همانطور که می‌دانید، هرچقدر که در استفاده از ماشین لباسشویی دقت شود، باز هم به دلیل استفاده زیاد، فرسودگی و یا مشکلاتی ساده، ممکن است با ارورهای متعددی رو به رو شوید. یکی از این خطاها، ارور DE2 لباسشویی ال جی (یا همان (DE) و (DE1) است که دلیل بروز آن معمولا جزئی و به دلیل بسته نشدن درب لباسشویی می‌باشد.

دلایل متعددی می‌توانند سبب بسته نشدن درب لباسشویی شوند که برخی از آنها با اقدامات بسیار ساده، سریعاً برطرف می‌شوند. اما برخی دیگر نیاز به تعمیر حرفه‌ای و یا تعویض دارند تا مشکل به وجود آمده کاملا رفع شود. با ما در ادامه مطلب در “استاده” همراه باشید تا به بررسی ارور DE لباسشویی ال جی به صورت کامل و راه رفع مشکل و تعمیر لباسشویی ال جی بپردازیم.

ارور DE لباسشویی ال جی

علت ایجاد این خطا، عدم بسته شدن درب ماشین لباسشویی به‌طور کامل است. احتمالا بدانید، بسته نشدن درب به صورت کامل سبب می‌شود تا ماشین لباسشویی شروع به کار نکند.

بروز ارور DE لباسشویی ال جی دلایل متعددی دارد که در ادامه شرح داده شده است. برخی از این خرابی‌ها با اقدامات ساده و جزئی در محل نیز به راحتی برطرف می‌گردد. می‌شود که اگر در انجام هر یک از این اقدامات برای بررسی منشا عیب و رفع آن مهارت لازم را ندارید، این کار را بدست تکنسین متخصص بسپارید تا خرابی‌های بیشتری به بار نیاید.

بسته نشدن درب

بسته نشدن درب لباسشویی ال جی

یکی از ساده‌ترین عوامل بروز ارور DE لباسشویی ال جی، چفت نشدن درب ماشین است. بسته نشدن درب به دلیل وجود مانع اتفاق می‌افتد. این مانع می‌تواند یک جسم خارجی و یا البسه‌های داخل ماشین باشد. اگر در لباسشویی فراتر از ظرفیت لباس قرار گیرد، درب به طور کامل بسته نمی‌شود و اگر حتی بسته شود، به دلیل فشاری که هنگام بسته شدن به درب وارد شده، به مرور زمان آسیب می‌بیند. پس اولین موردی که باید برای رفع ارور DE2 لباسشویی ال جی انجام دهید، بررسی چفت شدن کامل درب و عدم وجود مانع برای چفت شدن است.

رفع خطا یا ارور LE ماشین لباسشویی ال جی را اینجا مطالعه کنید و جهت رفع آن اقدام کنید.

زبانه درب، میکروسوئیچ درب و لولای درب، عامل ارور DE لباسشویی ال جی

این سه مورد، از دیگر عوامل بروز ارور DE هستند. اگر زبانه و دستگیره درب لباسشویی خراب باشد، بسته شدن درب با مشکل مواجه می‌شود. به مرور زمان در اثر استفاده زیاد از دستیگره درب لباسشویی، ممکن است این قسمت آسیب ببیند و یا دیگر به درستی کار نکند. بنابراین اگر پس از بررسی لباسشویی خود متوجه مشکل در این بخش شدید، از تکنسین ماهر کمک بخواهید تا به تعویض آن بپردازد.

اگر قفل درب و یا لولا آسیب دیده باشد، معمولا تعمیر پاسخگوی مشکل نیست و این قطعات باید تعویض شوند.

تراز نشدن درب لباسشویی

تراز نبودن درب لباسشویی نیز باعث نشان داده شدن ارور DE لباسشویی ال جی می‌شود. تراز کردن درب، باید به دست تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی انجام شود. پیشنهاد می‌کنیم رفع ارور E1 لباسشویی ال جی و رفع خطا E5 را بخوانید.

اتصالات سیم کشی

وجود مشکل در اتصالات سیم کشی، می‌تواند به دو صورت باعث بروز ارور DE2 لباسشویی ال جی شود.

  • اشکال در سیم کشی از قفل درب به برد لباسشویی
  • قطع اتصالات سیم کشی حین کار

اگر اتصالات سیم کشی دلیل بروز ارور DE لباسشویی ال جی هستند، برطرف شدن مشکل فقط به دست تکنسین انجام می‌شود. ممکن است حین کار کردن ماشین لباسشویی، قطع اتصال رخ دهد. در این صورت این ارور ظاهر می‌شود. این احتمال نیز وجود دارد که در سیم کشی اتصال برد دستگاه به قفل، مشکلی رخ دهد. در این صورت برد، بسته بودن درب را تشخیص نداده و این ارور ظاهر می‌شود. علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

خرابی پنل جلوی دستگاه

اگر پنل جلوی دستگاه خراب باشد نیز امکان دارد با این ارور DE لباسشویی ال جی مواجه شوید. تشخیص خرابی پنل و تعمیر و تعویض آن، بر عهده تکنسین متخصص است و همه افراد توانایی انجام آن را ندارند.

رفع ارور DE2 لباسشویی ال جی

برای رفع ارور DE2 لباسشویی ال جی، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. خاموش کردم ماشین لباسشویی با دکمه power
  2. قطع جریان برق با کشیدن کابل از مریز و یا قطع کامل برق
  3. نگه داشتن روی دکمه start یا pause در حدود ۸ ثانیه (کمتر یا بیشتر مشکلی ندارد)
  4. وصل دوباره جریان برق با اتصال کابل به پریز برق
  5. باز و بسته کردن درب به طور کامل و یک بار جهت اطمینان از بسته بودن درب
  6. استارت کار ماشین با دکمه start/pause

اگر با اقدامات فوق خطای مورد نظر برطرف نشد، از کارشناس مجرب و متخصص در این حوزه برای تعمیر لباسشویی ال جی خود کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در