دلایل متعددی برای شنیده شدن صدا از ماشین لباسشویی وجود دارد که با بررسی انواع صداهای شنیده شده متوجه دلیل آن می‌شوید که یکی از اصلی ترین دلایل آن صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. ما در این مقاله از استاده سعی داریم تا شما را با نحوه عیب یابی مشکل صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آشنا کنیم. در صورت عدم رفع مشکل صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می‌توانید با متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی در “استاده” تماس بگیرید تا در محل شما افدام به تعمیرات نمایند.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ابتدا شما باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بشناسید. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دستور تخلیه آب و شروع عملیات خشک کردن لباس ها را می‌دهد و وظیفه‌ی خروج آب کثیف حاصل از شست‌وشوی لباس‌ها را از درون ماشین لباسشویی به‌وسیله این قطعه انجام میگیرد. آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به صورت ویدئویی ببینید

پمپ تخلیه با موتور یا تسمه حرکت می‌کند. زمانی که شما متوجه صدایی از پمپ تخلیه بشوید این صدا نشان دهنده خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است و برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی برای بررسی کمک گرفت تا با معلوماتشان پمپ تخلیه که در پنل جلوی اتاقک لباسشویی قرار دارد را تعمیر و یا تعویض کند. تعمیرکاران لباسشویی در استاده آماده خدمت رسانی به شما خواهند بود می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در بالا تماس بگیرید.

از دلایلی که باعث خرابی پمپ تخلیه می‌شود و باعث ایجاد مشکل صدای پمپ تخلیه می‌گردد استفاده زیاد و مداوم از آن است که باعث پاره شدن و خراب شدن آن می‌شود که ممکن است در فرایند شست‌وشو باعث ایجاد بوی لاستیک و صدای جیغ مانند شود که در صورت بروز چنین مشکلاتی باید تسمه پمپ را تعویض کرد.

بررسی نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی و راهکارهای آن را پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

  1. اگر برد ماشین لباسشویی آسیبی دیده باشد، فرمان خروج آب فرستاده نمی‌شود و پمپ کار نمی‌کند چون برد ماشین لباسشویی فرمانده عملیات است!
  2. شکسته شدن پروانه‌های پمپ از دیگر دلایل است که باعث می‌شود تا از لباسشویی صدا شنیده شود که چون بعضی مواقع اشیای ریزی در لباس‌ها به جا می‌ماند و آن‌ها هم باعث شکستن پروانه پمپ می‌شود که باید آن را تعویض کرد.
  3. عواملی که باعث مسدود شدن پمپ و اختلال در آن می شود عبارت است از گیر کردن شی ریز یا پرز لباس درون فیلتر پمپ که در این صورت باید با باز کردن فیلتر پمپ آن را تمیز کرده و دوباره سرجای قبلی خودش گذاشت.
  4. زمانی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما می‌سوزد قطعا باعث خرابی پمپ و همچنین باعث به وجود آمدن مشکل شنیده شدن صدا از پمپ تخلیه می‌شود در صورت بروز چنین مشکلی باید حتما پمپ را تعویض کرد.

علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

لباسشویی‌های جدید و امروزی با نمایش دادن ارور و کدخطا که به صورت حروف انگلیسی و عدد هستند مشکلات ماشین لباسشویی را بیان می‌کند که کد خطای مربوط به خرابی پمپ تخلیه در لباسشویی برندهای مختلف متفاوت است. برای ماشین‌های لباسشویی قدیمی علائم خرابی پمپ تخلیه لباسشویی می‌تواند به شرح زیر باشد. این موارد می‌تواند دلایل مشکل صدا در اثر پمپ تخلیه برای لباسشویی‌های جدید نیز باشد.

برای مشاهده قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کلیک کنید.

هنگامی که پمپ تخلیه بر اثر نوسانات برق و یا فرسودگی خراب بشود ممکن است از آن صداهای بلندی شنیده شود که در ادامه با این صداها آشنا خواهیم شد.

صدای خرخر ماشین لباسشویی

اگر شما صدایی مانند خرخر کردن را از ماشین لباسشویی شنیدید دلیل آن گرفتگی لوله تخلیه به وسیله یک جسم است که اگر این اتفاق بیفتد آب نمی‌تواند خارج شود و فشار وارد شده بر پمپ تخلیه ممکن است منجر به خرابی آن شود پس آن را تعمیر و تخلیه کنید تا مشکل صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی حل شود.

صدای وزوز ماشین لباسشویی

با شنیدن این صدا از ماشین لباسشویی باید بدانید که یک شی یا جسم خارجی داخل لوله خارجی گیر کرده است و با مسدود شدن لوله پمپ تخلیه نیز درست کار نمی‌کند و نمی‌تواند آن را عبور دهد در نتیجه ممکن است باعث به وجود آمدن آسیب جدی در پمپ تخلیه شود و تنها راه تعویض آن است. تنظیمات ماشین لباسشویی را مثل یک متخصص انجام دهید.

صدای کلیکی ماشین لباسشویی

زمانی که شما متوجه صدایی مانند صدای کلیکی از ماشین لباسشویی شدید باید بدانید که عامل شنیده شدن چنین صدایی گیر کردن یک شی خارجی در لاستیک دور درب لباسشویی و یا واشر پمپ تخلیه است که برای حل مشکل صدای ماشین لباسشویی باید هردو را بررسی کنید و پس از پی بردن به مشکل برای حل کردن آن اقدام کنید.

صدای جیرجیر ماشین لباسشویی

اگر لباس های داخل ماشین لباسشویی نامتعادل باشند و همچنین تراز بودن آن‌ها رعایت نشده باشد و یا اینکه شما لباسشویی را بیش از حد معمول از لباس پر کرده باشید ، و یا متوجه وجود اشکال در موتور، شیر ورودی آب و خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و … شدید باید بدانید که تمامی این مشکلات باعث شده‌اند تا لباسشویی شما صدای جیرجیر بدهد.

مشکلات ناشی از خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

معمولا شنیده شدن صدا از ماشین لباسشویی را می‌توان به مشکل داشتن پمپ تخلیه ربط داد که البته همانطور که پیش تر گفته شد اصلی ترین دلیل شنیده شدن صدای زیاد از لباسشویی همین خرابی پمپ تخلیه است.

1-آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی به طور مستقیم با فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی ارتباط دارد زیرا این فیلتر که در جلو و پشت ماشین لباسشویی قرار دارد از وارد شدن اجسام ریز و پرز لباس‌ها و غیره به پمپ جلوگیری می‌کند که با سپری شدن زمان این فیلتر مشدود یا کثیف می‌شود و باعث سروصدا و عدم آبگیری ماشین لباسشویی می‌شود.

2-تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

چون وظیفه پمپ منتقل کردن آب کثیف حاصل از شست و شو لباس‌ها به بیرون از لباسشویی است ممکن است این پمپ دچار آسیب و یا فرسودگی بشود و با این وجود با مشکل تخلیه آب مواجه می‌شوید که ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی خواهد کرد.

طبقه بندی شده در