گاهی برای ریست ماشین ظرفشویی، نیاز به انجام کارهای پیچیده نیست و صرفا با دکمه ریست که در پنل ماشین ظرفشویی تعبیه شده است، انجام میشود. در بسیاری از برندهایی مانند ایندزیت، ال جی، سامسونگ و بوش در مدل‌های جدید ماشین‌های ظرفشویی، دکمه ریست یا Reset قرار گرفته است. بنابراین استفاده از آن به سادگی و تنها با نگه داشتن آن در چند لحظه، سبب ریست شدن ماشین ظرفشویی شما می گردد. به یاد داشته باشید که هدم آگاهی از ریست سبب اقدام به انجام تعمیر ماشین ظرفشویی به صورت زودهنگام خواهد بود.

استاده با معرفی بهترین تعمیرکاران ماشین ظرفشویی بستری را برای دریافت هرچه بهتر تعمیر ظرفشویی در محل برای شما فراهم آورده است که علاوه بر صرفه جویی در وقت می‌توانید شاهد کاهش در هزینه‌ها و بهره گیری از نمایندگی‌های مجاز باشید.

ممکن است که دکمه ریست (reset) روی پنل قرار نداشته باشد (قدیمی بودن ماشین ظرفشویی) و یا اینکه پس از فشردن آن، ماشین ظرفشویی ریست نشود. در این صورت برای آگاهی از نحوه ریست ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و ایندزیت با ادامه مطالب همراه استاده باشید.

ریست ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی ال جی دکمه ریست داشت، آن را فشار بدهید. درصورتی که جوابگو نبود، آن را برای چند ثانیه نگه دارید. اگر هنوز مشکل ریست ماشین ظرفشویی ال جی شما برطرف نشده بود و یا ماشین ظرفشویی دکمه ریست نداشت، میتوان از موارد زیر برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی کمک گرفت :

برای عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی و رفع مشکلات آن پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را بخوانید.

 • قطع جریان برق برای چند دقیقه :

برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی از طریق قطع جریان برق، باید در مرحله اول ظرفشویی را خاموش کنید(بوسیله دکمه power). بعد از آن باید جریان برق را قطع کنید. برای این کار میتوانید دوشاخه را از پریز بکشید و یا فیوز مربوط به ماشین ظرفشویی را قطع کنید. حدودا 15 دقیقه صبر کنید و سپس جریان برق را وصل کنید و پس از 1 دقیقه دستگاه را روشن کنید.

 • نگه داشتن دکمه start یا cancel

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی را اینجا بخوانید و اطلاعات دقیق را بدست آورید.

ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

   در صورتی که ماشین ظرفشویی سامسونگ دکمه ریست نداشت و یا با فشردن آن دکمه نیز ریست نشد، میتوان از راه‌های زیر برای ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کرد :

 • قطع جریان برق : در این روش باید به صورت زیر عمل کنید:
 1. دکمه power را فشار میدهید و منتظر میمانید که ماشین ظرفشویی خاموش شود.
 2. دوشاخه ماشین را از پریز برق میکشید. (اگر امکان جداکردن اتصال دوشاخه و پریز برق نبود، میتوان فیوز را قطع کرد)
 3. چند دقیقه منتظر بمانید(حدودا 5 دقیقه کافی است) .
 4. مجدد دوشاخه را به پریز میزنید و تا 1 دقیقه منتظر میمانید و سپس دستگاه را روشن کنید.

توصیه می‌کنیم علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی را به همراه راهکارهای آن بخوانید.

 • ریست ظرفشویی با نگه داشتن یک دکمه تا 30 ثانیه : در این روش باید یکی از دکمه‌های ماشین ظرفشویی(غیر از دکمه reset) نگه داشته شود. مناسبرترین دکمه‌ها برای انجام این کار دکمه‌های power(روشن و خاموش) ، start(شروع و توقف) ، cancel و دکمه drain(تخلیه) هستند.
 • قشار دادن دکمه Start-Pause بین 3 تا 5 ثانیه

ريست كردن ماشين ظرفشویی بوش

برای ريست كردن ماشين ظرفشویی بوش میتوان دکمه ریست را فشار داد و اگر ریست نشد، دکمه را 1 دقیقه فشار داده و نگه دارید. در صورتی که با فشردن آن دکمه نیز ریست نشد، میتوان از راه‌های زیر برای ریست ماشین ظرفشویی بوش استفاده کرد :

 1. قطع کردن جریان برق برای 5 الی 15 دقیقه: در این روش باید به صورت زیر عمل کنید

برای ريست كردن ماشين ظرفشویی بوش از طریق قطع جریان برق، باید مانند سایر ماشین ظرفشویی‌ها عمل کرد. ابتدا باید بوسیله دکمه power دستگاه را خاموش کنیم. (بدون خاموش کردن، جریان برق را قطع نکنید.) بعد از آن، جریان برق را از طریق کشیدن دوشاخه و یا قطع فیوز، قطع کنید. 5 تا 15 دقیقه بعد دوباره جریان را وصل کنید و پس از 1 دقیقه دستگاه  را روشن کنید. راه حل برای زمانی که نمی­‌خواهیم از ماشین ظرفشویی استفاده کنیم!

 • فشار دادن دکمه start ،  cancel  و drain  در زمان چند ثانیه (حدود 5 ثانیه)

ریست ماشین ظرفشویی ایندزیت

از راه‌های زیر میتوان برای ریست ماشین ظرفشویی ایندزیت استفاده کرد :

 • قطع جریان برق برای 30 دقیقه: در این روش باید به ترتیب مراحل زیر عمل کنید
 1. دکمه power را فشار میدهید تا دستگاه خاموش شود.
 2. جریان برق را قطع کنید
 3. چند دقیقه منتظر بمانید(حدودا 30 دقیقه کافی است) .
 4. دوباره جریان را وصل کنید و 30 ثانیه الی 1 دقیقه منتظر میمانید و مجدد دستگاه را روشن کنید.
 • دکمه power را فشار دهید و به مدت 3 الی 30 ثانیه نگه دارید. بعد از این کار درب دستگاه را ببندید تا دستگاه ریست شود.

در چه زمانی ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟

گاهی ممکن است پس از روشن کردن ماشین ظرفشویی، دستگاه شروع به کار نکند و یا پس از مدتی کار کردن دکمه از کار بیفتد و یا ارورهای متفاوتی بدهد. در این صورت میتوان با ریست کردن ظرفشویی، عملکرد را به حالت عادی برگرداند. عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ و رفع مشکل را اینجا بخوانید.

ریست ماشین ظرفشویی با دکمه ریست

   در بسیاری از مدل‌های ماشین ظرفشویی، روی پنل، دکمه ریست قرار گرفته است که میتوان از آن برای ریست ماشین ظرفشویی استفاده کرد. ابتدا این دکمه را برای ریست فشار دهید، اگر دستگاه ریست نشد و مشکل آن برطرف نشد، این دکمه را برای چند ثانیه نگه دارید. ممکن است مدل ماشین ظرفشویی شما قدیمی باشد و یا به هر دلیل دیگر، دکمه ریست نداشته باشد؛ پس باید بدون دکمه ریست اقدام به ریست دستگاه بکنید.

ریست ماشین ظرفشویی بدون دکمه ریست

اگر باوجود اقدام برای ریست ماشین ظرفشویی از طریق دکمه ریست، بازهم مشکلی وجود داشت، باید از طریق راه‌های دیگر اقدام کرد که این راه‌ها براساس برند و مدل ماشین ظرفشویی، متفاوت هستند که قطع جریان برق از کاربردی‌ترین راه‌های ممکن است.

ریست ظرفشویی با قطع برق

یکی از متداول ترین راه‌های ریست ماشین ظرفشویی، قطع جریان برق است. میتوان گفت این راه در همه انواع ماشین ظرفشویی قابل انجام است؛ اما باید توجه داشت که ممکن است بسته به برند ماشین ظرفشویی، زمانی که باید جریان برق قطع باشد، متفاوت باشد. در این روش باید ابتدا دستگاه خاموش و سپس جریان برق قطع و وصل شود و ماشین ظرفشویی روشن شود.

در پایان:

دقت داشته باشید که ریست کردن ماشین ظرفشویی کار پیچیده‌ای نیست اما نباید به‌طور مداوم از آن استفاده کرد که با انجام مراحل بالا جهت ریست ظرفشویی سامسونگ، ال جی، ایندزیت و بوش میتوانید این عمل را به درستی انجام دهید و از بروز مشکلاتی همچون ارور ظرفشویی جلوگیری کنید.

طبقه بندی شده در