12 قانون قدرتمند دکوراسیون داخلی 2022 برای طراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی
استاده در این صفحه به موضوع دکوراسیون داخلی و نکاتی که باید در چیدمان منزل رعایت شود، می‌پردازد. حتما شما هم وقتی وارد خانه ای می شوید اولین چیزی به چشمتان می آید وسایل آن مکان از قبیل مبل، فرش، میز ناهارخوری، لوستر، انواع تابلو، گلدان و … می باشد که اگر به درستی و زیبایی اصول چیدمان و انتخاب آن ها رعایت شده باشد مجذوب دکوراسیون آن خانه می شوید.

طراح دکوراسیون کیست؟

طراح دکوراسیون کیست؟

امروزه گروهی از افراد در جامعه وجود دارند که وظیفه این چیدمان را برعهده دارند که به آن ها دکوراتور یا طراح دکوراسیون داخلی می گویند. اصولا دکوراتور ها دارای ذهنی سرشاژ از خلاقیت و ایده می باشند که می توانند طبق سلیقه افراد و علاقه مندی آن ها یک دکوراسیون داخلی منزل و یا دکوراسیون اداری شیک و متفاوت برای آن ها خلق کنند که با ورود به خانه سرشار از آرامش و جذابیت برای افراد باشد.

فرق طراح دکوراسیون و طراح داخلی چیست؟

فرق طراح دکوراسیون و طراح داخلی چیست؟

بسیاری از افراد، طراح دکوراسیون داخلی و طراح داخلی را  هم معنی می دانند؛ اما باید گفت که این دو تفاوت بسیاری با هم دارند.

همانطور که اشاره شد، طراح دکوراسیون داخلی، گروهی از افراد می باشند که وظیفه ترکیب و چیدمان وسایل منزل (از جمله کاغذ دیواری، رنگ ساخنمان، انواع مبل، لوستر ها، تابلوها، فرش ها، و سایر لوازم تزئینی و دکوری)؛ متناسب با درخواست مشتری و سلایق او را دارد.

اما طراح داخلی کیست؟ طراح داخلی در واقع کسی است که شکل و فرم داخلی ساختمان را پیاده سازی می کند و همواره در کنار معمار ساختمان و با توجه بر اصول و قواعد طراحی معماری کار خود را پیش می برد و گاهی در صورت نیاز برای اجرای طرح داخلی ساختمان می تواند با معمار ساختمان به توافق برسد و معماری ساختمان را طبق قواعد استاندارد تغییر دهد.

نکته مهم:

هیچگاه یک طراح دکوراسیون منزل نمی تواند کار یک طراح داخلی را انجام دهد زیرا برای انجام طراحی داخلی نیاز به مدرک می باشد؛ اما یک طراح داخلی در صورت برخوردار بودن از ذهنی خلاق و هنرمند به راحتی می تواند یک طراح دکوراسیون منزل باشد.

نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی باید در نظر گرفت:

لازمه دانستن این که چطور می توانید یک دکوراسیون هوشمندانه و خلاقانه برای منزل خود ایجاد کنید رعایت چند نکته ساده می باشد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

شخصیت شناسی و تصویر سازی

شخصیت شناسی و تصویر سازی در دکوراسیون داخلی

اولین نکته ای که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه داشت میزان علاقه مندی و شخصیت شناسی و تصویر سازی شما  از محیط می باشد. دانستن اینکه به چه رنگ یا سبکی (مدرن، کلاسیک، سنتی و …) علاقه مند هستید و تصویر سازی آنچه که می خواهید، کار دشواری نمی باشد.

در واقع هویت شناسی کمک شایانی در این زمینه می باشد تا طراحان دکوراسیون بتوانند هوشمندانه تر مراحل طراحی را اجرا نمایند. شما می توانید با دیدن عکس از مجله های مختلف و یا سرچ در www.google.com و همچنین پیاده سازی آنچه که در ذهن دارید بر روی کاغذ، به راحتی سبک دلخواه خود را انتخاب کنید و بر اساس آن اقدام نمایید.

ایجاد نقطه تمرکز

focus point Interior decoration

نقطه تمرکز در اجرای دکوراسیون داخلی در واقع اولین قدمی است که دکوراتور پیش می رود. به عنوان مثال نقطه تمرکز می تواند دیواری باشد که بر اساس آن سایر وسایل چیده می شوند و مرکز توجه آن قسمت از خانه قرار می گیرد.

نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد ورودی خانه می باشد، به این صورت که اگر ورودی خانه شما دارای فضایی بزرگ می باشد سعی کنید با استفاده از چند شی یا دکور خاص و ارزشمند آن قسمت را منحصر به فرد نشان دهید تا افراد با ورود به خانه در همان ابتدا مجذوب چیدمان زیبای خانه شوند.

افراط نکردن در یک چیز

اگر شما فردی هستید که به عنوان مثال به رنگ زرد و یا به گلدان علاقه بسیاری دارید لزومی ندارد که دکوراسیون منزل خود از این رنگ یا گلدان به صورت افراطی استفاده کنید.

زیاده روی در استفاده از یک شی یا رنگ از جذابیت و آرامش حاکم بر دکوراسیون شما می کاهد؛ به عنوان مثال اگر شما علاقه مند به رنگ زرد می باشید می توانید از توناژ های متفاوت رنگ زرد برای دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید تا خانه ای زیبا تر و خاص تر داشته باشید.

لوازم خود را فردی انتخاب کنید!

در طراحی دکوراسیون منزل یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که لوازم دکوراتیو همچون شمع ها، گلدان، قاب عکس و … را به صورت فرد انتخاب کنید تا جذابیت دیداری را برای افراد چندین برابر کند.

خانه خود را گرم کنید!

 طراح دکوراسیون داخلی

اگر احساس می کنید خانه شما سرد و بی روح می باشد می توانید با استفاده از عناصر طبیعی همچون چوب و یا استفاده از گل های طبیعی به خانه خود گرما ببخشید و از آن لذت ببرید.

استفاده از نورپردازی متفاوت

روشنایی و استفاده از نورهای مختلف در دکوراسیون منزل یکی دیگر از نکات شایان ذکر می باشد؛ نصب لوستر و هالوژن ها در خانه جدا از جذابیت ظاهری باعث ایجاد حس و حال مختلف برای افراد می شود.

به عنوان مثال استفاده از نور کم و ملایم یک فضای احساسی و رومانتیک را برای شما پدید می آورد در صورتی که استفاده از نور زیاد هیجان و انرژی را با خود همراه دارد. پس سعی کنید از نورهای مختلف برای ایجاد هر نوع فضایی که احتیاج دارید استفاده نمایید.

انتخاب و چیدمان صحیح مبل

arranging the right furniture

یکی از عدم همخوانی هایی که در بسیاری از خانه های کوچک دیده می شود استفاده نادرست از مبل می باشد. خرید مبل مناسب نیز از دیگر موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد.

در نظر بگیرید که برخی افراد دارای خانه هایی کوچک می باشند از به دلیل علاقه به سبک خاصی از مبل متاسفانه مبلی را انتخاب و خریداری می کنند که برای خانه آن ها بزرگ می باشد و جدا از دست و پا گیر بودن مجبور می شوند که پس مدت اندکی مجددا هزینه ای اضافی بابت خرید مبل بپردازند.

پس بهتر است زمانی که می خواهید اقدام به خرید مبل خانه خود کنید متراژ خانه را در نظر بگیرید سپس اقدام نمایید.

برای استفاده از رنگ های خاص جسور باشید!

برای استفاده از رنگ های خاص جسور باشید!

بعضی از افراد به رنگ های خاص علاقه بسیاری دارند و دوست دارند دیوار های خانه خود را به رنگ مورد علاقه خود رنگ آمیزی کنند اما از اینکه پس از مدتی پشیمان شوند و یا مورد پسند دیگران نباشد از این کار خودداری می کنند؛ زیبایی و خاص بودن یک دکوراسیون داخلی همان طور که که در بالا به آن اشاره شد زیاده روی در یک چیز نیست.

شما می توانید زمانی که به رنگ خاصی علاقه مند هستید یکی از دیوارهای منزل خود را برای این رنگ در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری و یا رنگ های دیگر ترکیب کنید.

در رنگ آمیزی دیوار ها هر چه جسورتر و البته با دقت عمل کنید مطمئنا فضایی زیبا تر و منحصر به فرد خلق می شود. نکته دیگری که در این قسمت باید به آن اشاره کرد عدم استفاده از رنگ سفید بر روی تمامی دیوار ها می باشد؛ بسیاری از افراد برای راحتی و جلوگیری از سردرگمی خود رنگ سفید را برای تمام خانه انتخاب می کنند که این کار صحیح نمی باشد زیرا یک خانه یکنواخ و بی روح تحویل شما داده می شود.

 برای دریافت هرگونه اطلاعات پیرامون کاغذ دیواری ، نقاشی ساختمان و همچنین مقایسه کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان روی کلمه کلیک کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید.

افراط نکردن در دنبال کردن مد

اگر شما از آن دسته افراد می باشد که به مد و رایج شدن وسایل و لوازم منزل علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که برای دکوراسیون داخلی منزل خود در این زمینه زیاده روی نکنید، به عنوان مثال فرض کنید طرح های شلوغ مدتی است که بین مردم باب شده است شما نباید تمام خانه خود را پر از طرح ها و وسایل شلوغ کنید بلکه می توانید با استفاده از یک تابلوی شلوغ و یا چند کوسن با طرح شلوغ جلوه به روز و متفاوتی به خانه خود دهید.

آویز کردن صحیح قاب ها

picture frame Interior decoration

اگر می خواهید بر روی یک دیوار تنها یک قاب عکس یا تابلو نقاشی آویزان کنید می توانید بر حسب رعایت استاندارد در هر جای دیوار آن را استفاده کنید اما برای آویزان کردن چندین قاب بر روی یک دیوار سعی کنید، آن ها را در کنار هم یا بر روی هم قرار دهید و فاصله ای حدود پنج تا ده سانتی متر بین هر قاب را رعایت کنید تا زیبایی هر قاب نمایان شود و از فاصله انداختن زیاد بین هر قاب خودداری نمایید.

کف پوش مناسب با ابعاد خانه استفاده کنید!

Floor Covering Interior decoration

نصب کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون شاید برای برخی از افراد مهم به نظر نرسد اما باید اشاره کرد که برای خانه هایی با ابعاد کوچک حتما از کف پوش هایی در ابعاد کوچک استفاده کنید تا خانه شما بزرگتر به نظر برسد. به طور کلی برای خانه های کوچک از کف پوش هایی با ابعاد کوچک، و برای خانه هایی بزرگ از کف پوش هایی با ابعاد بزرگ باید استفاده کرد.

استفاده از پارتیشندکوراسیون داخلی

پارتیشن به عنوان جدا کننده فضا یکی از وسایل کارآمد در طراحی دکوراسیون می باشد؛ در صورتی که شما علاقه مند به ایجاد چندین فضای مجزا در خانه خود می باشید می توانید از پارتیشن استفاده کنید. همچنین اگر علاقه چندانی به پارتیشن ندارید می توانید چیدمان مبل ها را به صورتی هوشمندانه ترتیب دهید که به عنوان مثال فضای نشیمن و پذیرایی از یکدیگر جدا شوند.

فراموش نکنید که که علاوه بر پارتیشن ها، نصب پرده چقدر می تواند در زیبایی نمای داخلی خانه شما تاثیر گذار باشد.

لایه های روشنایی متفاوت در طراحی دکوراسیون منزل در نظر بگیرید

طراحی مناسب ویا نامناسب روشنایی در دکوراسیون اتاق می تواند تاثیر زیادی در خلق و خوی اتاق شما داشته باشد. تلاش خود را انجام دهید که نور از زاویه های مختلف به اتاق روشنایی بد. سعی کنید فقط از لامپ یا لوستر ویا هرچیز روشنایی روی سقف استفاده نکنید.

به تابش نور و روشنایی از گوشه های اتاق توجه خاصی داشته باشید این نوع روشنی ها یاعث می شود دکوراسیون منزل بهتری با افزایش خلق و خوی داشته باشید.

در پایان:

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به موارد مهمی که می تواند در زیبا تر شدن طراحی دکوراسیون داخلی شما کند پرداختیم تا بتوانید با دریافت ایده هایی جدید نمایی زیباتر برای خانه های خود داشته باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. سر سمپلر رک دار گفت:

  خیلی مطلب خوب نوشتید. مرسی از شما

 2. Sodabe گفت:

  کامل بود مرسی?

 3. محدثه گفت:

  خیلی اطلاعات خوب و جامعی بود
  مرسی ازتون

 4. فروشگاه اينترنتی گفت:

  ادیه های جذاب و منحصری هستند که انگیزه ی زیبایی در تصاویر قابل مشاهده است که همین موثر خواهد بود

 5. ناشناس گفت:

  خیلی پست ارزنده ای هست. مرسی از شما

 6. نوین کابین گفت:

  سلام و عرض ادب
  مرسی بابت اطلاعات خوبی که اینجا ارائه دادید. به امید موفقیت هر روز برای شما

 7. Hosein گفت:

  خیلی خوب بود .

 8. مریم گفت:

  چه عکس های زیبا و جذابی لطفا بیشتر عکس بگذارید تا ایده بگیریم

 9. ایراچی گفت:

  بسیار عالی و کاربردی بود .
  خوشحال میشیم محصولات اکسسوری دکوراسیون داخلی مجموعه ایراچی رو هم ببینید و نظرتون رو بگید.

 10. ایراچی گفت:

  مطلب شما بسیار جامع و کامل بود .
  خوشحال میشیم اگر نمونه کارهای طراحی و دکوراسیون داخلی مجموعه را مشاهده کنید و نظر خودتون رو بگید .

 11. حامد شهابی گفت:

  مطالبتون عالی و حرفه ایه. بنده هم همکار شما هستم و در زمینه طراحی داخلی مشغولم. آدرس سایتم هم
  خوشحال میشم مطالب ما روبخونید و نظر بدید

 12. آرچی تاج گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفید و جامع شما
  خوشحال می شیم از نمونه کارهای ما در زمینه سقف های شیشه ای، درب، پنجره و نورگیرهای شیشه ای دیدن کنید در سایت آرچی تاج

 13. بیتا عشوری گفت:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون مطالب دکوراسیون شما یکی از بهترین مطالبی بود که واقعا بار علمی داشت

 14. sana گفت:

  با سلام.مطبی مفیدی بود .واقعا باید رنگ ها رو جسورانه انتخاب کرد و این دلیل میشه برای متفاوت بودن دکوراسیون.

 15. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر برای مشاوره دوره های اموزشی و طراحی داخلی و دکوراسیون با من تماس بگیرید

 16. سارا گفت:

  طراح دکوراسیون داخلی میشه معرفی کنید؟

  • admin گفت:

   باسلام
   در صورت همکاری باشخص یا شرکت معتبری حتما اطلاعات در این صفحه قرار خواهد گرفت.
   باتشکر

 17. کابینت گفت:

  با سلام مطلب جالبی بودد ممنون از اشتراک آین مطلب

 18. خلیل گفت:

  سلام. وقت شما بخیر
  ممنون از سایت مفید و پربارتون
  خوشحال میشم در سایت یاشیل پذیرای حضورتون باشم.

 19. سمانه گفت:

  چیدمان منزل به سبک مدرن و کلاسیک

  ارسال نکات

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  کانال بنده هم دکوراسیون داخلی هستش خوشحال میشم عضو بشین

 20. Arame گفت:

  سلام
  مطالب خیلی مفید و آموزنده بود. ممنون

 21. حسین اصفی گفت:

  جالب بود امیدوارم موفق بآشید

 22. افتخار هاشمی گفت:

  سلام بنده هم مثل سایر دوستان به کار دکوراسیون منزل علاقه دارم و مایل در این زمینه آموزش علمی داشته باشم لطفاً چنانچه مؤسسه آموزشی در حال حاضر موجود است , اعلام فرمایید .

  • admin گفت:

   باسلام
   در صورت اینکه توانستیم موسسه معتبری در این زمینه پیداکنیم اطلاعات آن در همین صفحه ارائه خواهد شد.
   باتشکر

 23. مریم گفت:

  مطالب کاملی داشتید ممنون☺

 24. محسن زنگنه گفت:

  کلاس برای طراحی دکورسیون خوب کسی می شناسه؟
  من علاقه خیلی زیادی به طراحی دکوراسیون برای خانه و محل کار دارم و دوست دارم هم درسشو بخونم هم تجربه بیشتری کسب بکنم در این زمینه بسیار جذاب اگر کلاس یا گروهی کسی می شناسه لطفا معرفی بکنه
  محسن زنگنه

 25. درب ضد سرقت گفت:

  مقاله جالب و مفیدی بود ممنون از اشتراک گذاری اطلاعاتتون

 26. شومینه مدرن گفت:

  عالی بود

 27. Melody❤️ گفت:

  ????مفيد بود

 28. تشریفات مجالس گفت:

  سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *