امروزه با پیشرفتی که تکنولوژی داشته باعث شده است که زندگی ما به ماشین‌ها وابسته شود. شرکت سامسونگ با اعتبار و پیشرفت زیادی که در این سال‌ها به دست آورده است توانسته تا حدود زیادی نیاز مصرف کنندگان را در استفاده از ماشین‌ها برآورده سازد. یکی از خدمات این شرکت تولید ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌باشد. در راستای این هدف مراکز خدماتی معتبر و پیشرفته‌ای را در خصوص عیب یابی و تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی سامسونگ و دستگاه‌های خود به وجود آورده است. برای مشاهده خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی و اطلاع از قیمت تعمیرات، بر روی آن کلیک کنید.

ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز همچون سایر وسایل برقی و خدماتی منزل پس از استفاده کردن امکان دارد دچار نقص و خرابی شود. به وسیله عیب یابی و خطا‌هایی که نشان می‌دهد شما می‌توانید ایراد را شناسایی کرده و با مراکز خدماتی سامسونگ تماس بگیرید و تعمیرکار را از اشکال دستگاه خود با خبر کنید. در ادامه این صفحه از خدمات آنلاین استاده چند نمونه از عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ را که جزو رایج ترین ایرادات است، بررسی می کنیم:

1.صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • قبل از تماس با تعمیرکار مطمئن شوید که ظرف‌ها را به درستی داخل ماشین قرار داده‌اید. زیرا چیدمان نادرست ظرف‌ها و یا پر کردن بیش از اندازه ماشین، سبب گیر کردن بازو‌های آب پاش به ظرف‌ها می‌شود. به این ترتیب صداهای غیر معمولی در حین شستشوی دستگاه تولید می‌شود.
 • ممکن است ایراد به دلیل خرابی بازوهای آب پاش باشد. این اشکال می‌تواند ناشی از گیر کردن مواد و یا وسیله‌ای در داخل روزنه‌های بازوها باشد. یا اینکه آن‌ها از جای خود درآمده و به درستی توانایی کار کردن و چرخش را نداشته باشند.
 •  خرابی در حلقه یاتان دستگاه و یا شل شدن و شکستگی بست محکم کننده بازو های آب پاش نیز باعث تولید صدا در هنگام شستشو می‌شود. که باید سریع نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید تا به سایر قسمت‌ها آسیب وارد نکنند. 
 • مسئله آخر در بروز این مشکل خرابی در پمپ دستگاه می‌باشد. که باید از یک فرد با مهارت برای تعمیر و یا تعویض آن کمک بگیرید. 

2.خشک نشدن ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • ممکن است بعضی دستگاه‌ها فاقد برنامه خشک کن باشند. به این مساله توجه کنید.
 • خرابی و ایراد در بخش پمپ حرارتی می‌تواند دلیل دیگری در خشک نکردن ظرف‌ها پس از شستشو باشد. در این حالت امکان دارد ترموستات که وظیفه تنظیم دمایی دستگاه را بر عهده دارد دچار مشکل شده باشد. در این صورت پمپ حرارتی نمی‌تواند گرمای لازم برای خشک کردن را فراهم کند. چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟
 • در موارد کمی ایراد و گرفتگی در دریچه‌های هوا نیز می‌تواند دلیل از مشکل باشد. بهتر است به وسیله ابزار مناسبی نسبت به تمیز کردن آن‌ها اقدام نمایید.
 • اگر بعضی از ظروف خشک شده‌اند اما بر روی تعدادی از آن‌ها قطره‌ای آب دیده می‌شود این به دلیل چیدمان نادرست ظروف می‌باشد. که باعث شده برخی از ظرف‌ها به درستی خشک نشوند.

3.عدم شستشوی تمیز ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • عدم استفاده از مواد شوینده مناسب ماشین‌های ظرفشویی می‌تواند در تمیز نشدن ظرف‌ها دخیل باشد. سعی کنید از پودرها، شوینده‌ها و قرص‌های معتبر و مخصوص استفاده نمایید. همین طور مقدار مناسب و تعیین شده از آن‌ها را در دستگاه بریزید. علت حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی چیست؟
 • همان طور که در موارد قبل به آن اشاره کردیم درست چیدن ظروف در کارکرد شستشوی دستگاه نقش زیادی دارد. در این مورد نیز چینش نامناسب باعث می‌شود قسمتی از ظرف‌ها به درستی تمیز نشوند. همین طور از پر کردن بیش از ظرفیت دستگاه خودداری کنید. هر ظرف را در قسمت مخصوص به خودش در سبد شستشو قرار دهید.
 • برنامه های شستشویی که در دستگاه قرار دارد هر کدام مختص به یک نوع شستشو است و موارد مختلفی دارد. شاید بسته به نوع ظرف خود برنامه مناسبی را انتخاب نکرده‌اید و این باعث شده ظرف‌ها به درستی تمیز نشوند. نسبت به کاربرد این برنامه ها دقت نمایید.
 • شما باید نسبت به تمیزی دستگاه خود توجه داشته باشید. سعی کنید بعد از چند بار استفاده از دستگاه، نسبت به تمیزی فیلتر داخلی که در زیر سبد ماشین قرار دارد اقدام نمایید. آن را شستشو داده و به درستی در جای خود قرار دهید. همچنین ممکن است در زیر واشرهای داخلی نیز تکه‌های غذا قرار بگیرد که نسبت به رفع آن‌ها بپردازید.

در کل بهتر است قبل از قرار دادن ظروف در ماشین تکه‌های غذا را به خوبی و کامل از آن‌ها پاک نمایید تا ماشین ظرفشویی سامسونگ در هر بار شستشو نیاز به تمیزی نداشته باشد و ظروف را به خوبی پاک نماید.

4.باقی ماندن لکه بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ

به وجود آمدن لکه به خصوص در مورد ظروف شیشه‌ای و براق مانند لیوان‌ها و جام‌ها می‌تواند به دلیل عدم استفاده از جلا دهنده باشد. بهتر است که حتما در هر بار شستشو به ویژه در مورد ظرف‌هایی که اثر لکه بر روی آن‌ها بیشتر دیده می‌شود از جلا دهنده‌های مناسب استفاده نمایید. جلا دهنده را به میزانی که در مخزن معین شده بریزید و به اندازه آن توجه کنید.

در آخر بهتر است که در نگه داری از ماشین ظرفشویی خود دقت لازم را به عمل آورید و در صورت مشاهده هر گونه ایرادی قبل از انجام کاری با متخصصین شرکت سامسونگ تماس گرفته و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. زیرا اقدامات شخصی شما بدون هیچگونه اطلاعاتی ممکن است مشکل دیگری را به وجود بیاورد.

طبقه بندی شده در