راه‌های مناسبی برای رفع صدای جیر جیر لمینت وجود دارد. یکی از کفپوش­های مدرنی که توانسته در دکوراسیون داخلی، جای خود را باز کند، نصب کفپوش لمینت است. اما همین کفپوش­های مدرن ممکن است باعث ناراحتی خانواده شود، در صورتیکه هنگام راه رفتن صدایی آزار دهنده مثل جیر جیر شنیده شود.

ما در این صفحه سعی می­کنیم هم به راه­ حل­­‌هایی برای رفع صدای جیر جیر لمینت بپردازیم و هم دلیل بوجود آمدن این صداها را واکاوی کنیم:

رفع صدای لمینت

رفع صدای لمینت

برای رفع صدای جیر جیر لمینت سعی کنید که با کندن و صافکاری کف ساختمان، سطح ناهموار زیرین را هموار کنید.

اگر مشکل بوجود آمده بخاطر رطوبت کف بوده است، برای رفع صدای لمینت ابتدا باید رطوبت کف از بین برود و با بیرون آوردن تایل (قطعه لمینت) بادکرده و تعویض آن، آرامش را به خانه بازگردانید.

اگر متوجه شدید که نصب لمینت به درستی انجام نشده است و همین امر باعث شده که تایل­‌ها ناهموار شده و سطح آنها بیرون بزند، در این صورت برای رفع صدای لمینت باید تایل­‌های انبساط یافته را خارج کرده و بعد فضای اضافی موجود بین تایل‌­ها را بیشتر کنید.

اما اگر کفپوش‌های انتخابی شما از جنس نامناسبی برخوردار باشد، برای رفع صدای جیر جیر لمینت باید از چسب‌های مخصوص برای یکنواخت کردن سطح آن، استفاده کنید.

ترفندی برای رفع صدای پارکت!

ترفندی برای رفع صدای پارکت!

اگر می­خواهید به طور موقت به رفع صدای پارکت بپردازید، بین کف تایل و سطحی که پارکت برروی آن قرار دارد از پودرهای روان کننده مانند گرافیت استفاده کنید.

برای رفع صدای پارکت و برای جلوگیری از اینکه تخته­‌های پارکت روی هم حرکت کنند، می­توانید خیلی ساده با زدن میخ صدای جیر جیر را از بین ببرید.

اگر مشکل به دلیل شل شدن تکیه­ گاه باشد، با افزودن چند پل چوبی پارکت‌ها را محکم کنید. یادتان باشد فاصله­‌ها را با دقت و توجه زیاد در نظر بگیرید.

دلیل صدای جیر جیر پارکت چیست؟

دلیل صدای جیر جیر پارکت چیست؟

صدای پارکت می­تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اما اگر می­خواهید بدانید که اصلی ترین دلیل صدای پارکت چیست، به این نکات توجه کنید.

  • یکی از مهمترین دلایل آن، یکنواخت نبودن سطح پارکت است که باعث بوجود آمدن صدای پارکت می شود.
  • هم­چنین ممکن است نصب بی دقت و سرسری آن دلیل ایجاد صدای جیر جیر پارکت شده باشد.
  • دلیل صدای پارکت می­تواند از بین رفتن مقاومت تخته­‌های کف با به اصطلاح لق شدن پارکت‌ها باشد که با تکان خوردن روی زیر ساز کفپوش صدای آزاردهنده تولید شود. این شل شدن نیز ممکن است به دلیل نبود به اندازه میخ در تخته­ها باشد.
  • اما گاهی اوقات همانطور که قبل‌تر به آن اشاره شد؛ تعداد نامناسب پل­‌های چوبی می تواند دلیل صدای پارکت باشد.

جهت آشنایی کامل با انواع پارکت و انواع کفپوش روی آن کلیک کنید.

علت صدا دادن لمینت چیست؟     

علت صدا دادن لمینت چیست؟

قبل از اینکه به رفع صدای جیر جیر لمینت بپردازید، شما باید اول علت صدا دادن لمینت را بدانید:

  • حتما به زیرسازی و صاف بودن سطح زیرین توجه داشته باشید. سطح ناهموار می­تواند به ایجاد صدایی آزاردهنده منجر شود.
  • باد کردن تایل­‌ها به دلیل رطوبت زیاد یا در مسیر نشت آب بر اثر ترکیدگی لوله، می تواند علت صدا دادن لمینت باشد.
  • چنانچه سریعا بعد از نصب، وسایل سنگین و اسباب و اثاثیه­ی منزل را روی کفپوش قرار دهید، ممکن است باعث تولید صدای جیر جیر لمینت باشد. نصب دقیق و مناسب بسیار حائز اهمیت است.
  • کفپوش‌­های لمینت با کیفیت پایین در مدت کوتاهی آسیب می­بینند و باید خیلی زود و در مدت زمان کوتاهی باید به فکر رفع صدای جیر جیر لمینت باشید!
  • کشیده شدن لایه­‌های مختلف بر روی هم می­تواند علت صدا دادن لمینت باشد.
  •  استفاده کردن از فوم غیر استاندارد هنگام اجرا

در پایان

امروزه استفاده از کفپوش‌های مدرن در دکوراسیون داخلی منازل، به امری متداول بدل شده است. اما صدای جیر جیر همین لمینت­‌ها هم می­تواند به امری متداول بدل شود؛ اگر دقت کافی در هنگام خرید و نصب انجام نشود! به هرحال جای نگرانی نیست، شما در این صفحه با ایده­‌هایی آشنا شدید که می­توانید با دانستن آنها به رفع صدای جیر جیر لمینت یا پارکت بپردازید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,