یکی از راه‌های تغییر دکوراسیون ساختمان که در این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، نصب پارکت است که یکی از انواع آن، نصب پارکت لمینت است. اگر قصد دارید درباره تعمیر و نصب لمینت و همچنین قیمت نصب پارکت لمینت اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ادامه مطالب در این صفحه از “استاده مگ” همراه باشید.

قیمت نصب پارکت لمینت

خدمتقیمت به تومان
قیمت نصب پارکت لمینت50.000 تا 250.000

قیمت نصب پارکت امینت برای هر متر مربع محاسبه می‌شود و هر چقدر متراژ پروژه بیشتر باشد، معمولا این هزینه به ازای هر متر مربع کمتر خواهد بود. البته این موضوع به پیچیدگی کار و همچنین تخصصی بودن نیز بستگی دارد. برای مثال، کفپوش سالن ورزشی با منزل قطعا متفاوت است.

به طور معمول قیمت نصب پارکت چوبی، از قیمت نصب پارکت لمینت بیشتر است؛ چرا که نصب آن سخت‌تر است. اما این تمام ماجرا نیست و این تفاوت در قیمت نصب پارکت لمینت، به عوامل متنوعی بستگی دارد، که این عوامل عبارتند از:

  • نوع پارکت لمینت
  • پارک لمینت چسب‌دار یا بدون چسب است
  • زیرکاری
  • متراژ مد نظر
  • ابزار مورد نیاز برای نصب

موارد فوق، برخی از موردهایی هستند که در تعیین قیمت نصب پارکت لمینت تاثیرگذارند. منظور از نوع پارکت، جنس آن است. بسته به اینکه جنس و طرح پارکت لمینت چگونه باشد، قاعدتاً قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

چسب‌دار یا بدون چسب بودن لمینت

درواقع در برخی از انواع لمینت، نصب با استفاده از چسب صورت می‌گیرد، اما در انواع دیگر، قطعات لمینت با یکدیگر چفت می‌شوند، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و کفپوش را تشکیل می‌دهند. باتوجه به این توضیحات، شیوه نصب پارکت لمینت بر قیمت‌گذاری آن تاثیر دارد.

زیرسازی‌های لازم

وقتی صحبت از زیر سازی می‌شود، ممکن است تصور کنید زیرسازی سنگین و زمان‌بری باید برای نصب پارکت لمینت انجام‌شود، اما باید بگوییم که اینطور نیست. درواقع زیرسازی که به صورت کلی برای سطوح انجام می‌شود، صاف و یکدست کردن سطح است که لمینت در کف به خوبی قرار گیرد. رفع صدای جیر جیر لمینت و صدای پارکت و دلیل صدای لمینت و پارکت را اینجا مطالعه کنید.

به طور معمول، ساختمان‌هایی نیاز به زیرسازی پیدا می‌کنند که سیستم گرمایشی در کف آن قرار داشته باشد. در این صورت نصاب پارکت لمینت، باتوجه به بررسی شرایط نحوه زیرسازی و در نهایت هزینه را مشخص می‌نماید.

متراژ ساختمان

متراژ ساختمان و فضایی که کفپوش در آن نصب می‌شود، در قیمت‌گذاری موثر است. علاوه بر متراژ، نوع فضا نیز در این هزینه نقش دارد؛ به طوری که هزینه فضاهای اختصاصی‌تر، قطعا بیشتر خواهد بود.

جهت محاسبه متراژ خانه برای نصب موکت روی آن کلیک کنید تا یه صورت دقیق اندازه‌گیری کنید.

ابزار و مصالح مورد نیاز

منظور از ابزار مورد نیاز که نام برده شده است، این است که مصالحی که در نصب پارکت لمینت استفاده می‌شود، چه کیفیتی دارد و از چه مصالحی استفاده می‌شود و آیا از مصالح و ابزار ایرانی استفاده می‌شود یا خیر. قطعا هر چقدر مصالح باکیفیت‌تری استفاده شود، هزینه بیشتر خواهد بود و در عین حال نتیجه بهتری خواهد داشت.

یکی از مواردی که ممکن است در نصب استفاده شود، قرنیز است. قیمت قرنیز نیز در روند محاسبه هزینه نهایی لمینت مهم است. برای مثال کفپوش پلاستیکی به قرنیز نیاز ندارد و همین موضوع باعث کاهش قیمت فرآیند کار می‌شود.

نصب لمینت روی موزاییک

نصب لمینت روی موزاییک

یکی از اساس‌ترین موارد در نصب پارکت لمینت، سطح یکدست است. ممکن است فکر کنید که امکان نصب پارکت روی موزاییک وجود ندارد، اما باید بگوییم که خیر، اشتباه فکر می‌کنید. امکان نصب لمینت روی موزاییک نیز وجود دارد و این کار از اتلاف وقت و هزینه جهت کندن موزاییک جلوگیری می‌کند.

البته دقت کنید که موزاییک باید ارتفاع مناسبی داشته باشد، تا پس از نصب پارکت لمینت روی موزاییک، تفاوت ارتفاع قابل توجهی با سایر بخش‌ها پیدا نکند.

نکات مهم در نصب پارکت روی موزاییک

نوع موزاییک در این کار تاثیرگذار است. اگر لبه‌های موزاییک برآمدگی داشته باشد و یا فاصله بین موزاییک‌ها عمیق باشد، نصب پارکت روی آن اصلا مناسب نیست و جلوه خوبی نخواهد داشت.

اگر سطح موزاییک یکدست و صاف نیست، قبل از نصب باید سطح را به وسیله ملات پر و یکدست کنید. برای اینکه نتیجه‌ کار در نهایت زیبا و یکدست شود، حتما از نصاب ماهر و باتجربه کمک بگیرید تا همه مراحل به صورت حرفه‌ای انجام شود.

اگر حتی باوجود موزاییک، نیاز به زیرسازی کف وجود دارد، این کار باید با دقت تمام و مهارت فنی و تخصصی صورت گیرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,