نقاشی ساختمان با طرح چرم یکی از مدل‌های مدرنی است که این روزها برخی افراد از آن برای نقاشی ساختمان خود استفاده می‌کنند. در نقاشی ساختمان با طرح چرم، نقاش با استفاده از رنگ‌های رایجی از قبیل رنگ روغن یا پلاستیک به رنگ آمیزی دیوارها می‌پردازد. در واقع نقاش با استفاده از تکنیک‌های خاصی، طرح اجرا شده را به گونه‌ای ایجاد می‌کند که مانند چرم می‌باشد. نقاشی ساختمان با طرح چرم، باعث افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی نیز می‌شود.

بنابراین در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به خدمات نقاشی ساختمان با طرح چرم و همچنین آموزش آن می‌پردازیم تا با اطلاعات بیشتری به رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان خود با طرح چرم، بپردازید.

اجرای نقاشی ساختمان با طرح چرم

نقاشی ساختمان با طرح چرم روی انواع سطوح اجرا می‌شود. به طوری که بسیاری از افراد از این طرح روی ستون نیز استفاده می‌کنند که این امر تاثیر بی‌نظیری در زیبایی محیط داشته و آن را جذاب و شیک می‌کند. در نقاشی ساختمان با طرح چرم، نقاش با استفاده از رنگ‌های معمول ساختمانی، پایه اصلی طرح را ایجاد می‌نماید ولی در نهایت طرح چرم را با استفاده از تکنیک‌های خاصی روی دیوار ساختمان ایجاد می‌کند.

اجرای نقاشی ساختمان با طرح چرم، فواید زیادی دارد که مهم‌ترین آنها به صورت زیر می‌باشند:

  • طرح چرم به دلیل دارا بودن کیفیت بالا، عمر طولانی نیز خواهد داشت.
  • طرح چرم در هر مکانی اجرا می‌شود. البته از آن جایی که این نوع طرح، طرحی شیک و مدرن به حساب می‌آید، در دفاتر و شرکت‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • اجرای نقاشی ساختمان با طرح چرم باعث می‌شود ک نقص‌های گچ کاری دیوارها نیز به خوبی پوشیده شود.
  • رنگ طرح چرم در برابر عوامل مختلفی نظیر رطوبت و ترک خوردگی، مقاوم می‌باشد.
  • طرح چرم به علت دارا بودن طرح خاصی که دارد، هر گونه کثیفی یا آلودگی را پوشانده و به خوبی نشان نمی‌دهد.
  • طرح چرم در بیشتر مکان‌ها از جمله مکان‌هایی که پر رفت‌وآمد هستند، استفاده و اجرا می‌گردد.

در حقیقت نقاش برای اجرای نقاشی ساختمان با طرح چرم به لوازم مختلفی از قبیل قیچی، پنبه، نایلون پلاستیک نازک، لوازم رنگ آمیزی (قلم مو، غلتک و سینی، رنگ روغن، رنگ پرایمر)، آب، ظروف مختلف برای مخلوط کردن و هم زدن رنگ و… نیاز دارد.

نکاتی برای نقاشی ساختمان با طرح چرم

هنگام نقاشی ساختمان با طرح چرم برای رسیدن به نتیجه مورد نظر لازم است به یک سری نکات توجه کرده و آنها را رعایت کنید. مهم‌ترین نکات به صورت زیر می‌باشند: مهم‌ترین اشتباهات رایج در زمان نقاشی ساختمان که تازه کارها انجام می‌دهند را بخوانید.

  • باید بدانید که لعاب رنگ، زود خشک می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که هنگام نقاشی ساختمان با طرح چرم صبور باشید و در هر مرحله رنگ، قسمت‌های محدود و کوچک دیوارها را رنگ کنید.
  • بدانید که آماده سازی دیوار، در نتیجه‌ی نهایی کار تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که آماده سازی دیوار را به صورت مناسب و استاندارد انجام دهید. در واقع انجام این کار باعث افزایش کیفیت کار شده و در نتیجه شما با مشاهده رنگ چرم ساختمان خود، از آن لذت خواهید برد.  
  • توجه داشته باشید هنگامی که پلاستیک آغشته به رنگ می‌شود، باید آن را دور انداخته و از پلاستیک جدید استفاده نمایید. بنابراین بهتر است که از قبل، چند قطعه پلاستیک آماده کنید.
نکاتی برای نقاشی ساختمان با طرح چرم

آموزش کامل رنگ چرم نما روی دیوار

این طرح، یکی از سبک‌های رایج و مدرنی است که در دکوراسیون داخلی ساختمان، از آن استفاده می‌شود. بسیاری از افراد نیز به این کار علاقه داشته و به دنبال آموزش آن می‌باشند. در واقع برای آنکه با آموزش کامل رنگ چرم نما روی دیوار آشنا شوید، لازم است که  مراحل آموزش آن را به خوبی یاد بگیرید. در حقیقت برای انجام این کار، باید مراحل مختلفی را به ترتیب و با دقت زیاد انجام دهید که این مراحل به صورت زیر هستند.

مرحله اول

در مرحله اول، ابتدا باید به آماده سازی دیوار برای رنگ آمیزی بپردازید. بدین صورت که باید هر گونه کثیفی و چربی موجود روی دیوار را تمیز نموده و اگر دیوار دچار خرابی (ترک، کپک و رطوبت) شده است، به تعمیر آن بپردازید.

مرحله دوم

در مرحله دوم باید به رنگ آمیزی دیوارها با طرح چرم مورد نظر ‌بپردازید. بدین جهت، رنگ پایه را روی دیوار اجرا کرده و پس از آن به آماده سازی رنگ مورد نظر بپردازید. در واقع داخل سینی، رنگ را آماده کرده و پس از خشک شدن رنگ پایه، با استفاده از غلتک، رنگ جدید را روی سطوح مورد نظر اعمال کنید.

تذکر: توصیه می‌شود که هنگام خرید رنگ، به این نکته توجه داشته باشید که رنگ پرایمر با رنگ اصلی متفاوت می‌باشد.

مرحله سوم

در این مرحله، باید نایلون نازکی را به اصطلاح مچاله و بعد باز کنید. در واقع هنگامی که رنگ دیوار خشک نشده است باید نایلون را باز کرده و آن را روی دیوار رنگ شده قرار دهید.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم باید با استفاده یک غلتک تمیز (غلتکی که به رنگ آغشته نشده است) به صورت آرام آن را روی سطح دیوار ‌بکشید تا نایلون به خوبی به تمام سطوح بچسبد.

مرحله پنجم

در مرحله آخر نیز لازم است که نایلون را به صورت خیلی آرام، از دیوار جدا نمایید. در این صورت، طرح رنگ چرم به خوبی روی سطوح ایجاد شده و قابل رویت می‌باشد. 

آموزش کامل رنگ چرم نما روی دیوار

نتیجه گیری  

نقاشی ساختمان با طرح چرم یکی از روش‌های جدید نقاشی سطوح است که این هنر، تکنیک‌های خاص خود را دارد که باعث می‌شود طرح نهایی روی دیوار، مانند چرم زیبا شود. کاربرد این تکنیک روی دیوارها سبب می‌شود که دکوراسیون داخلی، ظاهری زیبا و طبیعی داشته باشد.

همچنین برای آموزش نقاشی طرح چرم روی سطوح، لازم است که با مراحل مختلفی آشنا شوید تا بتوانید آنها را به ترتیب و با دقت لازم انجام داده و به نتیجه مطلوب برسید. توصیه می‌گردد در راستای بهره‌مندی از اینگونه خدمات با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در