امروزه ماشین لباسشویی ال جی به نمایشگر LCD مجهز می‌باشند و باعث سهولت استفاده‌ی کاربر از دستگاه می‌شوند. علاوه بر این موضوع در هنگام مواجهه‌ی ماشین یا لباسشویی با مشکلات به وجود آمده، نمایشگر LCD کد خطای مربوطه را از طریق حروف انگلیسی و به صورت مختصر اعلام می‌کند که به علت هرکدام از آنها در دفترچه‌ی راهنمای دستگاه به تفصیل پرداخته شده است.در این صفحه از تعمیرات لباسشویی در استاده قصد داریم علل مهمی که باعث بروز ارور OE لباسشویی ال جی می‌شود را به شما معرفی کرده و راهکارهایی جهت برطرف نمودن آن، ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

ارور OE مخفف کلمه‌ی outwater error می‌باشد و به خطای آب خروجی ترجمه می‌شود.

ارور OE لباسشویی ال جی

به طور کلی علت اعلام ارور OE ماشین لباسشویی ال جی مربوط به عدم تخلیه‌ی آب در مخزن دستگاه می‌باشد. جهت رفع این مشکل ابتدا باید علت تخلیه‌ نشدن آب ماشین لباسشویی را عیب‌یابی نمایید.

مهم‌ترین دلایل بروز ارور OE ماشین لباسشویی ال جی عبارت هستند از:

 • پمپ ماشین‌ لباسشویی معیوب است.
 • چاه فاضلاب دچار گرفتگی می‌باشد.
 • شلنگ تخلیه‌ی دستگاه پیچ خورده، مسدود و یا معیوب است.
 • نقص در سیستم هیدروستاتیک و یا برد کنترل اصلی می‌باشد.
 • خرطومی ماشین لباسشویی گرفته باشد.
 • شی یا مانعی موجب انسداد فیلتر پمپ دستگاه شده است.
 • سیم‌کشی دستگاه دچار اشکال است.

رفع ارور E5 لباسشویی ال جی را اینجا بخوانید.

قبل از بررسی و تشریح کامل هرکدام از موارد بالا، به نکات زیر توجه بفرمایید:

 1. پیش از اقدام به هرگونه بررسی حتما دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا نمایید.
 2. آب تجمع پیدا کرده در ماشین لباس شویی را به صورت دستی تخلیه کنید. سپس نسبت به عیب‌یابی دستگاه اقدام فرمایید.
 3. رعایت کامل نکات ایمنی در تمام مراحل ضروری می‌باشد.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

یکی از موارد مهم و شایعی که منجر به عدم تخلیه‌ی آب ماشین لباسشویی می‌شود، نقص در شلنگ تخلیه‌ی دستگاه می‌باشد. توصیه‌ می‌کنیم هنگام ارور OE لباسشویی ال جی در مرحله‌ی اول از عدم فرسودگی، سالم بودن و قرارگیری صحیح و شلنگ تخلیه و همچنین عدم تاخوردگی و پیچ خوردگی آن اطمینان حاصل فرمایید. همچنین ممکن است شی یا مانعی مسیر شلنگ تخلیه را مسدود کرده باشد. درصورت فرسودگی یا آسیب دیدگی شلنگ تخلیه باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

شایان ذکر است ارتفاع شلنگ تخلیه از سطح زمین از مواردی است که می‌تواند منجر به عدم تخلیه‌ی آب در مخزن شود. بدین منظور لازم است شلنگ تخلیه همواره حداقل 60 سانتی متر و حداکثر 1 متر از سطح زمین فاصله داشته باشد و سپس به فاضلاب متصل گردد.

رفع ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

خرطومی ماشین لباسشویی ال جی

علاوه بر شلنگ تخلیه، درصورتی مانعی منجر به انسداد مسیر خرطومی دستگاه شود، امکان تخلیه‌ی آب در مخزن امکان‌پذیر نخواهد بود و با ارور OE لباسشویی ال جی مواجه خواهیم گشت. تشخیص محل دقیق گرفتگی کمی مشکل می‌باشد و بهتر است از تجربه و نظر کارشناسان متخصص کمک گرفته شود.

فیلتر پمپ ماشین لباسشویی ال جی

فیلتر پمپ ماشین لباسشویی ال جی دریچه‌ی مستطیلی کوچکی است. که در بخش جلویی و پایین دستگاه قرار دارد و مانع از انتشار بوی نامطلوب از ماشین لباسشویی می‌گردد. درصورتی که فیلتر پمپ پر شود، پروانه‎‌ی پمپ تخلیه نمی‌تواند به راحتی چرخش خود را داشته باشد و درنهایت عملکرد پمپ تخلیه مختل خواهد شد(علت کار نکردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟) و ارور OE بر صفحه‌ی نمایشگر LCD نمایان خواهد شد. توجه داشته باشید اگر به موقع نسبت به تمیز نمودن و شستشوی فیلتر پمپ اقدام نکنید، به مرور زمان موتور پمپ تخلیه‌ی دستگاه آسیب می‌بیند. و درنهایت منجر به سوختن آن می‌گردد.

توصیه‌‌ی اکید ما به شما عزیزان این است که جهت پیشگیری از بروز ارور OE لباسشویی ال جی، به صورت ماهیانه فیلتر دستگاه را تمیز و جرم‌گیری نمایید.

شستشوی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی برای رفع ارور OE

برای شستشوی فیلتر ماشین لباسشویی مطابق مراحل زیر پیش روید:

 • در مرحله‌ی اول ماشین لباس شویی را خاموش کنید.
 • سپس درپوش فیلتر را برداشته و شلنگ جلوی ماشین را آزاد نمایید.
 • در مرحله‌ی بعد درپوش را از شلنگ جدا کنید و سپس آب باقی‌مانده درون شلنگ را خالی کنید.
 • اکنون پیچ فیلتر پمپ را در جهت موافق عقربه‌های ساعت حرکت دهید تا باز شود.
 • حال می‌توانید فیلتر را به راحتی شستشو نموده و بخش داخلی پمپ را به کمک مسواک کوچکی تمیز فرمایید.
 • به مدت 10 دقیقه فیلتر را در ظرفی که حاوی آب گرم است قرار دهید. تا تمامی جرم‌های موجود شسته شوند.
 • درنهایت فیلتر و درپوش و شلنگ را به درستی در جایگاه خود جایگذاری نمایید. تا ارور OE لباسشویی ال جی رفع شود.

طراحی ماشین‌های لباسشویی دوقلوی ال جی به گونه‌ای است که بررسی فیلتر پمپ میسر نمی‌باشد.

فرسودگی، سوختگی و نقص در عملکرد پمپ ماشین لباسشویی ال جی

سوختگی و نقص در عملکرد پمپ ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی پمپ ماشین لباسشویی ال جی یکی از قطعات مهم و کلیدی دستگاه می‌باشد. با کمک پمپ، آب مخزن از دستگاه خارج می‌شود. اگر این قطعه دچار آسیب‌دیدگی، فرسودگی و سوختگی شود، با در نظر گرفتن حساسیت بالای آن بهتر توسط تکنسین متخصص این حوزه مورد بررسی  قرار گیرد. سپس باتوجه به نظر تکنسین تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی و یا در صورت نیاز تعویض صورت گیرد.

پمپ ماشین لباسشویی ال جی پس از گذشت مدت زمان مشخصی دچار فرسودگی می‌شود و نیاز به تعویض خواهد داشت. اما بهتر است بدانید بعضی موارد منجر به کاهش طول عمر مفید پمپ دستگاه می‌شوند. مواردی مانند: پر شدن فیلتر تخلیه، بلند بودن شلنگ تخلیه و…

گرفتگی لوله و چاه فاضلاب

ممکن است با گذشت زمان، رسوبات موجود باعث انسداد و گرفتگی چاه فاضلاب شود. و درنهایت منجر به جلوگیری از ورود آب به آن شود. توصیه می‌کنیم درصورتی که ارور OE لباسشویی ال جی ظاهر شده است و شلنگ تخلیه‌‌ی ماشین لباسشویی به سیفون و اتصالات زیر سینک اتصال دارد، این اتصالات را جدا کرده و درصورت وجود گرفتگی آن را برطرف نمایید.

نقص سیستم هیدروستات و برد کنترل اصلی ماشین لباسشویی ال جی

درصورتی که باوجود تخلیه‌ی آب از ماشین لباسشویی همچنان ارور OE لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود، سیستم هیدروستات و یا برد کنترل اصلی دستگاه دچار اشکال شده است. در این شرایط جهت برطرف نمودن این مشکل باید سوئیچ هیدروستات و سپس برد کنترل اصلی توسط تکنسین ماهر مورد بازبینی قرار گیرد.

آزمون نهایی رفع مشکل ارور OE لباسشویی ال جی

پس از عیب‌یابی و برطرف نمودن صحیح و اصولی مشکل پیش‌آمده نیاز است جهت تست ماشین لباسشویی و برای این که مطمئن شوید مشکل به وجود آمده برطرف شده است، نیاز است مراحل زیر را اجرا نمایید.

 • دکمه‌ی power دستگاه را بفشارید تا روشن گردد.
 • در مرحله‌ی بعد کلید special use را بفشارید و حالت spin را روشن نمایید.
 • سپس دکمه‌ی start/pause را بفشارید تا چرخه آغاز شود.
 • در این مرحله چرخه‌ی spin only را اجرا نمایید تا درنهایت آب داخل دستگاه خالی شود.

اگر همچنان ارور OE لباسشویی ال جی بر صفحه‌ی نمایشگر LCD ماشین لباسشویی نمایان شد، دستگاه نیاز است به صورت حرفه‌ای توسط تعمیرکار متخصص مورد بازرسی قرار گیرد.

طبقه بندی شده در