یکی از مورد پسندترین سبک‌هایی که در دکوراسیون داخلی از آن، استفاده می‌شود سبک روستیک مدرن می‌باشد. در حقیقت عوامل مختلفی در ایجاد سبک روستیک مدرن نقش دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از مبلمان مدرن، استفاده از وسایل و تجهیزات برگرفته شده از طبیعت و… اشاره نمود.

یکی از ویژگی‌های سبک روستیک مدرن، این است که برای ایجاد آن،  رنگ‌های یکدست و ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین در ایجاد این نوع سبک، برای دکوراسیون داخلی از پنجره‌های بسیار بزرگی استفاده می‌کنند به گونه‌ای که طبیعت بیرون از خانه به خوبی مشاهده می‌شود. در واقع این موضوع باعث می‌شود فردی که در آن خانه حضور دارد، طبیعت را داخل خانه نیز احساس نماید.

پس می‌توان گفت سبک روستیک مدرن سبک بسیار زیبا است که در عین حال برای ایجاد آن، از تشریفات خاصی استفاده نمی‌شود و در عین حال راحتی زندگی مدرن را نیز نشان خواهد داد. بنابراین در ادامه این مطلب از استاده سعی داریم که شما را با سبک روستیک مدرن آشنا کرده تا بتوانید به راحتی از این نوع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرده و لذت ببرید.

سبک روستیک مدرن چیست؟

سبک روستیک مدرن، یکی از سبک‌هایی است که امروزه مخاطبان قابل توجه‌ای دارد. معمولا از این نوع سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل در  منزل استفاده می‌شود. در واقع وسایلی که در این نوع سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا دست ساز و قدیمی هستند به همین منظور در سبک روستیک، بیشتر از وسایل چوبی استفاده می‌شود.

طراحی سبک روستیک مدرن به گونه‌ای است که بر پایه طبیعت بوده و برای ایجاد آن باید از رنگ‌های طبیعی استفاده کرد. المان‌های زیادی در ایجاد سبک روستیک مدرن نقش دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مبلمان مدرن، سنگ و چوب، پارچه‌های ساده، شومینه و… اشاره کرد.  

سبک روستیک در معماری داخلی

برای استفاده از سبک روستیک در معماری داخلی، عوامل زیادی نقش دارند که مهم ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.  

استفاده از چوب و سنگ

یکی عوامل مهمی که در ایجاد سبک روستیک نقش موثری دارد، استفاده از چوب و سنگ می‌باشد. در واقع استفاده از المان‌های چوبی و سنگی باعث می‌شود که حس طبیعی بودن به محیط خانه منتقل شود.

سبک روستیک در معماری داخلی

برای مثال شما می‌توانید با استفاده از قطعات چوبی( به صورت تکه تکه) و نصب کردن آن‌ها روی سقف، طبیعت بیرون از خانه را به داخل خانه منتقل نمایید. همچنین استفاده از کمدهای چوبی و کتاب خانه‌های سنگی نیز باعث طبیعی شدن فضای داخلی محیط خانه خواهد شد.  

استفاده از پنجره‌های با ابعاد بزرگ

یکی از عوامل مهمی که در ایجاد سبک روستیک نقش موثری دارد، استفاده از پنجره‌های با ابعاد بزرگ می‌باشد. در واقع خانه‌هایی که سبک روستیک مدرن دارند باید بسیار دلباز باشند و این عامل یعنی وجود پنجره‌ها با ابعاد بزرگ باعث دلباز شدن محیط داخلی می‌شود. این پنجره‌های بزرگ در محل مناسب محیط داخلی نصب می‌شوند به طوریکه از آن‌ها نور زیادی می‌تواند بگذرد و معمولا برای این نوع پنجره‌ها در سبک روستیک، از پرده‌هایی استفاده می‌شود که از جنس تور بوده و سفید رنگ نیز می‌باشند.

استفاده از پنجره‌های با ابعاد بزرگ

همچنین استفاده از پنجره‌های بزرگ نمای بیشتری از طبیعت را نشان می‌دهد که این عامل باعث نزدیک شدن فضای داخلی خانه  به محیط  بیرون از خانه می‌شود.

استفاده از شومینه

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در ایجاد سبک روستیک مدرن نقش داشته باشد، استفاده از شومینه می‌باشد. امروزه در بیشتر خانه‌ها برای گرم کردن محیط داخلی، از شومینه استفاده می‌شود. شومینه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به گازی، برقی، دیجیتالی و… اشاره کرد اما در اینجا منظور از شومینه این است که کاملا طبیعی باشد.

یعنی زمانیکه افراد برای گرم شدن دور آن، جمع می‌شوند حس طبیعی بودن به آن‌ها منتقل گردد. به همیل دلیل بهتر است در سبک روستیک مدرن از شومینه‌ای استفاده شود که جنس آن، از سنگ بوده و با سوزاندن چوب‌های طبیعی به محیط داخلی گرما ببخشد.

استفاده از دیوارهای سفید

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک، بهتر است که در کنار دیوارهای چوبی یا سنگی، از دیوارهای سفید نیز استفاده شود. در حقیقت، دیوار سفید به عنوان یک المان، برای سبک روستیک به شمار می‌آید. همچنین شما می‌توانید با زدن قاب عکس روی دیوار سفید، جلوه‌ای زیبا به محیط ببخشید. به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از رنگ سفید در کنار سایر رنگ‌ها باعث شادی و طراوت بخشیدن به محیط شده و در نتیجه افراد با مشاهده آن، احساس خوبی خواهند کرد.

استفاده از پارچه‌های یک رنگ و یکدست

یکی دیگر از مواردی که در ایجاد سبک روستیک، اهمیت زیادی دارد استفاده از پارچه‌های یک رنگ و یکدست می‌باشد. در واقع می‌توان گفت در فصل زمستان، استفاده از رنگ‌های تیره مانند رنگ قهوه‌ای باعث گرمی بخشیدن به محیط می‌شود. همچنین در فصل تابستان نیز استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید حس خنکی به محیط منتقل می‌شود.

بنابراین انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه‌ای دارد بطوریکه در دکوراسیون داخلی به سبک روستیک معمولا از پارچه‌های یک رنگ و یکدست استفاده می‌شود. در حقیقت استفاده از رنگ‌های خنثی بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی به سبک روستیک می‌باشد.

استفاده از پوست حیوانات

یکی دیگر از وسایلی که معمولا در سبک روستیک از آن، استفاده می‌شود، استفاده از پوست حیوانات است. ‌استفاده از وسایلی مانند عاج فیل، دم روباه و… دکوراسیون داخلی محیط را خاص می‌کنند اما این موضوع مربوط به سبک روستیک نمی‌شود. چون ممکن است وجود این گونه دکوری‌ها باعث اذیت افراد شده و حس خوبی به آن‌ها منتقل نشود. در حقیقت در سبک روستیک هدف از استفاده دکوری‌ها این است که به افراد حاضر در آن محیط، نوعی آرامش و حس خوب منتقل گردد. آشنایی کامل با انواع پارکت و انواع کفپوش

استفاده از پوست حیوانات

بنابراین در سبک روستیک بهتر است که در انتخاب این گونه وسایل دقت کرده و از پوست حیوانات استفاده نمایید برای مثال می‌توانید از وسایلی مانند چرم گاو، پشم گوسفندان، فرش‌هایی با طرح گورخر و… استفاده کرده و زیبایی دکوراسیون داخلی را افزایش دهید.  

کابینت روستیک

یکی دیگر از وسایلی که هنگام استفاده از طرح روستیک مدرن باید به از آن، استفاده شود کابینت روستیک می‌باشد. بنابراین بسیاری از افراد برای آشپزخانه از کابینت‌های کلاسیک استفاده می‌کنند که انواع مختلفی دارد. در واقع کابینت روستیک را به صورت دستی از مواد طبیعی از جمله چوب درختان جنگل تهیه می‌کنند و سطح آن‌ها را رنگ نمی‌کنند. سطح کابینت روستیک  با استفاده از جلا دهنده براق می‌شود که انجام این کار باعث افزایش مقاومت سطح آن در برابر حرارت و رطوبت می‌شود. همچنین استفاده از کابینت روستیک جلوه‌ای خاص و زیبا به محیط می‌بخشد.

جهت دریافت خدمات کابینت سازی و بهترین قیمت ساخت و تعمیر کابینت فلزی و ام دی اف در استاده، روی آن کلیک کنید.

کابینت روستیک

مبل روستیک

یکی دیگر از مواردی که استفاده از آن، در ایجاد سبک روستیک مدرن نقش موثری دارد، استفاده از تجهیزات و وسایل مدرن از جمله مبلمان روستیک می‌باشد که وجود آن‌ها جذابیت خاصی را به محیط می‌بخشند. برای مثال در سبک روستیک بیشتر از مبلمان مدرن استفاده می‌شود که رنگ‌ها و طرح‌های ساده تولید شده و دارای طرح‌های شلوغی نمی‌باشند. همچنین استفاده از وسایل چوبی و چرمی نیز در سبک روستیک بسیار مناسب است.

مبل روستیک

لوستر چوبی مدرن روستیک

یکی دیگر از وسایلی در سبک روستیک مدرن نقش موثری دارد، لوستر چوبی مدرن روستیک می‌باشد. این نوع لوستر را از اجزای مختلفی از جمله چوب طبیعی، لامپ، نخ کنفی و… می‌سازند. لوستر چوبی مدرن روستیک در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که معمولا به آسانی در محیط مورد نظر نصب می‌شوند و گرمای زیادی نیز تولید نمی‌کنند و برای محیط زیست مخرب نیستند.

همچنین این نوع لوستر در محیط‌های گوناگون از قبیل آشپزخانه، سالن پذیرایی و اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد که جلوه‌ای فوق العاده زیبا به محیط می‌بخشد.

لوستر چوبی مدرن روستیک

نتیجه گیری

یکی از سبک‌هایی که برای دکوراسیون داخلی از آن، استفاده می‌شود سبک روستیک مدرن است. در این نوع سبک بیشتر از المان‌های طبیعت از جمله چوب و سنگ استفاده می‌شود. در حقیقت در این نوع سبک، المان‌های طبیعت به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که حس طبیعی بودن را به افراد حاضر در آن محیط، منتقل می‌کنند.

همچنین در این نوع سبک برای دکوراسیون داخلی از پنجره‌های بزرگی استفاده می‌کنند که توسط آن‌ها به راحتی می‌توانید به مشاهده طبیعت بپردازید و لذت کامل را ببرید.  بنابراین با توجه به ویژگی‌های سبک روستیک مدرن به شما پیشنهاد می‌شود که اگر به دنبال فضایی آرامش بخش هستید حتما از سبک روستیک مدرن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید.  

طبقه بندی شده در

با برچسب در