انجام سنگ کاری راه پله که برای بازسازی راه‌پله‌های قدیمی ساختمان‌ها و زیبایی داخلی راهرو صورت می‌گیرد، باعث نوسازی راه‌پله و جلوه مدرن و زیبای ساختمان خواهد شد.

استفاده از سنگ‌های طبیعی و نمای جذاب که برای نوسازی ساخت نمای پلکان داخلی ساختمان استفاده می‌شود، هم موجب زیبایی و تغییر نمای ساختمان خواهد شد و هم امر تمیزکاری و مراقبت‌های دیگر آن را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم که به بیان دلایل انجام سنگ کاری راه پله و مزیت‌های آن و معرفی بهترین نصابان بپردازیم.

سنگ کاری دیوار راه پله

سنگ کاری دیوار راه پله

معمولاً از ابتدای زمان ساختمان‌سازی از متریال سنگ در مصالح ساختمانی استفاده شده است. اما دلیل این امر چیست؟

  1. به دلیل دوام بالا و ماندگاری، سنگ کاری دیوار راه پله بسیار رایج و مرسوم شده است.
  2. امروزه ظاهر کلاسیک سنگ کاری راه پله و همچنین افزایش ارزش ساختمان که این امر مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته است، اکثر صاحبان ساختمان‌ها تمایل به انجام سنگ کاری دیوار راه پله  را جزو اولویت‌های ساختمان قرار داده‌اند. جهت اقدام برای نصب سرامیک کف با چسب و اطلاع از قیمت‌ها روی آن کلیک کنید.
  3. همچنین راحتی نظافت سنگ‌کاری که معمولا از مواد شوینده‌ای ملایم و غیراسیدی باید استفاده کرد.
  4. وجود تنوع بسیار و مختلف در انواع کیفیت سنگ، ابعاد و اندازه آن، جنس و طراحی ظاهری، رنگ وغیره باعث فراهم کردن انتخاب‌های مختلف برای دکوراسیون مکان‌ها و محیط‌های مختلف و به خصوص سنگ کاری دیوار راه پله  شده است.
  5. انواع سنگ‌های تیره و روشن و قابلیت حکاکی و برش در سنگ باعث راحتی استفاده از سنگ برای عایق‌بندی صوتی ساختمان‌ها نیز شده است.
  6. در واقع در مورد بحث مقایسه استفاده از چوب و سنگ برای نمای راه پله، عایق‌بندی صوتی نیز مد نظر قرار می‌گیرد. چرا که استحکام بالای سنگ و عایق صوتی آن باعث انتخاب آن برای استفاده در ساختمان‌ها شده است.
  7. مزیت دیگر نصب دیوارپوش سنگی برای راه پله مربوط به ویژگی ضد حریق بودن آن می‌باشد. استفاده از سنگ در ساختمان‌های شلوغ و عمومی و به خصوص در پله‌های اضطراری بهترین راه حل برای جلوگیری از آسیب‌ها و ایجاد امنیت ساختمان می‌باشد. مقاومت بالای حرارتی سنگ باعث ایجاد امنیت برای ساکنان ساختمان خواهد شد.
  8. نگهداری آسان و کم هزینه بودن که در امر سنگ کاری راه پله وجود دارد.

هر 8 مورد بالا باعث شده است که سنگ جزو مرسوم‌ترین و بهترین متریال موجود در صنعت ساختمان‌سازی مورد توجه قرار گیرد.

حتما بخوانید: قیمت خدمات کفسابی و سنگسابی

عکس سنگ کاری راه پله

انواع سنگ کاری راه پله که برای انواع ساختمان‌ها استفاده می‌شود، عبارت است از:

سنگ مرمر: سنگ مرمر از انواع سنگ‌های آهکی با رگه‌هایی ملایم و تند در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. از این نوع سنگ نیز برای سنگ‌کاری راه پله  و دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده می‌شود.

سنگ مرمر

سنگ مرمریت: سنگ مرمریت یا ماربل، سنگی آهکی رسوبی می‌باشد که با سنگ مرمر متفاوت است. این نوع سنگ دارای ۳ ‌زیرمجموعه سنگ کریستال، ابری و چینی است که هر نوع این سنگ نیز با یکدیگر متفاوت می‌باشد. اما به صورت کلی سنگ مرمریت مقاومت بالایی داشته و سبک می‌باشد و برای دیوارپوش راه‌پله و پارکینگ بسیار مناسب است.

معرفی انواع نرده راه پله و جدیدترین مدل نرده تراس را در این صفحه مطالعه کنید.

سنگ مرمریت

سنگ گرانیت: سنگ گرانیت از نوع سنگ آذرین با چگالی و سختی بالایی می‌باشد. این نوع سنگ برای نماکاری و تزیین راه‌پله ساختمان، کف و همچنین تاسیسات کاربرد دارد. البته به موازات این میزان از کاربرد بالا و جذابیت ظاهری، قیمت بالایی نیز دارد.

برای دریافت خدمات سنگ کاری ستون و سنگ کاری دیوار و کف حیاط در استاده کلیک کنید.

سنگ گرانیت

سنگ کوارتزیت: سطح سخت و محکم آن و ظاهر شفاف و بلوری آن باعث ترجیح و انتخاب برتر اکثر معماران شده است. از دیگر مزایای این نوع سنگ، قیمت پایین‌تر آن در مقایسه با سایر سنگ‌ها برای تزیین و دیوارکوب ساختمان‌ها می‌باشد.

سنگ کوارتزیت

سنگ تراورتن: سنگ تراورتن برای نماکاری ساختمان و سنگ کاری راه پله  بسیار کاربردی و ایده‌آل می‌باشد. این نوع سنگ با طرح موج دار خود، خاصیت برشکاری قابل توجهی داشته و بیشتر در مناطق گرمسیر به کار می‌رود.

سنگ تراورتن

سنگ دیوریت: با رنگ‌بندی گروه خاکستری برای نماکاری راه‌پله و پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سنگ نیز با ترکیب مواد معدنی برای انواع ساختارهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ دیوریت

سنگ اسلب طبیعی: سنگ اسلب طبیعی از ترکیب مواد معدنی تولید می‌شود و در انواع بافت‌های مختلف و تنوع رنگی در بازار موجود می‌باشد. به همین دلیل اکثر معماران و ساختمان‌سازها به دلیل در اختیار داشتن این طیف وسیع از انتخاب، این نوع سنگ را برای دیوارپوش و سنگ کاری راه پله‌ها استفاده می‌کنند.

سنگ اسلب طبیعی

ماسه سنگ: ماسه سنگ جزو انواع سنگ‌های رسوبی بوده که در طیف رنگ‌های سفید، خاکستری و تناژ بین زرد تا قهوه‌ای دردسترس می‌باشد. این نوع سنگ به دلیل قابلیت بالا و تطبیق‌پذیری منحصربه‌فردی که دارد در انواع محیط‌ها و ساختمان‌ها برای دیوارپوش استفاده می‌شود.

ماسه سنگ

در پایان:

با توجه به تمام نکات بیان شده و معرفی انواع سنگ‌های ساختمانی در این متن، باید با مد نظر قرار دادن کاربرد و صرف هزینه مورد نظر به سنگ‌کاری راه پله ساختمان بپردازید. البته انواع بسیار گسترده‌ای از سنگ‌های ساختمانی وجود دارد که ما صرفا به معرفی سنگ‌های ساختمانی پرکاربرد در این صفحه پرداختیم.

طبقه بندی شده در