معمولا اکثر قرص‌های ماشین ظرفشویی فرآیند پیچیده‌ای برای شستشو ندارند و نحوه استفاده از آن‌ها راحت است. در ادامه این مطلب از استاده به بررسی نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی می‌پردازی.

می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی همین حالا با شماره تماس‌های موجود در بالا تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم ثابت این روزهای آشپزخانه‌هاست. ماشین‌های ظرفشویی برای شستشو از پودر ظرفشویی مخصوص، ژل و یا قرص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند. قرص‌های ماشین ظرفشویی با فرمول‌های خاصی طراحی می‌شوند و پس از روشن شدن ماشین، با حل شدن در آب، فرآیند شستشو را شروع می‌کنند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل

برای شستشوی ظروف کثیف با قرص ماشین ظرفشویی پریل باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

  • قرص را آماده کنید (جایگزین در صورت نداشتن قرص ماشین ظرفشویی)
  • درب ماشین ظرفشویی و درب محفظه قرص را باز کنید
  • اگر جا قرصی خشک بود، قرص با خوبی در آن جاگذاری کنید
  • درب جا قرصی و ماشین ظرفشویی را ببندید
  • برنامه مناسب را انتخاب کرده و ماشین را روشن کنید

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی

برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی برای شستن ظروف باید مراحلی شبیه به قرص‌های دیگر طی کرد. به این صورت که ابتدا باید قرص را از بسته بندی خارج کرده و در محفظه جا قرصی قرار داد، سپس درب جا قرصی و ماشین ظرفشویی را بست و برنامه شستشو را اجرا کرد. ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و ایندزیت را چطور ریست کنیم؟

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش

در صورتی که از قرص ماشین ظرفشویی فینیش استفاده کنید، نیازی به جدا کردن لایه‌ی رویی آن نیست. برای استفاده از این قرص تنها لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

دقت کنید در زمان استفاده از قرص ماشین ظرفشویی باید برنامه حتما منطبق بر قرص باشد، اگر برنامه اشتباه انتخاب شود ممکن است ظروف به خوبی تمیز نشوند. علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی را اینجا مطالعه کنید و راهکارهای آن را بخوانید.

آیا روکش قرص ماشین ظرفشویی را باید باز کرد؟

برخی افراد تصور می‌کنند برای بهتر حل شدن قرص و شستشوی بهتر باید روکش آن را باز کرد. اکثر مدل قرص‌های موجود در بازار ایران اگر تقلبی نباشند در حین فرآیند شستشو در دمای حدود 40 درجه در ماشین حل می‌شوند و شستشو به صورت کامل انجام می‌شود. اما برای برخی از انواع قرص‌ها نیاز است که روکش روی آن‌ها با دست باز شود تا به خوبی در ماشین حل شوند و به فرآیند شستشو کمک کنند.

به طور کلی باز کردن یا نکردن روکش قرص، به نوع قرص و برند آن بستگی دارد.

آیا می‌شود قرص ماشین ظرفشویی را نصف کرد؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در مورد قرص‌های ماشین ظرفشویی پرسیده می‌شود این است که آیا می‌توان قرص ماشین ظرفشویی را نصف کرد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید این نکته را در نظر گرفت که قرص‌های ماشین ظرفشویی انواع مختلفی دارند و بنابراین جواب این سوال بستگی به نوع قرص دارد. برخی قرص‌ها مثل قرص‌های کوانتوم را نمی‌توان نصف کرد و بهتر است در صورت استفاده از آن‌ها صبر کنیم تا تعداد ظروف به حد کافی برسد و ماشین را با قرص کامل روشن کنیم.

بعضی از مدل‌های قرص ماشین ظرفشویی این قابلیت را دارند که از نصف آن‌ها در هر مرحله استفاده کنیم. به طور کلی اگر معمولا تعداد ظروف شما کمتر از حدی است که نیاز به یک قرص کامل داشته باشد، استفاده از ژل می‌تواند گزینه بهتری باشد، زیرا اندازه مصرف آن کاملا در اختیار خود شماست. علت خشک نشدن ظرف در ماشین ظرفشویی چیست و چطور این مشکل را حل کنیم؟

تشخیص اصل بودن قرص ماشین ظرفشویی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها حین خرید و استفاده قرص ماشین ظرفشویی، تشخیص اصل یا تقلبی بودن قرص است. قرص ماشین ظرفشویی تقلبی می‌تواند هم به ماشین ظرفشویی و هم به ظروف آسیب بزند. خش افتادن و از دست رفتن براقیت ظروف، تولید کف غیرقابل کنترل و آسیب به ماشین از جمله مواردی است که قرص تقلبی ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث آن شود. استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی خوب نیست!

از آن‌جایی که تولید قرص ماشین ظرفشویی فرآیند پیچیده‌ای دارد، معمولا تعداد قرص‌های تقلبی در بازار کم است و به راحتی هم قابل تشخیص است. بسته‌بندی نامرغوب و تغییر رنگ قرص‌ از نشانه‌های قرص تقلبی است.

نکاتی برای استفاده بهتر از قرص ظرفشویی

  • حتما از قرص‌های مرغوب و اصلی استفاده کنید
  • به هیچ وجه از قرص‌هایی که تاریخ انقضای آن‌ها به پایان رسیده استفاده نکنید
  • در صورتی که از قرص استفاده می‌کنید، از مواد جلا دهنده و نمک کمتر استفاده کنید

نتیجه گیری

به طور کلی استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پیچیدگی زیادی ندارد و می‌توان به راحتی از انواع آن‌ها استفاده نمود. برای اکثر برندهای قرص، روش استفاده یکسان است و تنها ممکن است تفاوت‌های جزئی با هم داشته باشند. اکثر قرص‌های ماشین ظرفشویی در دمای نزدیک 40 درجه در آب حل می‌شوند و کار شستشو را شروع می‌کنند؛ اگر قرص در این دما حل نشد، ممکن است فاسد شده باشد و نیاز باشد قرص دیگری را جایگزین آن کنید.

طبقه بندی شده در