آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی ال جی و بوش

شستن میوه در ماشین ظرفشویی

به جهت شستن میوه‌ در ماشین ظرفشویی در این مطلب از استاده مگ ما را همراهی کنید. در این مطلب سعی داریم به بررسی نحوه شستشوی میوه در ماشین ظرفشویی های ال جی و بوش بپردازیم و نکات ساده مراحل انجام آن را بررسی نماییم. توجه داشته باشید جهت اقدام برای تعمیرات ماشین ظرفشویی در استاده می‌توانید با شماره‌های زیر ارتباط بگیرید و ثبت سفارش نمایید.

مزایای خدمات تعمیر لباسشویی استاده

  • تعمیرات و تعویض قطعات در محل
  • بازدید و کارشناسی در محل
  • پرداخت مبلغ پس از اتمام کار و رضایت کامل شما
  • بازدید رایگان در محل
  • تا 12 ماه ضمانت قطعات
  • ضمانت اصل بودن قطعات
دفتر شمال تهران

صدای مشتری

— آقای عباسی
— آقای نیکزاد

راه‌های متفاوتی برای شستن میوه‌ها وجود دارد که امروزه بیشتر خانم‌های خانه‌دار این کار را توسط ماشین ظرفشویی انجام می‌دهند. شسته شدن میوه‌ها با ماشین ظرفشویی هم سبب جلوگیری از هدر رفتن آب می‌شود و هم در صرفه‌جویی زمان موثر است. از طرفی شستن میوه در ماشین ظرفشویی، عمل شستشوی میوه‌ها را با سرعت و‌ کیفیت بالاتری انجام می‌دهد.

آموزش شستشوی میوه در ظرفشویی

آموزش شستشوی میوه در ماشین ظرفشویی

همانطور که می‌دانید، میوه‌ها و سبزیجات از هنگام کاشتن تا مرحله‌ برداشت در معرض آلودگی‌ها و باکتری‌های زیادی قرار می‌گیرند. همچنین سمپاشی و کود‌دهی میوه‌ها و سبزیجات، آنها را بسیار کثیف و آلوده می‌کند و تقریبا در هیچ یک از این مراحل، شستن برای میوه‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.

امروزه بیشتر آلودگی‌ها و بیماری‌ها، از طریق سم‌های استفاده شده برای آفت زدایی محصولات منتقل می‌شوند. از طرفی به وجود آمدن شرایط جدید کرونایی و امکان آلوده بودن هر سطحی به ویروس، شستن اصولی و شستن میوه در ماشین ظرفشویی را واجب می‌کند.

گفتنی است شستن میوه در ماشین ظرفشویی، امری متفاوت از شستشوی عادی نیست. تنها بررسی چند نکته در طی مراحل شستشو کافی است تا به راحتی میوه‌ها را تمیز کنید.

 اولین نکته این است که سعی کنید برای شستن میوه و یا سبزیجاتی مانند سیب زمینی که آغشته به گل و لای هستند، از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید. در این شرایط، از بین بردن آلودگی میوه‌ها آسان نیست. با این کار فضای ظرفشویی و سایر میوه‌ها را نیز آلوده می‌کنید.

برای شستن میوه در ماشین ظرفشویی لزومی به استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، نمک مایع جلادهنده، پودر ماشین ظرفشویی و هیچ یک از این شوینده‌ها نیست. اجازه دهید این کار فقط با آب انجام شود. بعد از اینکه میوه‌ها را درون ماشین ظرفشویی قرار دادید، به مدت چند دقیقه شستشوی آنها با آب کافی است. نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی چگونه است؟

میوه‌ها را طوری در سبد قرار دهید که به جایی گیر نکرده باشد. میوه‌ها نباید در کف ماشین ظرفشویی بیفتند. علاوه بر آن، هر یک از میوه‌ها باید با یکدیگر فاصله‌ کافی و مناسب جهت تماس بهتر با آب را داشته باشند.

توجه داشته باشید که میوه‌ها به درستی چیده شده باشند. بعد از آن، گزینه‌ شستشو با آب سرد و بدون خشک‌ کن را انتخاب کنید. همانطور که قبلا هم ذکر شد، از مواد شوینده استفاده نکنید.

لازم به ذکر است برای شستن میوه در ماشین ظرفشویی تنها باید از آب سرد و بدون خشک کن استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید، آب گرم به کیفیت میوه‌ها آسیب می‌رساند. در این راستا نیاز به استفاده‌ از خشک کن هم نیست؛ چرا که در صورت انجام آن، میوه‌ها آسیب می‌بینند.

شستن میوه در ظرفشویی ال جی

برای شستن میوه‌ها در ماشین ظرفشویی ال جی نیز باید سایر نکاتی را که پیش‌تر به آن اشاره کردیم در نظر بگیرید.

برای انجام این کار توجه کنید که مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما قابلیت شستشو با آب سرد را داشته باشد.

بیشتر ماشین‌های ظرفشویی ال جی دارای مکانیسم شستن میوه هستند. اما این به این معنا نیست که قسمت خاصی را برای شستن میوه در نظر گرفته باشند. بلکه سبد‌های ماشین ظرفشویی طوری تنظیم شده که میوه‌ها و‌ سبزیجات هم درون آن چیده می‌شوند. همچنین قابلیت شستشو با آب سرد هم در بیشتر مدل‌های ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد. جدول ارور ظرفشویی ال جی و رفع خطا را در استاده بخوانید.

در این قسمت می‌توان از دمای ولرم هم استفاده کرد. کافی است برای شستن میوه در ماشین ظرفشویی، آب مصرفی داغ نباشد. برای شستشوی میوه در ماشین ظرفشویی ال جی کافی است میوه‌ها را به درستی درون سبد ماشین ظرفشویی قرار دهید. بعد از آن لازم است شستشو با آب و‌ بدون مواد شوینده را فعال کنید. پس از گذشت چند دقیقه هم میوه‌ها را از درون ماشین خارج کرده و اجازه دهید خشک شوند.

می‌توانید خشک کردن میوه‌ها را با استفاده از دستمال هم انجام دهید. توجه داشته باشید که برای خشک کردن میوه‌ها از تنظیمات خشک کن ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.

شستن میوه در ظرفشویی بوش

اکثر مارک‌های مطرح ماشین ظرفشویی جهت شستشوی میوه نیز طراحی شده‌اند. بوش نیز از جمله این مدل‌هاست که قابلیت شستشوی میوه‌ها با دمای پایین و بدون استفاده از مواد شوینده را دارد. جدول ارور ظرفشویی بوش و رفع خطای ماشین ظرفشویی را در استاده مطالعه کنید.

برای شستن میوه با ماشین ظرفشویی بوش باید برنامه‌ پری ‌واش که همان (برنامه‌ پیش شستشوی) لازم جهت شستشوی میوه در ماشین ظرفشویی بوش می‌باشد را فعال کرد.

این مرحله جزو مراحلی است که شستشو با مقدار کمی آب انجام می‌شود. در مرحله بعدی مواد شوینده اضافه می‌شوند. به همین جهت این برنامه برای شستن میوه‌ها مناسب است. مدت زمان مورد نیاز نیز 7 الی 15 دقیقه و بسیار کوتاه است.

همان طور که قبلا هم به آن اشاره شد، آب گرم در شستن میوه در ماشین ظرفشویی به این دلیل که سبب آسیب دیدن میوه‌ها که اصطلاحا منجر به پلاسیده شدن آنها می‌شود، توصیه نمی‌شود. برند بوش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به جهت راحتی شستن میوه‌ها در ظرفشویی می‌توانید آنها را درون یک سبد پلاستیکی بزرگ‌تر و با فاصله قرار دهید. سپس کیسه را درون سبد اصلی ماشین ظرفشویی بگذارید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.