گاهی ماشین‌ها هم دچار خرابی می‌شوند و کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهند. در این زمان است که نیازمند عیب یابی و تعمیر می‌باشند. ماشین ظرفشویی ال جی یکی از برترین برندهای دنیا در این رابطه است که با راهنمایی‌ها و اطلاع رسانی‌هایی که انجام داده تعمیر ماشین ظرفشویی خود را برای ما راحت تر کرده است.

در ادامه به بررسی عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی و رفع آن می پردازیم. به رایج ترین و پر تکرار ترین ایراداتی که برای مصرف کنندگان پیش می آید اشاره می کنیم:

1.علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی

 • زمانی که دستگاه روشن نمی‌شود ابتدا از قسمت پریز و اینکه برق در آن جریان دارد مطمئن شوید.
 • همچنین محافظ و کابل برق مربوطه را بررسی کنید.
 • در صورت اطمینان به سراغ درب ماشین ظرفشویی بروید. چنان چه  قفل در بسته نشود و به بدنه ماشین متصل نگردد نمی‌تواند به سایر قسمت‌ها برق برساند. در این حالت ماشین ظرفشویی ال جی روشن نخواهد شد.
 • بعد از این که از این قسمت هم مطمئن شدید امکان دارد تایمر الکتریکی دچار مشکل شده باشد. چون تا زمانی که تایمر دستور ندهد آب به داخل دستگاه نمی‌آید و تا وقتی که آب وارد دستگاه جریان نیابد ماشین روشن نخواهد شد تا کار خود را آغاز کند.
 • در مرحله آخر علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی را می توان در موتور دستگاه جستجو کرد. که باید تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض گردد.

2.علت بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی  

 • استفاده از بوگیر: بهتر است که از همان لحظه‌ای که نصب ماشین ظرفشویی خود را انجام می‌دهید، نسبت به خرید یک بوگیر مخصوص ماشین ظرفشویی ال جی اقدام نمایید. حتما بعد از چندبار روشن کردن دستگاه، بوگیر را در صورت تمام شدن عوض کنید. با این کار درصد بو گرفتن دستگاه شما به صفر می‌رسد. زیرا هر چقدر که ظرف‌ها را تمیز کرده و در ماشین قرار دهید به علت کثیفی ظروف و قاطی شدن مواد مختلف پس از مدتی احتمال اینکه دستگاه بو بگیرد، زیاد است. چه مقدار نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟
 • استفاده از سرکه سفید: اگر با گذاشتن بو گیر مشکل حل نشد بهتر است مقداری سرکه سفید در ظرفی در طبقه بالای ماشین ظرفشویی جای دهید و ماشین را بدون ظرف به وسیله برنامه خودکار روشن کنید. بعد از آن اجازه دهید که دستگاه کامل خشک شود. بدین صورت بوی بد دستگاه بر طرف می شود.

برای مشاهده خدمات تعمیر برد ماشین ظرفشویی کلیک کنید.

3.علت نشت آب در ماشین ظرفشویی ال جی

به وجود آمدن این مشکل می تواند به چند دلیل اتفاق بیافتد:

 • ممکن است واشر و یا پلاستیکی که دور تا دور درب دستگاه قرار دارد از جای خود در آمده و یا دچار پارگی شده باشد و در حین شستشو باعث خارج شدن آب به بیرون شود. علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی چیست؟
 • دلیل دیگر می‌تواند خرابی شیر آب برقی که در خارج از دستگاه قرار دارد باشد که شما می‌توانید به راحتی آن را تعویض نمایید و سپس شلنگ آب را به شیر آب جدید متصل کنید. علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟
 • استفاده کردن از مواد شوینده‌ای که مخصوص ماشین ظرفشویی ال جی نیست و همین طور مایع و قرص‌های نامعتبر همانند جوش شیرین نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل در دستگاه ظرفشویی شود.
 • دلیل آخر که می‌توان برای این مشکل در نظر گرفت ایراد و خرابی در پمپ تخلیه می باشد. چون که پمپ نمی تواند آب دستگاه را خارج و تخلیه کند. آب از کناره‌های در به بیرون نشت پیدا می‌کند. برای تعمیر پمپ تخلیه نیاز است که پنل دستگاه باز شود تا تعمیر کار بتواند تشخیص دهد ایراد از خود پمپ است یا برد دستگاه مشکلی پیدا کرده است. قیمت پمپ تخلیه ظرفشویی را اینجا ببینید.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی را در این صفحه بخوانید.

4.عدم گرم شدن آب در محفظه ماشین ظرفشویی ال جی

گرم شدن آب به هنگام شستشو و آب کشی در ماشین ظرفشویی ال جی بستگی به کار کردن چند سیستم دارد:

 • برای عیب یابی این عملکرد ابتدا باید پمپ حرارتی را بررسی کنیم که آیا به درستی کار کرده و می‌تواند گرما را منتقل کند.
 • در صورت نبود مشکل باید المنت‌های حرارتی را امتحان کنیم. چون ممکن است به دلیل اتصالی نتوانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند.
 • آخرین گزینه برای برطرف کردن این مشکل سنسورهای دمایی هستند. در ماشین‌های ظرفشویی برای تعیین و تنظیم دمای آب از این سنسورها استفاده می‌شود.

ایراد در برد دستگاه می‌تواند باعث خرابی در سنسورها شود و آن‌ها نتوانند دمای مناسب آب را در وضعیت‌های مختلف شستشو تنظیم کنند. برطرف کردن این ایراد نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد. پس بهتر است که با مراکز مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

امیدواریم این متن به شما در تشخیص عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی کمک کرده باشد. همیشه در هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی و یا هر وسیله دیگری هوشمندانه عمل کنید و ایمنی را در نظر بگیرید. قبل از هر چیزی دستگاه را از کابل برق جدا کنید و منبع آب رانیز قطع نمایید. 

طبقه بندی شده در