معمولا با آمدن فصل بهار، خانم های خانه‌دار به دنبال تغییر محیط داخلی خانه هستند. از این رو به فکر خریدن وسایل جدید می‌باشند. اما بهتر است بدانید که همیشه نو شدن به معنی خریدن لوازم جدید نیست؛ بلکه می‌توانید با انجام ایده‌هایی ساده و کم هزینه به تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازید. به‌ طوری که این ایده‌ها در زیبایی محیط، نقش به‌سزایی داشته و آن را به یک محیط مدرن تبدیل خواهد کرد.

یکی از مواردی که بر زیبایی هر محیطی تاثیر زیادی دارد، دکوراسیون داخلی آن می‌باشد. بدین منظور بیشتر مردم برای شیک‌تر شدن منزل خود، ایده‌هایی را اجرا می‌کنند که نیاز به زمان و هزینه‌های زیادی دارد. اما گاهی، اجرای ایده‌های ساده و کم هزینه به زیبا و شیک شدن محیط کمک زیادی خواهد کرد. روش‌های زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه وجود دارد که در ادامه این مطلب از “استاده” به توضیح مختصر آنها می‌پردازیم.

قرار دادن آینه در محیط

یکی از ایده‌هایی که برای داشتن دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه می‌توان در نظر گرفت، قرار دادن آینه در محیط مورد نظر و آینه کاری منزل است. در واقع آینه کاری در محیط علاوه بر اینکه فضا را بزرگتر جلوه می‌دهد، به زیبایی و شیک شدن محیط نیز کمک زیادی می‌کند.

قرار دادن آیینه در محیط

استفاده از تابلوهای خانوادگی روی دیوار

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای دکوراسیون داخلی و کم هزینه استفاده می‌شود، استفاده از تابلوهای خانوادگی روی دیوار می‌باشد. بدین صورت که شما می‌توانید به جای استفاده از میز و گذاشتن قاب عکس روی آن، از یک دیوار با رنگ متفاوت استفاده کنید و تابلوهای خانوادگی را روی آن دیوار نصب کنید. این ایده در حین سادگی، جلوه‌ای زیباتر نیز به محیط منزل می‌دهد.

استفاده از تابلوهای خانوادگی روی دیوار

سبک روستیک مدرن چیست؟ دکوراسیون داخلی به سبک روستیک را در این صفحه مشاهده کنید.

تغییر چیدمان وسایل

یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توانید برای اجرای دکوراسیون داخلی ساده از آن بهره ببرید، تغییر چیدمان مبلمان و یا لوازم دکوراتیو است. در واقع این ایده به صرف هزینه نیازی ندارد و تنها با تغییر چیدمان وسایل، دکوراسیون محیط به صورت کلی تغییر خواهد کرد. برای مثال تغییر مکان مبلمان، تلویزیون، وسایل تزئینی، گلدان‌ها و… در تغییر دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارند.

قوانین چیدمان مبلمان در منزل و خانه‌های کوچک را در بازار “خدمات آنلاین استاده” بخوانید.

حذف وسایل تزئینی یا دکوری

برای اینکه بتوانید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و یک دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه داشته باشید، بهتر است به حذف نسبی وسایل تزئینی یا دکوری بپردازید.

این ایده در مواقعی کاربرد دارد که در محیط مورد نظر، وسایل دکوری بیش از اندازه قرار داشته باشند. در واقع زمانی که تعداد زیادی از وسایل دکوری در محیط قرار داشته باشند، باعث شلوغی محیط شده و جلوه‌ای نامطلوب به محیط می‌بخشد.

در همین راستا، بهتر است برای اینکه وسایل دکوری در محیط دیده شوند، آنها را به تعداد مناسب در محیط  قرار دهید و باعث زیبایی دکوراسیون داخلی محیط خود شوید.

تغییر رنگ وسایل محیط مورد نظر

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای داشتن دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه می‌توان از آن بهره گرفت، تغییر رنگ وسایل محیط مورد نظر می‌باشد. در حقیقت زمانی که برای تغییر دکوراسیون داخلی مایل به صرف هزینه‌های زیاد نیستید، می‌توانید با تغییر رنگ وسایل، یک دکوراسیون ساده و شیک را طراحی کرده و از آن لذت ببرید. این تغییر رنگ شامل بسیاری از وسایل محیط مورد نظر از قبیل وسایل چوبی، کوسن‌های مبلمان، پرده و… می‌باشد. 6 تا از جدیدترین و بهترین ایده‌های مدل‌ کوسن مبل راحتی را در “استاده” بخوانید.

تغییر رنگ وسایل محیط موردنظر

استفاده از کاغذ دیواری

 برای داشتن یک دکوراسیون داخلی ساده و کم‌ هزینه، استفاده از کاغذ دیواری ایده خوبی می‌باشد. ایده کاغذ دیواری برای تمام دیوارهای خانه، ایده‌ای بسیار خوب اما پر هزینه است. بنابراین می‌توانید از این ایده به صورت بهتری بهره بگیرید. بدین صورت که فقط یک دیوار از محیط منزل خود را کاغذ دیواری کنید.

معمولا زمانی که دیوار راهرو یا قسمت ورودی منزل را کاغذ دیواری می‌کنید، علاوه بر تغییر دکوراسیون و زیباتر شدن محیط، هزینه کم‌تری را نیز صرف کرده و  جلوه‌ای خاص به محیط می‌دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری‌های سه بعدی که امروزه در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند، جلوه‌ای ویژه خلق کنید. جدیدترین کاغذ دیواری مد روز دنیا در طرح‌های ساده و مدرن را در “استاده” بخوانید.

 بنابراین همانطور که گفته شد، برای اینکه هزینه کمتری صرف کنید بهتر است فقط برای یک دیوار از منزل (مثلا دیوار پشت مبلمان یا تلویزیون) از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. طرح آینه کاری دیوار پشت تلویزیون را در این صفحه بخوانید.

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از گلدان‌های ساده و زیبا

یکی دیگر از ایده‌هایی که در داشتن دکوراسیون داخلی ساده و کم‌ هزینه بسیار موثر است، استفاده از گلدان‌های ساده و زیبا در محیط مورد نظر می‌باشد. در حقیقت شما قادر هستید با کم‌ترین هزینه، گیاهان و گلدان‌های زیبایی در اندازه‌های مختلف خریداری کرده و با قرار دادن آنها در قسمت‌های مورد نظر، شادابی و زیبایی خاصی را به محیط بدهید.

استفاده از گلدان‌های ساده و زیبا

استفاده از چیدمان متقارن

یکی دیگر از مواردی که در ایجاد یک دکوراسیون ساده و شیک نقش موثری دارد، استفاده از چیدمان متقارن در محیط می‌باشد. در واقع زمانی که تقارن در محیط مورد نظر برقرار باشد، علاوه بر زیبایی محیط، نظم خاصی را نیز به فضا می‌دهد.

نصب دسته کابینت

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند بر دکوراسیون داخلی ساده نقش موثری داشته باشد، تغییر کابینت‌های آشپزخانه است. البته تغییر آنها معمولا به هزینه زیادی نیاز دارد. بنابراین بهتر است با تعویض دسته کابینت و نصب مدل ساده آنها با هزینه نسبتا کمتر، دکوراسیون داخلی خود را ساده و شیک کنید.

نتیجه گیری

ایده‌های زیادی برای داشتن یک دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه وجود دارند که طراحی و اجرای آ‌نها سبب ایجاد محیطی شیک و مدرن می‌شود. بنابراین با کم‌ترین هزینه می‌توان به تغییر دکوراسیون محیط پرداخت و بهترین نتیجه را نیز دریافت کرد.

در این محتوا از استاده به بررسی ایده‌هایی پرداختیم که با انجام آنها می‌توانید با صرف هزینه کمی جلوه‌ای فوق العاده به محیط ببخشید. فقط کافی است که برای انجام آنها وقت و انرژی لازم را بگذارید. در این راستا، به منظور طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه با کارشناسان ما در “استاده” همراه باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در