری در ماشین ال جی بیش از حد استاندارد باشد، این خطا روی صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد. اشکال در شیر برقی ورودی و یا هیدرواستاتیک و شیلنگ رابط به درام و یا اشکال در سیم‌کشی و برد دستگاه باعث بروز این خطا می‌شود.

خطا PE

اگر در حسگر تشخیص سطح آب دستگاه ایرادی رخ داده باشد، این هشدار را روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد. تعمیرکار مجرب می‌تواند این نقص را برطرف کند. زیرا اشکال مربوط به یکی از موارد سیم کشی یا برد دستگاه و یا هیدروستات و شلنگ رابط است.

خطا CE

ارور و خطای ماشین لباسشویی ال جی در این حالت مرتبط به اتصال محدود در موتور ماشین است. برای رفع آن باید برد دستگاه اتصال و اتصالات و سیم کشی آن و استاتور بررسی شوند تا علت مشکل پیدا شود. بهتر است دستگاه ماشین لباسشویی را دستکاری نکنید و کار را به کاردان بسپارید.

خطا LE

اگر موتور لباسشویی قفل کرده و نتواند کارش را ادامه دهد، این خطا روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود. ممکن است علت آن ساده و ناشی از حجم لباس داخل دستگاه باشد. شاید هم مشکل فنی‌تر و مربوط به استاتور و روتور میکروسوئیچ درب و یا اتصالات سیم کشی و یا برد دستگاه باشد.

سخن پایانی

این که در این نوشتار سعی شده ارور یا خطا ماشین لباسشویی ال جی تا حد امکان بررسی و راه حل رفع هر کدام بیان شود. البته در صورتی که نتوانستید خودتان مشکل را حل کنید، حتماً با یک تعمیرکار با تجربه در این زمینه تماس بگیرید تا هرچه زودتر مشکل را پیدا و رفع نماید.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. محمدعباسی گفت:

    ارورLE

  2. مهتاب مهدوی پور گفت:

    میزنه پایان شستشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.