یکی از فاکتورهای موثر در چهره و استایل افراد، مدل رنگ مو است. یک سری از رنگ‌ها وجود دارند که سالیان سال است محبوب هستند و افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند؛ اما برخی از رنگ‌ها هر چند وقت یک بار ترند می‌شوند و در بازه زمانی کوتاهی، عده کثیری از مردم از آنها استفاده می‌کنند و سپس اصطلاحا از مد می‌افتند. به این رنگ‌ها، ترند سال گفته می‌شود که در نوع خود جذاب هستند.

علاوه بر این‌ها، رنگ‌های فانتزی نیز وجود دارند که هر چه جلوتر می‌رویم، طرفداران بیشتری از جمله دخترهای جوان‌تر پیدا می‌کنند. در این صفحه از استاده به بررسی انواع مدل رنگ مو اعم از مدل رنگ مو لاکچری، مدل رنگ مو فانتزی و مدل رنگ مو جدید می‌پردازیم تا با مشاهده مدل‌ها راحت‌تر بتوانید از این‌گونه رنگ‌ها ایده بگیرید.

پرطرفدارترین رنگ مو 2023

در ابتدای هر سال، یک رنگ تحت عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود که بسیاری از افراد جزئیات استایل خود را بر مبنای آن رنگ انتخاب می‌کنند. یک از موارد بسیار مهم که در استایل تاثیرگذار است، رنگ مو است که می‌تواند طبق رنگ سال انتخاب شود.

از آنجایی که این رنگ‌ها معمولا از دسته مدل‌های فانتزی انتخاب می‌شوند، شاید سلیقه‌ برخی افراد نباشد و ترجیح دهند که مدل و رنگ موی خود را از بین رنگ‌های پرطرفدار همیشگی انتخاب کنند. در این بخش قصد داریم پرطرفدارترین رنگ موی امسال را به شما معرفی کنیم.

رنگ موی سال

یکی از انواع مدل رنگ مو که طرفداران زیادی دارد، رنگ سال است. برای مثال رنگ سال 2023، نوعی رنگ سرخابی با نام viva magenta بود که اتفاقا رنگ جالب و متنوعی برای مو است. ممکن است این رنگ در اکثر موارد انتخاب دائمی افراد نباشد و به مرور برای آنها خسته‌کننده شود، به همین دلیل برای تنوع و کوتاه مدت از آن استفاده می‌شود. لیست قیمت رنگساژ مو در منزل و آرایشگاه را بخوانید.

رنگ موی سال

رنگ موی عسلی

یکی از رنگ‌های جذاب امسال، رنگ موی عسلی است که با گرمی رنگ خود، زیبایی خاصی به چهره شما می‌دهد. این رنگ با هر مدل مو زیبا خواهد شد، اما اگر موی بلندی دارید، در انتخاب آن شک نکنید. بسته به رنگ موی فعلی شما، ممکن است برای رنگ عسلی نیاز به دکلره داشته باشیید یا خیر؛ اگر پایه رنگ موی فعلی شما تیره است و یا از رنگ‌ها تیره استفاده کردید، ناچارا نیاز به دکلره خواهید داشت و در غیر این صورت نه.

رنگ موی عسلی

رنگ موی طبیعی

با اینکه قصد داریم درباره مدل رنگ مو جدید صحبت کنیم، اما باید بگوییم که رنگ موی طبیعی، همیشه ترند است و جزو رنگ‌های شیک به حساب می‌آید. پس اگر به رنگ موی طبیعی علاقه دارید، این رنگ می‌تواند همواره انتخاب خوبی برای شما باشد.

رنگ بلوند روشن

رنگ بلوند، از بلوند روشن گرفته تا بلوند تیره از آن دسته رنگ‌هایی است که همیشه طرفدار دارد. حتی افرادی که به طور طبیعی رنگ مویی با پایه تیره دارند، به صورت دائمی از این‌گونه رنگ‌های بلوند استفاده می‌کنند. گفتنی است امسال یکی از رنگ‌های ترند، بلوند استخوانی و یا مرواریدی است که جلوه ویژه و جذابی دارد. اگر به دنبال رنگ موی زنانه شیک هستید، پیشنهاد می‌شود به این رنگ هم فکر کنید.

همچنین یکی از پیشنهادات جذاب، موی بلوند کره‌ای است که می‌تواند انتخاب خوبی برای انواع موی بلند و کوتاه باشد. تنها نکته مهم درباره این رنگ مو، نیاز آن به دکلره است و پس از دکلره، مو با رنگساژ به رنگ مطلوب می‌رسد.

لازم به ذکر است که این نوع رنگ‌ها که به سفید تمایل دارند، کمی سن را زیادتر نشان می‌دهند، اما در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و اکثر خانم‌ها این رنگ را بسیار شیک می‌دانند.

رنگ بلوند روشن

رنگ موی قهوه‌ای روشن

این رنگ نیز جزو رنگ‌های پرطرفدار امسال است که اگر پوست گندمی یا حتی سبزه دارید، می‌توانید مطمئن باشید که این رنگ به شما می‌آید. از خوبی‌های رنگ قهوه‌ای روشن می‌توان به این مورد اشاره کرد که می‌تواند بر پایه‌های مختلف از جمله شکلاتی، عسلی، نسکافه‌ای و یا کاراملی قرار گیرد. بنابراین، لازم است با توجه به تناژ گرم و سرد آنها و هم‌خوانی رنگ با پوست خود، یکی از آنها را انتخاب کنید.

رنگ دارچینی

اگر به رنگ مویی با تناژ قرمز و نارنجی (اما تیره) علاقه دارید، رنگ دارچینی تیره می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

خدمات مربوط به هزینه ویتامینه مو در منزل و در آرایشگاه را در صفحه خدمات استاده بخوانید.

رنگ موی مشکی

رنگ موی مشکی که همیشه طرفداران زیادی را دارد، به عنوان یکی از رنگ‌های پرطرفدار امسال شناخته شده است. اگر به دنبال مدل رنگ مو لاکچری هستید، قطعا رنگ مشکی باید جزو گزینه‌های انتخابی شما باشد؛ چرا که این رنگ از جمله رنگ‌های بسیار شیک برای هر رنگ پوستی محسوب می‌شود.

یکی از انواع رنگ‌های مشکی، مشکی پرکلاغی است که اگر انتخاب شماست، باید دقت کنید که پس از آن اگر قصد تغییر رنگ را داشته باشید، مو به سختی رنگ خواهد گرفت.

رنگ کاپوچینویی

رنگ کاپوچینویی از ترکیب رنگ‌ها گرم و سرد تشکیل شده است که می‌توانید با توجه به پوست خودتان، مناسب‌ترین ترکیب را انتخاب کنید تا آرایشگر برای شما اجرا کند. البته اگر این کار به آرایشگر ماهر سپرده شود، قطعا انتخاب خوبی خواهد داشت. برای افرادی که رنگ پوست سبزه و یا گندمی دارند، بیشتر از تناژ سرد و برای افرادی که رنگ پوست سفید و سردی دارند، از تناژ گرم استفاده می‌شود.

انواع رنگ قرمز

انواع رنگ موی قرمز در تناژهای مختلف وجود دارند که خوشبختانه امسال همه آن‌ها ترند هستند. تناژهای گیلاسی، مسی و شرابی جزو پرطرفدارها هستند که به همه نوع پوست و مدل مو می‌آید، اما اگر پوست روشن دارید از انتخاب آن اصلا پشیمان نخواهید شد.

سایر مدل رنگ مو پرطرفدار

یرخی از رنگ‌ها، همیشه طرفداران خود را دارند و در اکثر مواقع ترند هستند و انتخاب بسیاری از مردم می‌باشند. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • رنگ موی بلوند روشن تا تیره
  • رنگ مشکی
  • رنگ زیتونی
  • نسکافه‌ای
  • رنگ دودی
  • شرابی
  • فندقی کاراملی

شاید همه‌ این رنگ‌ها برای هر نوع پوست و چهره‌ای مناسب نباشد. برای مثال رنگ موی زیتونی، تناژ سرد دارد که ممکن است برای افرادی که پوست خیلی سفیدی دارند، مناسب نباشد، اما همین رنگ روی پوست‌هایی با تناژ گرم‌تر می‌نشیند و جلوه‌ بسیار خوبی دارد.

برخی از رنگ‌ها، مانند رنگ عسلی یا نسکافه‌ای، تقریبا برای همه انواع رنگ پوست مناسب هستند.

همانطور که می‌دانید، رنگ شرابی نیز از انواع مدل رنگ مو پرطرفدار است که به طیف مختلفی از رنگ پوست می‌آید و با هر رنگ پوستی، جذابیت‌های خاص خود را دارد. بسیاری از افراد پس از یک بار امتحان کردن رنگ شرابی، دیگر نتوانستند از انتخاب دوباره آن دست بکشند.

برای رسیدن به رنگ موی فندقی کاراملی که یکی از رنگ‌های شیک جدید است، تمام مو نیاز به دکلره ندارد؛ چرا که معمولا کل مو فندقی می‌شود و در نهایت لایت‌های کاراملی اجرا می‌شود که برای این لایت‌های کاراملی، قسمتی از مو دکلره می‌شود.

مدل رنگ مو شیک دخترانه

شیک‌ترین رنگ مو برای دختران، رنگ‌هایی هستند که به رنگ طبیعی مو نزدیک‌اند، اما شما می‌توانید طبق سلیقه خود، هر رنگ مورد علاقه‌ای را بسته به تناژ رنگ پوست خود انتخاب کنید.

یک پیشنهاد خوب برای انتخاب مدل رنگ موی زنانه شیک، مدل‌هایی همچون آمبره و… هستند که علاوه بر جذابیت‌های بصری، بسیار شیک و دخترانه به شمار می‌روند. در ادامه تعدادی عکس مدل رنگ مو دخترانه شیک را برای ایده گرفتن شما آورده‌ایم.

مدل رنگ مو فانتزی

مدل رنگ موی فانتزی روز به روز طرفداران بیشتری از همه‌ رده‌های سنی را به خود اختصاص می‌دهد، اما معمولا این افراد از بین جوانان و تینیجرها هستند. انواع مدل رنگ مو فانتزی علاوه بر زیبایی‌های بصری که ایجاد می‌کند، چهره را شاداب و سرزنده‌تر نشان می‌دهد.

ممکن است این رنگ‌ها انتخاب دائمی افراد نباشند و صرفا برای مدت کوتاهی رنگ موی آنها باشند، اما باید گفت که خیلی از افراد نیز به صورت دائمی از آنها استفاده می‌کنند. از جمله مدل رنگ موهای فانتزی می‌توان به رنگ‌های آبی، سبز، بنفش، صورتی و قرمز اشاره کرد. امروزه رنگ‌های پاستلی نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند و طرفداران زیادی دارند.

رنگ موهای فانتزی را می‌توان با شامپوها یا رنگ‌ها به صورت موقتی ایجاد کرد و یا با رنگ موهای دائمی، موها را به آن رنگ درآورد که برای مدت زمان طولانی‌تری ماندگار خواهند بود.

مدل رنگ مو کوتاه

اگر موهای کوتاهی دارید، می‌توانید از مدل‌های رنگ موی متفاوتی از بلوند روشن گرفته تا مشکی تیره برای موهای خود استفاده کنید. در صورتی که انتخاب شما با توجه به رنگ پوست و سلیقه‌ خود صورت گیرد، نتیجه زیبا و شیکی خواهد داشت. یکی از انتخاب‌های شما می‌تواند رنگ‌های فانتزی نیز باشد. یکی از رنگ‌های پرطرفدار برای موی کوتاه، بلوند کره‌ای است. علاوه بر آن رنگ‌های طبیعی مثل انواع رنگ قهوه‌ای نیز طرفداران خودش را دارد. اگر موی کوتاه دارید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌هایی با تناژ قرمز مثل گیلاسی و یا شرابی را امتخان کنید. در ادامه برخی مدل‌های جذاب رنگ موی کوتاه و رنگ مو کوتاه دخترانه را به شما نشان خواهیم داد.

طبقه بندی شده در