با ما در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” همراه باشید تا دلایل ظاهر شدن ارور OE ظرفشویی ال جی را بررسی نموده و چندین راه‌حل و راهکار مناسب جهت برطرف نمودن مشکل و تعمیر ماشین ظرفشویی مربوطه را به شما آموزش دهیم.

امروزه ماشین‌های ظرفشویی ال جی مجهز به نمایشگر LCD هستند که انواع ارورهای دستگاه به صورت کد خطای انگلیسی و اختصار از طریق این نمایشگر دیجیتال نمایان می‌شوند. ارور OE نیز یکی از متداول‌ترین ارورهای ظرفشویی ال جی می‌باشد که که مخفف out of water و به معنای وجود مشکل در سیستم تخلیه آب ظرفشویی می‌باشد.

ارور OE ظرفشویی ال جی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، ارور OE مربوط به خارج نشدن آب کثیف دستگاه در مخزن و یا کم بودن سرعت خارج کردن آن می‌باشد. وقتی در صفحه‌ی نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی، ارور OE دیده می‌شود، نشان‌دهنده‌ این است که دستگاه قادر نیست آب را به درستی خارج کند. حین بروز این اخطار، آب کثیف در قسمت سینی ماشین ظرفشویی تجمع پیدا کرده و درنتیجه دستگاه قادر نیست عملکرد خود را به پایان برساند.

در این مرحله شما باید نسبت به عیب‌یابی دقیق دستگاه و برطرف نمودن آن مشکل اقدام فرمایید. بدین منظور توصیه‌ می‌شود ابتدا شلنگ تخلیه، سپس پمپ تخلیه و در نهایت سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی ال جی را با دقت بررسی نمایید.

توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی ماشین ظرفشویی ال جی، این صفحه از “استاده” را مطالعه کنید و به تعمیر و رفع خطای ظرفشویی خود بپردازید.

دلایلی که باعث بروز ارور OE ظرفشویی ال جی می‌شوند به صورت موردی عبارت هستند از:

 • قرارگیری نادرست شلنگ تخلیه
 • انسداد لوله‌های فاضلاب و شلنگ تخلیه
 • نقص پمپ تخلیه
 • نقص برد کنترل اصلی
 • نقص فیلتر تخلیه
 • نقص سوئیچ شناور

توصیه‌ ما به شما عزیزان این است که قبل از شروع عیب‌یابی دستگاه، یکبار آن را خاموش نموده و از برق بکشید. سپس بعد از گذشت 15 دقیقه مجددا آن را روشن نمایید. ممکن است مشکل پیش‌ آمده فقط مربوط به اختلال برد کنترل دستگاه باشد و ارتباطی به عمل تخلیه نداشته باشد که در این صورت، پس از راه‌اندازی مجدد ماشین ظرفشویی ال جی، ارور OE برطرف خواهد شد.

لوله‌ها و شلنگ تخلیه‌ ماشین ظرفشویی ال جی

پیج‌خوردگی و بسته بودن شلنگ تخلیه یکی از موارد نسبتا رایجی است که منجر به بروز ارور OE ظرفشویی ال جی می‌گردد. همچنین در بعضی موارد ممکن است شلنگ تخلیه به درستی قرار نگرفته و وصل نشده باشد. مواردی که می‌بایست در این مرحله بررسی شوند، عبارت هستند از:

 • شلنگ تخلیه پیچ‌خورده نباشد و خمیدگی نداشته باشد. درصورت وجود این حالت، شلنگ را صاف نمایید.
 • شلنگ تخلیه کشیده نشده باشد.
 • هیچ گونه مانع و انسدادی در مسیر لوله‌ها و شلنگ تخلیه قرار نگرفته باشد و در صورت وجود، نسبت به رفع آن اقدام فرمایید.
 • شلنگ تخلیه‌ی دستگاه روی واشر ماشین ظرفشویی ال جی خم نشده باشد تا با مشکل ارور OE مواجه نشوید
 • لوله‌ی تخلیه می‌بایست ارتفاع 70 سانتی متری الی 1 متری از سطح زمین را داشته باشد تا بتواند عمل تخلیه را به خوبی انجام دهد.
 • درصورت فرسودگی و معیوب بودن شلنگ تخلیه نیاز است نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

نکته: در بخش انتهایی که لوله‌ی تخلیه به فاضلاب وصل شده است، احتمال گرفتگی بیشتری دارد. 

پمپ تخلیه‌‌ ماشین ظرفشویی ال جی

چک کردن عملکرد پمپ تخلیه باید به صورت تخصصی و دقیق انجام شود. همچنین پمپ تخلیه از نظر ظاهری نیز نباید در قسمتی شکسته و یا دارای ترک‌خوردگی باشد. در این غیر صورت با مشکل ارور OE ظرفشویی ال جی مواجه می‌شوید و می‌بایست سریعا نسبت به تعویض و جایگزینی پمپ تخلیه اقدام نمایید. جهت بررسی پمپ تخلیه باید قاب پایین ماشین ظرفشویی جدا نموده تا پمپ به تنهایی جدا شود.

در مرحله‌ی بعد می‌بایست سیم‌های متصل شده به پمپ، پروانه پمپ، لوله‌ها، اتصالات دیگر و… به صورت دقیق و کامل بررسی شوند. جهت اقدام برای تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی در استاده روی آن کلیک کنید و همین حالا اقدام نمایید.

فیلتر پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

درصورت بروز ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی می‌بایست فیلتر دستگاه را جدا کرده و با کمک آب گرم و برس کوچک نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید.

عیب یابی و رفع ارور OE ظرفشویی ال جی

گرفتگی لوله و چاه فاضلاب

اگر لوله و یا چاه فاضلاب ساختمان دچار گرفتگی شده باشد، نه تنها قادر خواهد بود که آب کثیف را تخلیه کند، بلکه آب کثیف را مجددا به دستگاه پس می‌زند و برمی‌گرداند و با ارور OE ظرفشویی ال جی روبرو می‌شوید! در این شرایط شما می‌توانید کمی پودر یا محلول مخصوص را در فاضلاب بریزید تا انسداد و گرفتگی لوله برطرف شود.

همچنین استفاده از علم و تجربه‌ی لوله‌کش متخصص نیز می‌تواند در این زمینه راه‌گشا و کمک‌کننده باشد. درنهایت پس از رفع گرفتگی چاه فاضلاب، شلنگ تخلیه را جدا کرده و با کمک مسواک کوچک تمیز نمایید. همچنین می‌توانید جهت شستشوی کامل دستگاه از آب‌کشی آن با فشار زیاد آب گرم نیز کمک بگیرید.

سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی ال جی

در مواردی ممکن است شی خارجی منجر به اختلال در عملکرد سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی ال جی شده باشد که در این صورت نیاز است سوئیچ شناور توسط تکنسین متخصص مورد بازبینی دقیق و حرفه‌ای قرار گیرد تا اگر که مانعی وجود دارد، حذف شود و مشکل ارور OE حل شود. همچنین ایرادهای فنی احتمالی این قطعه نیز بررسی شوند تا درصورت نیاز نسبت به تعمیر و برطرف نمودن آنها اقدام گردد.

نکته: در بعضی موارد ممکن است ناچار به تعویض سوئیچ شناور باشیم.

برد کنترل اصلی ماشین ظرفشویی ال جی

برد کنترل ماشین ظرفشویی ال جی یکی از قطعات مهم و حیاتی دستگاه می‌باشد که اختلال در عملکرد آن می‌تواند سبب بروز خطای OE گردد. این قطعه باید توسط تکنسین ماهر و متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

نکته: پیشنهاد ما به شما همراهان عزیز و گرامی این است که جهت پیشگیری از بروز ارور ظرفشویی ال جی به صورت مرتب و پس از هربار استفاده و یا حداقل به صورت هفتگی، فیلتر پمپ و قسمت تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی را به خوبی تمیز نمایید. همچنین بهتر است قبل از قرار دادن ظروف، مواد غذایی موجود بر سطح آنها را حذف کرده و سپس آنها را وارد دستگاه نمایید.

طبقه بندی شده در