ارور ظرفشویی ایندزیت (F11، F5، E11، H20)

ارور ظرفشویی ایندزیت

ارور ماشین ظرفشویی ایندزیت از تعدادی حروف و رقم تشکیل شده است که در صورت بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی در قالب کد و رمز، علت اشکال پیش آمده را نشان می‌دهد. تعمیرکاران متخصص و مجرب با آگاهی کامل از انواع ارور ظرفشویی ایندزیت می‌توانند مشکل پیش آمده را به سرعت عیب یابی و نسبت به تعمیر اصولی آن اقدام نمایند.

ما در این صفحه از “استاده” قصد داریم ارور ظرفشویی ایندزیت (F11، F5، E11، H20) که جز مهم‌ترین کدهای خطا می‌باشند را برای شما همراهان عزیز شرح دهیم و به ارائه‌ی راه حل‌های کاربردی جهت برطرف نمودن مشکل پیش آمده بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در ادامه‌ی مقاله همراه ما باشید تا از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی بهره‌مند شوید.

ارور F11 ظرفشویی ایندزیت

هنگام نمایان شدن ارور F11 ظرفشویی ایندزیت ظرف‌ها را به درستی شستشو نمی‌دهد که علت بروز این رخداد بابت معیوب بودن پمپ آب شستشوی ماشین ظرفشویی ایندزیت می‌باشد. وظیفه‌ی پمپ شستشو، پخش نمودن آب در آبپاش ماشین ظرفشویی است که در صورت بروز اشکال در این بخش، دستگاه دیگر قادر نخواهد بود تا ظرف‌ها را به خوبی شستشو نماید. شایان ذکر است چراغ‌های ماشین ظرفشویی ایندزیت در صورت نمایان شدن کد خطای F11 به صورت زیر قابل تشخیص خواهد بود:

 • LED 1: روشن
 • LED 2: روشن
 • LED 3: خاموش
 • LED 4: روشن

جهت برطرف نمودن ارور F11 ظرفشویی ایندزیت به دانش و مهارت تعمیرکار متخصص نیاز است. در ابتدا می‌بایست سلامت قطعه‌ی پمپ دستگاه چک شود و درصورت معیوب بودن تعویض گردد.

تست سلامت پمپ شستشوی ماشین ظرفشویی بدین صورت است که در ابتدا تکنسین متخصص جهت دسترسی به پمپ، فیلتر کف دستگاه را خارج می‌نماید. سپس، با کمک مولتی متر مقاومت پمپ را می‌سنجد. درصورتی که عدد نشان داده شده 0 الی 100 باشد، بیانگر سلامت پمپ شستشو می‌باشد و اگر عدد بالای 100 باشد می‌بایست قطعه‌ی مورد نظر تعویض شود.

همچنین توصیه می‌شود در نهایت پس از بررسی کامل پمپ شستشو، برد دستگاه چک شود.

ارور F5 ظرفشویی ایندزیت

ارور F5 ماشین ایندزیت نشان دهنده‌ی بروز یکی از مشکلات زیر می‌باشد:

 • اشکال در بخش سوییچ فشار
 • مسدود شدن و گرفتگی لوله‌ی تخلیه‌ی آب
 • بسته شدن و گرفتگی پمپ

جهت برطرف نمودن ارور F5 ظرفشویی ایندزیت می‌بایست فیلتر و لوله‌ی دستگاه با کمک دانش و تجربه‌ی تعمیرکار ماهر و متخصص بررسی شود.

رفع ارور ظرفشویی ایندزیت

جهت آگاهی از علت انواع مشکلات و کدهای خطای زیر کلیک کنید:

ارور E11 ظرفشویی ایندزیت

ارور E11 دستگاه ایندزیت جز کدهای خطای غیرمتداول دستگاه می‌باشد که نسبت به سایرین کمتر گزارش شده است. اما با این وجود هنگام نمایان شدن ارور E11 ظرفشویی ایندزیت می‌بایست هرچه سریعتر نسبت به برطرف نمودن آن اقدام فرمایید.

به طور کلی ارور E11 دستگاه ایندزیت نشان‌دهنده‌ی بروز اشکال در بخش دمای آب دستگاه می‌باشد که می‌تواند کیفیت شستشوی ظروف را تحت تاثیر قرار دهد. مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تنظیم دمای آب ماشین ظرفشویی ایندزیت دچار مشکل شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اشکال در بخش ترموستات یا سنسور آب ماشین ظرفشویی ایندزیت
 • خرابی برد ماشین ظرفشویی ایندزیت به دنبال نوسانات زیاد برق، وارد شدن آسیب فیزیکی به دستگاه، استفاده‌ی بیش از حد و غیر اصولی از ماشین ظرفشویی، بالا بودن دمای محیط و…
 • از کار افتادگی و سوختگی قطعات و محافظ‌های امنیتی سنسور ماشین ظرفشویی ایندزیت
 • بروز اشکال در بخش سیم‌کشی داخلی دستگاه

پیشنهاد ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت عیب یابی دقیق و اصولی مشکل پیش آمده و تعمیر دقیق و با کیفیت ماشین ظرفشویی ایندزیت، دستگاه خود را به تکنسین ماهر و متخصص بسپارید و از دانش و تجربه‌ی متخصصین این حوزه بهره‌مند شوید.

پیشگیری از بروز ارور E11 ماشین ظرفشویی ایندزیت

شما همراهان عزیز استاده می‌توانید به منظور جلوگیری از بروز ارور E11 در ماشین ایندزیت خود نسبت به انجام سرویس دوره‌ای اقدام فرمایید. سرویس دوره‌ای اصولی و به موقع می‌تواند از فرسودگی قطعات پیشگیری نموده و درنهایت منجر به افزایش کارایی و طول عمر دستگاه شما گردد.

پیشگیری از بروز ارور ظرفشویی ایندزیت

ارور H20 ظرفشویی ایندزیت

هنگام نمایان شدن ارور H20 ماشین ایندزیت آبگیری دستگاه به درستی انجام نمی‌شود و حتی ممکن است زمان آبگیری بیش از 6 دقیقه به طول انجامد.

جهت عیب‌یابی و بررسی ارور H20 دستگاه ایندزیت می‌بایست بخش‌های منبع آب، سیم‌کشی داخلی، شلنگ ورودی و شیر ورودی آب دستگاه مورد بازبینی دقیق و اصولی قرار گیرد. در این مرحله می‌بایست مقدار آب ورودی و فشار آن کنترل شود. در نهایت، درصورت وجود انسداد و گرفتگی اقدامات لازم جهت برطرف نمودن آن به عمل آید. 

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت بررسی کامل و تخصصی جهت عیب یابی ارور E11 ظرفشویی ایندزیت و تعمیر اصولی آن، دستگاه خود را به تکنسین ماهر و متخصص بسپارید و از دانش و تجربه‌ی متخصصین این حوزه بهره‌مند شوید.

سخن آخر

تعمیرکاران متخصص و با تجربه به کمک کدهای خطای ماشین ظرفشویی ایندزیت قادر هستند علت مشکل پیش آمده را دقیق‌تر و با سرعت بیشتری شناسایی کنند. در نتیجه، اقدامات تعمیر دستگاه با کیفیت بالاتری انجام می‌گردد. به طور کلی آشنایی با انواع ارور ظرفشویی ایندزیت و استفاده از آنها گره گشای کاربران و تعمیرکاران در نظر گرفته می‌شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *