استفاده از دیوارپوش در سالیان اخیر در دکوراسیون داخلی خانه‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. چرا که هم نمای بسیار زیبایی به محیط خانه می‌بخشد و هم می‌تواند مانعی برای برودت دما باشد. نحوه نصب دیوارپوش اگرچه سریع بوده، اما کاری تخصصی است.

به همین دلیل اکثر افراد برای نصب دیوار پوش به افراد متخصص مراجعه می‌کنند تا بدون هیچگونه مشکلی بتوانند مدت‌های زیاد از دیوارپوش استفاده کنند.

ما در این صفحه از “استاده” قصد داریم تا به آموزش گام به گام نحوه نصب دیوارپوش و معرفی متخصصین در این زمینه بپردازیم.

روش نصب دیوارپوش

روش نصب دیوارپوش
نصب آسان پنل های دیوارپوش های پی وی سی

با مراجعه به مرکز فروش دیوارپوش می‌توان مدل‌های مختلف را مشاهده و یکی از آنها را انتخاب کنید. انتخاب مدل به سلیقه شما و همچنین نوع دیوار بستگی دارد. بعد از آن باید به سراغ نحوه نصب دیوارپوش بروید که مراحل آن به صورت زیر است.

محاسبه مساحت دیوار

 اولین و مهمترین قدم در بنایی ساختمان و نحوه نصب دیوارپوش، اندازه‌گیری دیوارهایی بوده که قرار است دیوارپوش بر روی آنها نصب شود. برای این کار باید عرض و همچنین ارتفاع دیوار را در یکدیگر ضرب کنید. با این حال، ممکن است شکل و فرم دیوار به گونه‌ای باشد که قناسی داشته باشد یا آنکه اندازه‌گیری دقیق آن سخت باشد.

در این صورت می‌توانید از کسی که نحوه نصب دیوارپوش را به خوبی مسلط است کمک بگیرید. به هر حال در این مرحله باید تا حد قابل توجهی اندازه دیوارپوش‌ها را به دست آورده باشید.

حتما بخوانید: خرید اینترنتی دیوارپوش و معرفی شرکت‌های معتبر

وسایل برای نصب دیوارپوش

 یکی از مرتبط‌ترین وسایل مورد نیاز در روش نصب دیوارپوش، قرنیز است. قرنیز می‌تواند جنس‌های متفاوتی از قبیل چوب یا ام‌دی‌اف داشته باشد. قرنیز وسیله‌ای است که در نقطه پایین دیوارپوش که به کف زمین چسبیده‌، نصب خواهد شد. معمولا از آن در موارد دیگر نیز استفاده می‌کنند.

شما باید اندازه مورد نیاز قرنیزها را نیز به دست آورید تا به همراه دیوارپوش آن را نصب کنید. استفاده از قرنیز در دیوارپوش معمولا ضروری است.

در این خصوص کارشناسان وارد به نحوه نصب دیوارپوش نیز می‌تواند شما را در به دست آوردن اندازه دقیق قرنیزها یاری دهد. همانطور که در نصب لمینت و نصب کفپوش باید به رنگ و جنس قرنیز نیز توجه کنید که با دیوارپوش هماهنگ باشد.

از چه روشی استفاده بکنیم؟

 اولین کاری که باید انجام دهید آن است که روش نصب دیوارپوش شما چگونه خواهد بود. معمولا دو روش کلی برای این کار وجود دارد.

روش اول نصب بر روی دیوار به صورت مستقیم است. در این روش سطح دیوار برای نصب کردن کاملا آماده بوده و دردسر کمتری دارد. به گونه‌ای که دیوارپوش با استفاده از میخ‌کوب یا وسایل دیگر بر روی دیوار نصب می‌گردد.

اما روش دیگر نصب از طریق زیرساز فلزی است. انجام این کار برای تراز کردن دیوارپوش است. زیرساز فلزی این امکان را فراهم می‌کند تا دیوارپوش به صورت اصولی و بدون مشکل نصب شود.

معمولا کارشناسان یک مرکز دیوارپوش بهتر می‌توانند تشخیص دهند که از کدام روش نصب دیوارپوش باید استفاده کرد.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید خودتان اقدام به نصب کنید از دیوارپوش ارزان قیمت استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل خسارت مالی زیادی به‌همراه نداشته باشد.

انجام زیرسازی برای نصب

انجام زیرسازی برای نصب

 برخی از دیوارها به گونه‌ای هستند که باید قبل از نصب بر روی آنها زیرسازی صورت گیرد. با این حال، برخی دیگر از دیوارها نیاز به چنین کاری ندارند. به عنوان مثال، دیوارهایی که به صورت سیمان کاری هستند نیاز به زیرسازی دارند.

هر چند که مابقی دیوارها نیز ممکن است قبل از نصب نیاز به انجام برخی اقدامات داشته باشند. کارشناسان وارد به نحوه نصب دیوارپوش به راحتی می‌تواند این زیرسازی را برای شما انجام دهد.

نصب کردن قرنیزها

نصب کردن قرنیزها

قرنیزها و رنگ آنها تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی منزل دارد و معمولا قرنیزها را قبل از خود دیوارپوش نصب می‌کنند. نصب قرنیز به مهارت بالایی نیاز دارد و نقش زیادی در موفقیت‌آمیز بودن اجرای دیوارپوش دارد.

به همین دلیل باید دقت لازم را برای نصب آنها به خرج داد. گاهی اوقات ممکن است آنها را قوس داده یا آنکه برخی ابزارها و لوازم را از میان آنها عبور داد.

به عنوان مثال، باید کابل سیم کشی ساختمان یا لوله‌ها را متناسب با قرنیز تنظیم کرد. به همین دلیل ممکن است نیاز شود که آنها را از میان قرنیز عبور داد.

حتما بخوانید: سنگ کاری دیوار راه پله به همراه عکس

نصب کردن دیوار پوش بر روی دیوار

نصب کردن دیوار پوش بر روی دیوار

 اینجا تقریبا برای شما مرحله آخر و البته مهم‌ترین آن ها در مراحل مختلف روش نصب دیوارپوش است. ابتدا لازم است توضیح داده شود که دیوارپوش‌ها انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی، گچی، سنگی، فوم پلاستیک، بین کابینتی، دیوارپوش آجری و مدل‌های دیگر اشاره کرد.

هر کدام از این مدل‌ها ممکن است دارای تفاوت‌هایی در چگونگی نصب و عملا انواع متفاوت روش نصب دیوارپوش باشند.

دقت داشته باشید که به طور کل استفاده از خدمات کارشناسان وارد به نحوه نصب دیوارپوش تا حد بسیار زیاد خیال شما را راحت خواهد کرد.

هنگام نصب دیوارپوش باید به قوس دادن آنها یا عبور دادن سیم کشی تلفن، لوله‌ها و کابل‌ها دقت شود.

در پایان:

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به آموزش گام به گام نحوه نصب دیوارپوش اشاره کردیم. با این حال، ممکن است بسته به نوع دیوارپوش یا محل نصب، نکات دیگری نیز در روش نصب دیوارپوش وجود داشته باشد. در این خصوص بهتر است از کارشناسان وارد در این زمینه مشورت بگیرید تا دچار اتلاف هزینه ها و دوباره کاری نشوید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در