اگر به دنبال یک دکور دیوار پذیرایی هستید تا بتوانید هر زمان که آن را می‌بینید لذت ببرید، کار آسانی نیست! شاید تعجب کنید اما چیدمان دیوار پذیرایی به دلیل مرکز توجه بودن باید طوری انتخاب و اجرا شود که بسیار چشم نواز باشد و به خانه روح ببخشد. باید بگوییم در راس تمام نکاتی که اشاره خواهیم کرد این سلیقه شماست که حرف اول را می‌زند، پس باید سعی کنید در ابتدا خصوصیات خود و سایر اعضای خانواده را در نظر بگیرید تا در ادامه کار برای شما راحت باشد.

این که بدانید چه سبکی از دکوراسیون داخلی را می‌پسندید خیلی شما را جلو می‌اندازد. اگر دوستدار سبک مدرن، کلاسیک، بوهو، مینیمال، رترو و … هستید کافی است چندیدن نمونه از این کارها را مشاهده کنید تا بدانید چه لوازمی برای دکور دیوار پذیرایی شما لازم است.

در ادامه برای هر سبک از تزئین دیوار پذیرایی مدل‌های متنوعی را خواهید دید:

تزئین دیوار پذیرایی به سبک مدرن و امروزی

برای تزئین دیوار پذیرایی به سبک مدرن نیازی نیست از ترکیب چندین رنگ استفاده کنید! انتخاب یک رنگ کفایت می‌کند. در طراحی دیوار پذیرایی مدرن استفاده از رنگ‌های خنثی و حذف جزئیات بسیار مهم است. لازم نیست از چندین تابلو در کنار هم استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از کاغذ دیواری‌های سبک مدرن که طرح‌های بسیار ساده‌ای دارند استفاده کنید و دیوار را با یک تابلو یا یک آینه و یا حتی استفاده از یک گیاه آپارتمانی کنار دیوار تزئین کنید. از نمونه‌های زیر می‌توانید ایده بگیرید.

دکور دیوار پذیرایی به سبک کلاسیک و مجلل

  • اگر به دنبال نظم و تقارن هستید و برای شما داشتن تعادل در طراحی دیوار پذیرایی مهم است پیشنهاد می‌کنیم از سبک کلاسیک بهرمند شوید. استفاده از آباژور در کنار دیوارها و یا استفاده از لوسترهای دیواری در این سبک بسیار پرطرفدار است.
  • در سبک کلاسیک باید به لوکس بودن توجه داشت. می‌توانید از آینه کاری برای دیوار پذیرایی استفاده کنید تا مجلل بودن اتاق پذیرایی بیشتر به چشم بیاید.
  • استفاده از رنگ‌ها یا کاغذ دیواری‌های طلایی، بژ، نقره‌ای کرم و زیتونی برای دیوار پذیرایی به سبک کلاسیک بسیار پرطرفدار است و بر لوکس بودن پذیرایی می‌افزاید.
  • استفاده از پنل‌های دیواری از جنس چوب و پرده‌هایی از جنس حریر و ابریشم در طراحی دیوار اتاق پذیرایی کلاسیک بی‌نظیر است و می‌تواند زیبایی و شکوه را چندین برابر کند.

در ادامه چند نمونه از این طراحی را مشاهده خواهید کرد:

دکور دیوار پذیرایی به سبک نئو کلاسیک

اگر نمی‌دانید میان سبک کلاسیک و مدرن کدام را انتخاب کنید می‌توانید از سبک نئوکلاسیک استفاده کنید. درواقع از آنجایی که سبک نئو کلاسیک به مجلل بودن سبک کلاسیک و به سادگی سبک مدرن نیست می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

دکور دیوار پذیرایی به بوهو

دیزاین دیوار پذیرایی مینیمال

سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دیوار پذیرایی رترو

طراحی دیوار پذیرایی به روش روستیک

سبک روستیک مدرن چیست؟ دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

دیوارکوب برای پذیرایی

استفاده از قاب‌های چند تیکه، تابلو فرش‌ها، آینه کاری دیوار پذیرایی، نصب کاغذ دیواری به عنوان یک پس زمینه و … همگی می‌توانند برای طراحی دکور دیوار پذیرایی انتخاب مناسبی باشند. اما دقت داشته باشید که کدام یک مناسب سبک و مدل اتاق پذیرایی شما است. به عنوان مثال برای سبک‌های مدرن بیشتر از قاب‌های چند تیکه استفاده می‌شود و برای سبک‌های نئو کلاسیک پیشنهاد می‌شود از آینه کاری استفاده کنید.

به صورت کلی دیدن تصویر برای انتخاب دکور دیوار پذیرایی کمک بیشتری به شما خواهد کرد. در ادامه چند مدل از دیوارکوب برای پذیرایی را مشاهده خواهید کرد:

طبقه بندی شده در

با برچسب در