راه پله یکی از مهم‌ترین عناصر داخلی ساختمان به حساب می‌آید به طوری که اگر به صورت صحیح و مهندسی ساخته شود، باعث زیباتر شدن دکوراسیون محیط مورد نظر خواهد شد. امروزه راه پله داخل ساختمان در سبک‌های مختلف با جنس‌های متفاوت ساخته می‌شود. در حقیقت راه پله داخل ساختمان، هم برای محیط داخلی خانه و هم برای محیط خارج از خانه اجرا می‌شود. معمولا در آپارتمان‌های امروزی، فضای بسیار کمی را برای راه پله اختصاص می‌دهند که این امر باعث می‌شود طراحی و نصب راه پله دشوار شود.

حال در ادامه این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” سعی داریم شما را با خدمات نصب راه پله داخل ساختمان و قیمت اجرای آن آشنا سازیم تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین راه پله داخلی را طراحی و نصب کنید.

نصب راه پله داخل ساختمان

راه پله داخل ساختمان به دو بخش مسکونی و اداری و تجاری تقسیم می‌گردد. راه پله داخل ساختمان مسکونی انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می‌توان به راه پله کوچک ساختمان، طرح دوبلکس، تریپلکس و… اشاره کرد. در ساختمان‌های تجاری و اداری نیز به دلیل رفت و آمد زیاد، از پله‌برقی و آسانسور استفاده می‌شود؛ اما در مواقع اضطراری وجود راه پله ثابت، امری ضروری می‌باشد. علاوه بر این موضوع، وجود آن، جذابیت خاصی را نیز به محیط می‌بخشد.

طراحی راه پله داخلی در تمام قسمت‌های خانه امکان پذیر است. در حقیقت راه پله داخلی را می‌توان هم در محیط‌های بزرگ و هم در محیط‌های کوچک، طراحی و نصب نمود.

معمولا در محیط‌های بزرگ، راه پله داخل ساختمان در مرکز محیط نصب می‌شود و در محیط‌های کوچک نیز، در گوشه‌ای از محیط یا کنار اتاق‌ها، نصب می‌شود. همچنین در بعضی از مواقع می‌توان از فضای زیر راه پله نیز به عنوان اتاق کار استفاده کرد که این موضوع، بیشتر مربوط به خانه‌های کوچک می‌شود.

نصب راه پله کوچک داخل ساختمان

خدمات نصب راه پله کوچک داخل ساختمان، کار دشواری محسوب می‌شود. بنابراین برای نصب این گونه راه پله‌ها لازم است که جای آنها در محیط به درستی تعیین شود تا باعث زیباتر شدن محیط گردد. راه پله دوبلکس در دو نوع راه پله گرد و راه پله مستقیم ساخته می‌شود که از راه پله گرد برای ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که دارای محیط کوچک هستند. در واقع نصاب برای ساخت و نصب این نوع راه پله‌ها به فضای زیادی نیاز ندارد.

شما می‌توانید در محیط‌های کوچک از انواع راه پله‌های گرد نظیر راه پله تک محور کنسولی، راه پله دو محور ورق و… استفاده نمایید. این نوع راه پله‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند که از استحکام بالایی نیز برخوردار می‌باشند.

جهت اقدام برای هر یک از خدمات زیر در استاده کلیک کنید:

نصب راه پله دوبلکس داخل ساختمان

نصب راه پله دوبلکس داخل ساختمان، مدل‌های متنوعی دارد که در ساخت آنها از متریال مختلفی استفاده شده است؛ اما انتخاب آن به سلیقه افراد بستگی دارد. همچنین در انتخاب مدل این نوع راه پله باید به دکوراسیون محیط داخلی نیز توجه نمایید تا بهترین مدل راه پله دوبلکس را متناسب با محیط نصب نمایید. در واقع انتخاب صحیح راه پله دوبلکس و نصب آن، باعث ایجاد فضایی زیبا و جذاب می‌شود. در حالی که که اگر این انتخاب نادرست باشد، فضا را دلگیر و شلوغ نشان خواهد داد.

امروزه سری جدیدی از راه پله‌های دوبلکس ساخته و به بازار عرضه می‌شوند که به صورت  آماده هستند. همچنین این نوع راه پله ابعاد استانداردی داشته و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.  

عوامل موثر بر نصب راه پله دوبلکس

برای نصب این نوع راه پله باید به عوامل زیادی از قبیل دکوراسیون منزل، ارتفاع پله‌ها، فاصله بین پله‌ها و… توجه کرد. همچنین نور پردازی راه پله باعث می‌شود جلوه آن افزایش پیدا کند و در نتیجه جذابیت خاصی را به محیط ببخشد.

نصب راه پله دوبلکس داخل ساختمان با استفاده از متریال گوناگونی مانند سنگ، فلز، شیشه، چوب، بتن و… انجام می‌گیرد؛ اما با توجه به اینکه فلز نسبت به سایر متریال،  استحکام، کیفیت و دوام بالاتری دارد و همینطور سرعت نصب آن نیز بالاتر است، لذا اکثر طراحان و معماران از این متریال نسبت به سایر متریال‌ها، بیشتر استفاده می‌کنند.

انواع راه پله دوبلکس

این نوع راه پله از نظر شکل، به صورت:

  • منحنی
  • خطی
  • گرد
  • دو طرفه
  • سه طرفه

قابل اجرا هستند. راه پله دوبلکس انواع مختلفی دارد که برخی از آنها به صورت زیر می‌باشند.

ساده و صاف

یکی از مدل‌های راه پله دوبلکس، صاف یا ساده است که از نظر اقتصادی نسبت به سایر مدل‌ها، مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. همچنین در ساخت این نوع پله‌ها از طرح خاصی استفاده نمی‌شود که این امر باعث می‌شود ساخت و نصب آن‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

گرد و منحنی

یکی دیگر از مدل‌های راه پله دوبلکس، پله گرد است که این مدل مقابل سایر مدل‌ها، مساحت کم‌تری را در محیط مورد نظر اشغال می‌کند.

قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان

دقت داشته باشید قیمت اجرای راه پله ساختمان را به طور دقیق نمی‌تواند بیان کرد. می‌توانید جهت دریافت قیمت با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تمای بگیرید.

خدمتشاسی آهنی(قیمت به تومان)شاسی استیل(قیمت به تومان)
پله دوبلکس شیشه ای5.200.0006.300.000
پله دوبلکس استیل4.800.0005.500.000
پله دوبلکس بتنی3.000.0003.400.000
پله دوبلکس چوبی4.500.0005.100.000
پله دوبلکس آهنی2.700.0003.000.000
پله دوبلکس سنگی2.800.0003.200.000

راه پله یک راه ارتباطی بین طبقات است که انواع مختلفی دارد و باید مناسب با کاربرد محیط مورد نظر، یکی از انواع آن انتخاب گردد. عوامل زیادی بر قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان، موثر می‌باشند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نوع و طراحی پله

یکی از عوامل موثر بر قیمت اجرای طرح، نوع پله از لحاظ شکل اجرایی ( گرد، خطی، منحنی، دو طرفه، سه طرفه و…) می‌باشد. همچنین طرح اجرایی نیز یکی دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان است. در حقیقت هر چه قدر که طراحی پله پیچیده‌تر باشد، قیمت اجرای آن نیز بیشتر خواهد بود.

متراژ

یکی از عواملی که بر قیمت اجرا موثر است، متراژ می‌باشد. در واقع هر چه قدر که متراژ پله درخواستی بیشتر باشد، طبیعتا هزینه اجرای آن نیز بیشتر خواهد شد.

ارتفاع نرده

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان موثر می‌باشد، ارتفاع نرده است. یعنی هر اندازه که ارتفاع نرده بیشتر باشد باعث می‌شود که نصب آن سخت‌تر شده و در نتیجه هزینه اجرای آن نیز بیشتر شود.

تعداد پایه‌های نرده

تعداد پایه‌های نرده نیز یکی دیگر از عواملی است که بر قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان موثر است. در حقیقت هر چه قدر که تعداد پایه‌های نرده بیشتر باشد، مقدار متریال استفاده شده نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه، هزینه اجرای آن نیز افزایش می‌یابد.

جنس پله و نرده راه پله

برای ساخت انواع پله از متریال مختلفی از قبیل سنگ، چوب، بتن، شیشه، فلز و… استفاده می‌شود که قیمت هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین می‌توان گفت یکی دیگر از عواملی که بر قیمت اجرای راه پله موثر  است، جنس پله و نرده راه پله می‌باشد.

در واقع نوع و مقدار متریال استفاده شده بر قیمت اجرای داخل ساختمان، تاثیر می‌گذارد. بدین صورت که هر چقدر کیفیت مصالح بیشتر باشد، هزینه اجرای آن نیز بالاتر خواهد بود. برای مثال ساختدوبلکس با سنگ گرانیت از ساختبا تراورتن، گران‌تر می‌باشد.

اجرت کار نصب

اجرت کار نصب راه پله یکی از عواملی است که بر قیمت اجرای آن موثر است. هزینه حمل و نقل و نصب راه پله برای هر شرکت با یکدیگر متفاوت است. بنابراین میزان دستمزد نیز متغیر می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که هر چقدر حجم کار بیشتر باشد، هزینه اجرت کار نصب و دستمزد نیز بیشتر خواهد بود.

نتیجه گیری

راه پله داخل ساختمان انواع مختلفی دارد که در ساخت آن، متریال مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت نوع راه‌پله داخل ساختمان، با توجه به کاربرد آن، در فضای مورد نظر انتخاب می‌شود. قیمت اجرای راه پله داخل ساختمان نیز با توجه به عوامل زیادی متغیر می‌باشد که از جمله آنها می‌توان به نوع و مقدار متریال استفاده شده در نصب راه پله، اجرت کار نصب، طراحی پله و… اشاره کرد. در این راستا توصیه می‌گردد جهت بهره‌مندی از اینگونه خدمات با “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در