جاکفشی دیواری، یکی از وسایل پرکاربرد خانه به شمار می‌رود که با توجه به اینکه در انواع رنگ‌های متفاوتی ساخته می‌شود، محبوبیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که در ساخت یک جاکفشی، تمام ابعاد آن باید استاندارد باشد؛ به گونه‌ای که کفش‌ها به صورت مرتب داخل آن قرار بگیرند یا به عبارتی نوک یا انتهای کفش‌ها از جاکفشی بیرون نزنند.

همچنین یکی از مواردی که هنگام نصب جاکفشی باید به آن توجه فرمایید این است که رنگ جاکفشی با سایر رنگ‌های موجود در دکوراسیون راهرو، متناسب باشد تا وجود جاکفشی باعث افزایش زیبایی دکوراسیون محیط شود.

امروزه جاکفشی‌های دیواری در مدل‌های مختلفی از جمله ریلی، آینه دار، توکار و کمجا ساخته شده که طیف طرح و رنگ گسترده‌ای دارند. بنابراین با ما همراه باشید تا در این مطلب از دکوراسیون داخلی در استاده به توضیح هر یک از آنها بپردازیم.  

جاکفشی دیواری ریلی

جاکفشی دیواری مدل‌های مختلفی دارد که یکی از آنها، مدل ریلی می‌باشد. استفاده از این مدل جاکفشی مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن، این است که فضای زیادی از محیط را اشغال نمی‌کند. از این رو می‌توان گفت جاکفشی ریلی، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

جاکفشی دیواری ریلی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته شده که دارای طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی می‌باشد. معمولا چوب استفاده شده در این مدل جاکفشی، مقاوت بالایی در برابر گرما و رطوبت داشته و وجود آن در محیط باعث می‌شود جذابیت خاصی به محیط انتقال داده شود. جهت بهره‌مندی از انواع هر یک از موارد زیر، کلیک نمایید:

جاکفشی دیواری ریلی در انواع مختلفی ساخته می‌شود که از جمله آن می‌توان به جاکفشی با کشوی ریلی  و بدون درب، جاکفشی با کشوی ریلی و درب ریلی، جاکفشی با کشوی ریلی و درب لولایی اشاره نمود.  

جاکفشی دیواری آینه دار

جاکفشی آینه دار در انواع متفاوتی ساخته می‌شود که رایج‌ترین آن، دیواری و پایه‌دار می‌باشد. گفتنی است مدل آینه دار، در حجم کمی از محیط جای می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت در صورتی که ورودی راهروی خانه کوچک باشد، بهتر است از طرح دیواری آینه دار استفاده نمایید. همانطور که از نام آن پیداست، یکی از اجزای اصلی مورد استفاده در این طرح، آینه است. بنابراین علاوه بر کاربرد آن بعنوان محل نگهداری کفش‌ها می‌توانید هنگام ورود یا خروج از منزل از آینه آن نیز استفاده نمایید. 

در ساخت جاکفشی آینه دار از مواد گوناگونی مانند شیشه، فلز، چوب ام‌دی‌اف، چوب هایگلاس و… استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که از نظر اقتصادی، ام‌دی‌اف دارای قیمت مناسبی می‌باشد. همچنین این نوع چوب، از لحاظ وزنی نیز سبک بوده که این امر باعث می‌شود هنگام نصب جاکفشی، افراد بتوانند به راحتی آن را نصب کنند.

مدل جاکفشی آینه دار دارای طرح‌ها و رنگ‌های جذاب و متنوعی می‌باشد. این نوع جاکفشی به صورت ساده و کار شده ساخته می‌شود. در واقع هنگام ساخت آن‌، هنرهای منبت‌کاری و معرق کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین وجود آنها در خانه‌های لاکچری و سلطنتی، فضای محیط را بسیار جذاب و زیبا می‌کند.

جاکفشی دیواری توکار

یکی دیگر از انواع مدل‌ها، جاکفشی‌ دیواری توکار است که انتخابی بسیار مطلوبی برای خانه‌های کوچک می‌باشد. با استفاده از این نوع جاکفشی می‌توانید کفش‌های خود را به صورت مرتب داخل جایگاهی مناسب قرار داده و علاوه بر آن، با قرار دادن جاکفشی در دل دیوار، از اشغال شدن فضای محیط جلوگیری نمایید.

جاکفشی دیواری کم جا

معمولا در خانه‌های نقلی و کوچک، فضا به گونه‌ای است که نمی‌توان در قسمت ورودی خانه بخش مجزایی را به عنوان دکوراسیون ورودی در نظر گرفت تا بتوان جاکفشی مورد نظر را در آنجا قرار داد. در چنین مواقعی یکی از بهترین و مناسب‌ترین راهکارها، استفاده از جاکفشی دیواری کم جا است. استفاده از این نوع جاکفشی، برای منازل کوچک و کم فضای عروس و داماد انتخابی بسیار ایده‌آل به شمار می‌آید.

انواع تزیین اتاق خواب عروس با 20 ایده رویایی را در این صفحه از “استاده” بخوانید.

نتیجه گیری  

جاکفشی انواع گوناگونی دارد که یکی از به‌روزترین انواع آن، جاکفشی دیواری می‌باشد. این نوع جاکفشی در انواع خانه‌ها و محیط‌های کوچک و بزرگ قابل استفاده می‌باشد. توجه داشته باشید که استفاده از طرح دیواری، فضای کمی از محیط را در بر می‌گیرد. بنابراین انتخابی بسیار مناسب و ایده‌آل برای خانه‌های کوچک محسوب می‌شود. جاکفشی دیواری به دو روش توکار و روکار نصب خواهد شد.

در این مقاله با جمع آوری عکس‌های انواع جاکفشی دیواری از جمله جاکفشی دیواری ریلی، آینه دار، توکار و کمجا، سعی کردیم شما را با شیک‌ترین مدل‌های آنها آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری به خرید طرح مورد نظر خود پرداخته و بهترین استفاده را از جاکفشی خود داشته باشید. در این راستا، با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در