ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی از لوازم بسیار ضروری هر منزلی به شمار می‌رود که هر خانواده‌ای روزانه با آن سر و کار دارد. بنابراین دانستن ایرادهای به وجود آمده می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ خانواده‌ها شود. ارور FE ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی ال جی از موارد شایعی هست که کارکرد این دستگاه ها را با مشکل مواجه می‌کند. در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم به رفع ارور FE ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی ال جی و راهکار تعمیر لباسشویی ال جی بپردازیم.

جهت اقدام برای تعمیر ماشین ظرفشویی و تعمیر لباسشویی در محل می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در همین صفحه تماس بگیرید یا روی لینک کلیک کنید.

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

نمایان شدن کد خطا یا همان ارور FE ماشین لباسشویی ال جی، حکایت از این موضوع دارد که دستگاه بیش از اندازه‌ آبگیری کرده و آبی که درون دستگاه وارد شده از اندازه‌ استاندارد آن بیشتر است.

این مشکل می‌تواند به دلیل باز بودن مکرر شیر ورودی به دستگاه رخ دهد، به طوری که توقف آب در مدت زمان مشخص صورت نگرفته است.

علتی که باعث می‌شود این اتفاق بیفتد، شامل این موارد می‌شود:

 • برای هیدروستات ماشین لباسشویی مشکلی پدید آمده باشد
 • برد ماشین لباسشویی خراب شده باشد(راهکار تعمیر برد ماشین لباسشویی در استاده)
 • در ماشین لباسشویی بی‌اندازه کف جمع شده باشد
 • شیربرقی ورودی آب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد
 • سوئیچ فشار ماشین لباسشویی خراب شده باشد
 • سیم کشی ماشین لباسشویی ایراد پیدا کرده باشد

رفع ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

رفع ارور FE لباسشویی ال جی
 1. برای اقدام کردن به رفع ارور FE  ماشین لباسشویی، ابتدا باید به واسطه‌ قسمت خروجی ماشین لباسشویی، آب اضافی موجود در ماشین لباسشویی را تخلیه کنید.
 2. سپس باید به بررسی هیدورستات ماشین لباسشویی بپردازید.
 3. چنانچه مشکل برطرف نشود، برای رفع ارور FE ماشین لباسشویی ال جی دکمه‌ پاور ماشین لباسشویی را فشار دهید تا اینکه دستگاه خاموش شود.
 4. در قسمت بعد، سیم دستگاه را از برق بکشید. بعد از آن چند ثانیه دکمه‌ استارت را فشار دهید و صبر کنید.
 5. در این مرحله، ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید و مطمئن شوید درب آن کاملا بسته شده باشد.
 6. در مرحله‌ آخر، دکمه‌ استارت را فشار دهید. در این مرحله باید دیگر اثری از ارور FE نمانده باشد.

چنانچه این موارد را انجام دادید اما همچنان ارور FE رفع نشده باشد، باید با تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی تماس حاصل کنید. جهت آموزش نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کلیک کنید. 

 رفع ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور FE ماشین ظرفشویی ممکن است طبق موارد زیر باشد:

 • بیش از اندازه معمول، آب وارد ماشین ظرفشویی شده باشد
 • شیر وروری دچار مشکل شده باشد و آب به راحتی وارد دستگاه نشود

ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی زمانی ظاهر می‌شود که پمپ تخلیه دستگاه خود به خود عمل کند.

رفع ارور FE ظرفشویی ال جی

 1. اولین کاری که در هنگام مشاهده‌ ارور FE در صفحه‌ نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی باید انجام دهید، این است که دستگاه را خاموش کنید.
 2. در مرحله‌ بعد باید نسبت به بیرون آوردن پنل و قطعه‌ صداگیر ماشین که در قسمت زیر ماشین قرار گرفته است، اقدام کنید.
 3. در این مرحله، تمامی اتصالات دستگاه با کابینت را جدا کرده، به طوری که ماشین از محل خود در کابینت خارج شود.
 4. بعد از بیرون آوردن ماشین از کابینت، تمامی جا ظرفی‌های ماشین را خارج کرده و سپس قسمت مورد نظر را باز کنید تا اینکه دسترسی شما به شناورهایی که سطح آب را کنترل می‌کنند، امکان پذیر شود.

جداسازی قطعات برای رفع ارور FE

زمانی که تمامی مراحل فوق را انجام دادید، قادر خواهید بود که سطح آب و همچنین کثیفی‌های درون منبع فلوتر را مشاهده کنید. قسمت بالایی آن را فشار دهید و بیرون آورید. در این هنگام دو عدد سوئیچی که وظیفه‌ کنترل سطح آب را دارند، دیده می‌شود.

در این مرحله از اقدامات برای رفع ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی، باید آب های درون ماشین را تخلیه کرده و قطعه‌ مورد نظر را به وسیله‌ پیچ گوشتی یا آچار بیرون آورید. احتمالا شناورهای درون محفظه، عملکرد ماشین ظرفشویی را مختل کرده است. علت اصلی جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

هنگامی که هر دو شناور را خارج کردید، به چسبناکی آنها پی خواهید برد، به طوری که به دست‌هایتان می‌چسبند. دلیل آن می‌تواند به خاطر کثیفی باشد. در اقدام بعدی باید به تمیز کردن آنها بپردازید و با آب بشویید.

در این مرحله، شناورها را به محل خود برگردانید. چنانچه شناورها به کف نچسبند و در آب ظرف شناور باشند، شما کارتان را درست انجام داده‌اید.

حالا دیگر زمانی است که باید قطعه را به جای خودش برگردانید. برای این کار باید اتصالات آن را وصل کرده و لوله را به زیر آن ببندید و سیم نازک را وصل کنید تا قطعه در جایگاه خود قرار گیرد.

گاهی اوقات برای این کار باید کیلیپ را به پشت آن هل دهید تا در محل خود قرار گیرد.

اکنون، آن پوشش سفید رنگ کوچک را روی آن قرار داده و به داخل هل دهید. بعد از گذاشتن این پوشش، به داخل ماشین بازگشته و آن را محکم کنید. باید از محکم بودن و درست بسته شدن اتصالات اطمینان داشته باشید. اگر اینطور نباشد، احتمال اینکه آب به بیرون نفوذ پیدا کند، هست.

پاکسازی قطعه

و اما در آخرین مرحله برای رفع ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی، باید هر چه را که باز کردید را ببندید. پنل پایینی صداگیر را وصل کنید و سپس دستگاه را به کابینت متصل کنید.

حالا همه چیز به حالت عادی خود برگشته است. می‌توانید با خیال راحت دستگاه را به برق وصل کنید و شیر آب را باز کنید و از شستن ظروف خود لذت ببرید.

نتیجه‌گیری

از آنجایی که ماشین لباسشویی و ظرفشویی از ضروریات خانه هستند، باید در نگهداری آنها دقت لازم را داشته باشید. گاهی ممکن است با ارورهایی مواجه شوید که هر کدام دلایل خود را دارند؛ از جمله ارور FE که بخاطر پر شدن بیش از اندازه آب درون دستگاه رخ می‌دهد. در مطلب فوق، برای رفع ارور FE ماشین لباسشویی و ظرفشویی راهکارهایی را توسط صفحه‌ “خدمات آنلاین استاده” ارائه دادیم، که می‌تواند در وقت و هزینه‌ شما صرفه جویی کند.