امروزه افراد زیادی برای خاص، رنگارنگ و جذاب‌ به نظر رسیدن موها به سراغ بافتن مو با کاموا می‌روند. شما می‌توانید با رعایت یک سری نکات اصولی و تمرین آن‌ها در انجام تمیز و زیبای بافت مو به تبحر برسید. ما در این مقاله قصد داریم تا با آموزش بافت مو به صورت کامل و مرحله به مرحله، شما را در تسهیل این امر کمک کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آموزش بافت مو با کاموا

بافتن مو با کاموا روش‌های گوناگونی دارد که یکی از زیباترین و پرطرفدارترین آنها، بافت سه تایی مو و کاموا می‌باشد. مراحل آموزش بافت مو با کاموا به شرح زیر می‌باشد:

آموزش بافت مو با کاموا

مرحله اول: آماده‌سازی و شانه زدن

در آموزش بافت مو با کاموا در ابتدا شانه زدن موها و قسمتی که قصد دارید بافت با کاموا انجام شود را مشخص نمایید. سپس بخشی از موها که باقی مانده است را با کش جمع کنید.

آماده‌سازی و شانه زدن

مرحله دوم: آماده‌سازی کاموا

کاموای مورد نظر را به طول دو برابر قد موهای خود قیچی کنید؛ به طوری که وقتی کاموا را از وسط تا می‌کنید و روی ریشه موهای خود قرار می‌دهید، کاملا هم‌اندازه موها شود. در قدم بعدی کاموا را تا کرده و یک دسته موی نازک را جدا کنید. کاموا را به حالت تا شده از زیر مو رد کنید و با حلقه ایجاد شده، گره بزنید. دست خود را محکم در قسمت ریشه موها نگه دارید تا گره ایجاد شده، شل نشود.

مرحله سوم: بافت مو با کاموا

اکنون موهای دسته جدا شده را به دو قسمت تقسیم کنید. یک دسته دیگر نیز، کاموا می‌باشد که مجموعا با احتساب 2 دسته موی جدا شده، 3 دسته خواهد شد. بنابراین شما می‌توانید موهای خود را به صورت ساده و 3 تایی ببافید. تا انتهای موها بافتن را ادامه دهید.

در بافت ساده مو، ابتدا دسته انتخاب شده به سه بخش مساوی تقسیم‌بندی می‌شود. در قدم بعدی دسته موی سمت چپ روی قسمت میانی آورده می‌شود و سپس دسته موی سمت راست نیز بر روی دو دسته موی دیگر قرار می‌گیرد.

زمانی که بافتن موها و کاموا تا انتهای دسته موی انتخاب شده را انجام دادید، برای بستن و فیکس کردن کاموا، کاموا را دور دسته مو بپیچید و گره بزنید. برای فیکس شدن بهتر و ماندگاری طولانی‌تر نیز می‌توانید از کش‌های کوچک ژله‌ای کمک بگیرید.

مرحله چهارم: آرایش مو

در مرحله پایانی قسمت‌های اضافه کاموا را با قیچی ببرید تا مرتب به نظر برسد. برای زیبایی بیشتر بافت موی انجام شده می‌توانید از گیره، مهره، گل سر و… استفاده کنید.

بافت مو با کاموا


آموزش چند بافت مو ساده و جدید

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، بافت مو به روش‌های متنوعی انجام‌پذیر است که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها، بافت مو آفریقایی می‌باشد. بافت مو آفریقایی برخلاف باور عموم، دشوار نیست و با کمی تکرار و حوصله به راحتی انجام می‌شود و جلوه خاص و ویژه‌ای به موهای شما می‌دهد. در این قسمت به آموزش بافت مو آفریقایی می‌پردازیم.

آموزش بافت مو آفریقایی

پس از آن که موهای خود را با شامپو ملایم و نرم‌کننده شستشو دادید، و با حرارت کم سشوار خشک کردید، موها را به خوبی شانه بزنید و مطمئن شوید که تمامی گره‌های مو باز شده‌اند. در آموزش بافت مو آفریقایی در ابتدا فرق سر خود را به دقت مشخص کنید و سپس یک فرق دیگر که کاملا با فرق وسط موازی و همسو می‌باشد را جدا کنید تا بین آن دو خط یک مستطیل تشکیل شود. درمستطیل ایجاد شده، از قسمت نزدیک پیشانی یک لاین رو به عقب از مو که قصد دارید روی آن بافت انجام دهید را جدا کنید و به سه دسته تقسیم‌بندی نمایید.

اگر مستطیل ایجاد شده عرض کمتری داشته باشد، بافت آفریقایی زیباتر به نظر می‌رسد.

آموزش بافت مو آفریقایی بدین صورت است که باید دسته موی راست را به زیر دسته مو وسطی ببرید و سپس موها را به آرامی بکشید و سفت کنید. اکنون انگشت اشاره را محکم در قسمت میانی قرار دهید و دسته موی چپ را به قسمت پایینی ببرید. سپس یک دسته موی نازک دیگر از کف سر جدا کنید و به دسته موی وسطی بیفزایید و در قدم بعدی بافت ساده را بر روی سه دسته موی تقسیم شده، انجام دهید.

آموزش بافت مو آفریقایی

توجه داشته باشید که در طول انجام بافت، انگشت شست و اشاره دست را به صورت محکم بر روی سر قرار دهید تا بافت شل نشود. این مراحل باید تا هنگامی ادامه پیدا کند که به بخش میانی سر رسیده باشید و مستطیل ایجاد شده تمام شده باشد. در این شرایط می‌توانید بافت ساده مو را انجام دهید تا به انتهای مو برسید و سپس با یک کش کوچک ژله‌ای، آن را محکم ببندید.

موهایی که از کف سر جدا می‌کنید باید به صورت لیفت کشیده شوند تا جلوه زیبایی داشته باشند.

آموزش بافت مو مدل تیغ ماهی

یکی دیگر از خاص‌ترین مدل‌های بافت مو، مدل تیغ ماهی می‌باشد که برای تمامی انواع موهای بلند، کوتاه، مجعد، لخت و… کاربرد دارد. شایان ذکر است مدل موی تیغ ماهی در دو حالت سفت و شل قابل انجام است که با توجه به سلیقه خود می‌توانید یکی از آن دو را انتخاب کنید. اکنون به آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی ساده می‌پردازیم.

آموزش بافت مو مدل تیغ ماهی
  • در مرحله اول فرق سر خود را به درستی مشخص نموده و دو بخش مساوی از موها را جدا کنید.
  • در بافت مو مدل تیغ ماهی ساده باید موهای سمت راست را با دست راست کنترل کنید و به کمک دست چپ خود، قسمت کم حجمی از موهای بیرونی سمت چپ را به سمت راست اضافه کنید. این مرحله برای موهای سمت مقابل نیز باید دقیقا به روش گفته شده، انجام شود. به طوری که می‌بایست حجم کمی از موهای سمت راست به داخل موهای سمت چپ منتقل گردد.
  • این مراحل باید تا نوک مو و به صورت ضربدری ادامه پیدا کند. در مرحله آخر موها را با کش محکم ببندید و برای ماندگاری بیشتر و جلوه زیباتر نیز می‌توانید از تافت استفاده کنید.

طبقه بندی شده در