استفاده درست و صحیح از ماشین لباسشویی و آشنایی با نحوه تنظیم آن در بیشتر شدن طول عمر آن موثر است. در این مطلب از استاده مگ سعی داریم تا در مورد آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ بررسی‌های لازم را انجام دهیم. به طور کلی شما می‌توانید روش‌های ذکر شده را برای هر مدل و هر برندی از ماشین لباسشویی به کار ببرید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

ممکن است پس از نصب ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار تا مدت‌ها مشکلی نداشته باشید اما پس از گذشت مدتی شاهد لرزش ماشین لباسشویی ال جی به همراه تولید سروصدا باشید. این مشکل عادی است ولی باید هر چه زودتر اقدام به برطرف کردن آن کنید تا از به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کرده باشید. در ادامه سعی داریم تا دلایل لرزش و ایجاد صدای ماشین لباسشویی و همچنین مشکلات تراز نبودن ماشین لباسشویی ال جی را بررسی کنیم.

مشکلات تراز نبودن ماشین لباسشویی

 • ایجاد سروصدا
 • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی (مشکل صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از چیست؟)
 • آسیب به ماشین لباسشویی
 • آسیب به مکانیزم ماشین لباسشویی
 • آسیب به دیوارها و کف آشپزخانه

بعد از آشنا شدن با مشکلات تراز نبودن ماشین لباسشویی قطعا به فکر حل کردن این مشکل خواهید افتاد. اگر لرزش دستگاه به دلیل تراز نبودن آن باشد شما می‌توانید با روشی که در ادامه ذکر شده است این مشکل را برطرف کنید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی چیست؟

در ادامه یک روشی که معمولا برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی به کار برده می‌شود بررسی خواهد شد.

 • برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی توجه داشته باشید که دستگاه شما به طور کامل بر روی سطح زمین قرار گرفته باشد. برای اطمینان یافتن از این موضوع ابتدا قسمت زیرین لباسشویی ال جی را بررسی کنید. قسمت زیرین ماشین لباسشویی باید کاملا تمیز باشد و اگر چربی و یا مواد شوینده در ان قسمت وجود داشته باشد پیش از اقدام کردن به تراز کردن ماشین لباسشویی حتما آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید.
 • پس از انجام این کار برای اطمینان یافتن از اینکه دلیل مشکلات به وجود آمده، تراز نبودن ماشین لباسشویی است، هنگام خاموش بودن لباسشویی ان را به طرفین حرکت بدهید، هنگام انجام این کار اگر متوجه لق بودن پایه‌های دستگاه شدید یعنی دستگاه شما نیازمند اقدامات لازم برای تراز کردن می‌باشد. علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

روش دوم به این صورت است که به مقدار کم به طور مثال دوکیلو لباس در ماشین لباسشویی بریزید و سپس دکمه rinse+spin را بفشارید. اگر در حالت خشک‌کن لباسشویی لرزش و صدا داشت دلیلش تراز نبودن دستگاه خواهد بود. قیمت خرید پد ضد لرطش لباسشویی را در اینجا مشاهده کنید.

 • پس از اطمینان یافتن از تراز نبودن دستگاه نوبت به انجام اقدامات لازم برای تراز کردن ماشین لباسشویی می‌رسد. البته پیش از آن باید توجه کنید که هرگز برای تراز کردن دستگاه از مقوا یا کارتن استفاده نکنید. برای تراز کردن ماشین لباسشویی و تنظیم کردن پایه‌های آن از آچار مخصوص استفاده کنید. در قسمت زیرین لباسشویی چهار عدد پایه موجود است. هنگامی که این پایه‌ها را بالا و یا پایین بیاورید دستگاه تراز می‌شود. برای پایین آوردن پایه آچار را به سمت راست و برای بالا بردت آچار را به سمت چپ بچرخانید.
 • پس از انجام اقدامات لازم حال نوبت به تست تراز می‌رسد. برای اطمینان یافتن از تراز بودن ماشین لباسشویی می‌توانید در صورت امکان از تراز بنایی استفاده کنید. البته اگر این وسیله را موجود ندارید نگران نباشید زیرا امروزه برنامه‌هایی در تلفن همراه وجود دارند که همین کار را برای شما انجام می‌دهند. پس از نصب اپلیکیشن تراز می‌توانید چهار طرف ماشین لباسشویی را با آن بررسی کنید.
 • پس از تراز شدن دستگاه حتما پایه‌‌ها را به سمت پایین محکم بکنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

شما می‌توانید برای تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ به راحتی با روشی که در ادامه بررسی می‌شود اقدام کنید. در صورتی که موفق به تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ نشدید می‌توانید با کمک گرفتن از تعمیرکاران تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ این کار را انجام دهید.

 1. مانند تراز کردن لباسشویی ال جی برای تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ هم اولین کار بررسی قسمت زیرین دستگاه است.
 2. حال باید از یک تراز بنایی و یا برنامه تراز در گوشی موبایل برای بررسی تراز بودن یا نبودن دستگاه استفاده کنید.
 3. اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما پایه دارد می‌توانید با آن‌ها نسبت به تراز کردن دستگاه اقدام کنید. به این صورت که اول به یکسان کردن سطح سمت روبه‌رو به پشت لباسشویی اقدام کنید و سپس از چپ به راست این عمل را تکرار کنید.
 4. اگر لباسشویی پایه نداشت می‌توانید با کمک گرفتن از پیچ ترنسلیت این کار را انجام دهید که این پیچ در پشت ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد. اگر این پیج را باز کنید دستگاه شما تراز خواهد شد.
 5. در این مرحله باید با استفاده از انبردست ضامنی که تغییر در ارتفاع زا حاصل می‌کند(ضامن قفل پایه) را باز کنید.
 6. حال نوبت به تنظیم کردن پایه‌های روبه‌رویی ماشین لباسشویی می‌رسد. ابتدا با انبردست پایه‌های روبه‌رویی را باز نموده و اگر این پایه‌ها ارتفاع دارند و بلند هستند، باید پیچ تراز را در جهت عقربه ساعت بچرخانید. در قدم بعدی پایه‌های عقب دستگاه را برای تراز کردن ماشین لباسشویی تنظیم کنید. پس از انجام موارد ذکر شده برای اطمینان یافتن از تراز بودن دستگاه، آن را به آرامی به طرفین حرکت دهید و اگر لق بودن پایه‌ها را مشاهده نکردید یعنی کار به درستی انجام شده است.
 7. در این مرحله باید ضامن قفل را ببندید که برای این کار می‌توانید با بالا و پایین کردن آن‌ها نسبت به تنظیم کردن پایه‌ها اقدام کنید. پس از ثابت شدن پایه‌ها و جلوگیری از چرخش ضامن را ببندید.
 8. در قدم آخر باید نسبت به تست تراز اقدام کنید. ابتدا از تنظیم درست پایه دستگاه اطمینان حاصل کنید و سپس دستگاه را روشن کرده و بررسی کنید که با کارکرد، دستگاه دچار لرزش می‌شود و یا خیر. می‌توانید از برنامه تراز گوشی همراه نیز برای تست تراز استفاده کنید.

با نزدیک شدن لباسشویی به زمین لرزش و صدای تولیدی کمتر خواهد شد.

اگر پس از بررسی متوجه شدید که دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی شل شدن دیگ یا لگن است باید آن را محکم کنید. برای محکم کردن دیگ از تعمیرکار کمک بگیرید زیرا این کار تخصصی است و در صورت نداشتن مهارت کافی باعث رویدادن مشکلات جدی‌تری خواهید شد.

طبقه بندی شده در