لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

معمولا انجام عیب‌یابی اکثر پکیج‌های دیواری، مربوط به مشکلات و تعمیرات برد پکیج و بخش الکترونیکی دستگاه می‌باشد. توصیه می‌کنیم که به دلیل حساسیت و پیچیدگی این قطعه در پکیج، تعمیرات برد پکیج حتما توسط تعمیرکاران مجرب تعمیر پکیج صورت گیرد تا در صورت لزوم تعویض قطعه، از قطعات اصل استفاده نمایند تا قیمت تعمیر برد پکیج منصفانه باشد و مشکلات دیگری بابت عدم تطابق بین قطعات مونتاژی شرکت مربوطه صورت نگیرد.

 در این صفحه از “استاده” قصد داریم که به معرفی تعمیرکاران مجرب و بیان نکات لازم در رابطه با انجام تعمیرات برد پکیج بپردازیم و حدول قیمت تعمیر برد پکیج را خواهید دید همچنین دلایل بروز ایراد و مشکل در این قطعه حساس پکیج را بیان کنیم.

قیمت تعمیر برد پکیج

قیمت تعمیر برد پکیج بر اساس برندهای مختلف متفاوت می‌باشد که می‌توانید در جدول بالا هزینه تعمیرات برد پکیج را ببینید.

تعمیر برد پکیج بوتان

همانطور که گفته شد، برای برد پکیج ممکن است مشکلات متعددی به وجود بیاید، اما نمی‌توان هر عیب و ایرادی که پکیج پیدا می‌کند را به برد پکیج ربط دهیم؛ بلکه ممکن است مشکل از قطعات دیگر باشد و قطعات دیگر نیاز به بررسی داشته باشند. به همین دلیل تعمیر برد پکیج بوتان باید به تکنسین متخصص سپرده شود تا عیب یابی اصولی انجام دهد. تعمیرکار باید به نقشه و قطعات برد مسلط باشد تا بتواند به تعمیر برد پکیج بوتان بپردازد.

برد پکیج بوتان مدل‌های زیادی دارد اما ساختار کلی آنها فرقی با یکدیگر ندارند و خیلی در تعمیر برد پکیج بوتان اختلافی ایجاد نمی‌شود. با این حال تکنسین است که باید منشا عیب و بهترین روش تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعه را تشخیص دهد.

اگر پکیج بوتان روشن نمی‌شود و یا یک نور قرمز ثابت نمایان می‌شود، به احتمال زیاد مشکل از برد است و باید برای تعمیر برد پکیج بوتان اقدام کنید.

تعمیر برد پکیج اریستون

برد پکیج آریستون پیچیده است و در شرایط متفاوت و هنگام ایجاد خطا و مشکلات مختلف، علامت‌های متفاوتی از خرابی نمایان می‌شود که فرد متخصص و ماهر به این نشانه‌ها مسلط است و به همین دلیل توصیه می‌شود برای تعمیر برد پکیج آریستون از تکنسین ماهر کمک بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکاران پکیج این بستر را برای شما فراهم آورده است.

 یکی از خرابی‌های رایج برد پکیج آریستون، مربوط به رله برد است که این قطعه یکی از قطعات بسیار مهم برد است. اگر رله برد آسیب ببیند، دستگاه کار نخواهد کرد.

از دلایل مهم خرابی برد می‌توان به گرد و خاک زیاد و سرویس نکردن دوره‌ای اشاره کرد، از این رو سرویس دوره‌ای را جدی بگیرید. اگر برد آسیب ببیند، امکان تعمیر آن است ولی به شرطی که مقرون به صرفه باشد و خرابی انقدر جدی نباشد که تعمیر برد پکیج آریستون را غیرممکن سازد.

تعمیر برد پکیج فرولی

پکیج فرولی یک برند ایتالیایی است ولی در ایران پرطرفدار است و به همین دلیل متقاضی برای تکنسین ماهر و مسلط به برد فرولی و قطعات آن زیاد است. اگر پکیج شما گرمایش خوبی دارد اما آب را گرم نمی‌کند، یا اگر دستگاه به صورت خودکار ریست می‌شود و… ، مشکل می‌تواند مربوط به برد پکیج باشد و از این رو قیمت تعمیر برد پکیج فرولی اهمیت پیدا می‌کند و حتما از متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر برد پکیج لورچ

تعمیر برد پکیج لورچ به فرد متخصص و با مهارت بالا نیاز دارد، از این رو تعمیر را به دست کاردان بسپارید. نیاز به تعمیر برد پکیج لورچ نشانه‌هایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ارور E16 ، خاموش شدن شعله پس از روشن شدن آن، خاموش شدن کل دستگاه و نشانه‌هایی از خرابی پمپ اشاره کرد. اگر با این نشانه‌ها مواجه شدید، با کارشناسان استاده تماس بگیرید تا سریعا جهت تعمیر برد پکیج لورچ اقدام کنند. البته خرابی پمپ صرفا ظاهر موضوع است و ممکن است در دید اول مشکل مربوط به خرابی پمپ باشد اما با بررسی بیشتر، به برد پکیج لورچ مربوط شود.

در بسیاری از موارد تعمیر برد پکیج لورچ امکان پذیر است، اما ممکن است به دلیل شدت آسیب و یا مقرون به صرفه نبودن قیمت تعمیر برد پکیچ لورچ، تکنسین به تعویض قطعه بپردازد.

نقشه برد پکیج

درباره تعمیر برد پکیج بسیار صحبت شد، اما چیزی که در این موضوع اهمیت دارد، تسلط تکنسین به نقشه برد پکیج است. آشنایی با بخش‌های مختلف آن، به فرد کمک می‌کند تا عیب یابی اصولی و صحیح را انجام دهد. اگر خودتان به نقشه برد پکیج تسلط ندارید پس از دست به کار شدن آن خودداری کنید.

خرابی برد پکیج

پکیج به مرور زمان و در اثر عوامل مختلف خراب می‌شود که در این صورت باید برای تعمیر برد پکیج اقدام کرد. البته سرویس دوره‌ای در دیرتر خراب شدن برد پکیج و طولانی‌تر شدن عمر پکیج و قطعات آن تاثیرگذار است. در ادامه به بررسی برخی علل خرابی برد پکیج می‌پردازیم:

  1. یکی از علل ابتدایی خرابی برد پکیج، گرد و خاک و غبار است که باعث خرابی برد پکیج می‌شود. سرویس دوره‌ای و تمیز کردن برد پکیج هر جند وقت یک بار، به جلوگیری از بروز این مشکل کمک خواهد کرد.
  2. یکی دیگر از علل خرابی برد پکیج، نفوز آب به آن است که حتی در طولانی مدت می‌تواند باعث سوختن برد نیز بشود. به همین دلیل باید دقت کنید که اگر متوجه نفوذ آب در برد پکیج شدید، آن را سریعا برطرف کنید.
  3. از دلایل دیگر می‌توان عمر برد و قطعات آن را نام برد که البته با سرویس دوره‌ای عمر آ‌نها افزایش پیدا می‌کند.

علت سوختن برد پکیج چیست؟

یکی از علت مهم سوختن برد پکیج، نفوذ آب به داخل آن و عدم بررسی آن در مدت زمان کوتاه است. این اتفاق می‌تواند در اثر سرریز شدن آب پکیج اتفاق بیفتد و در این صورت باید سریعا برطرف شود تا برد آسیب جدی نبیند. در صورت نیاز به تعمیر برد پکیج با کارشناسان استاده تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

عیب یابی، تعویض و تعمیر برد پکیج

عیب یابی، تعویض و تعمیر برد پکیج

قطعه برد پکیج جزو یکی از کلیدی‌ترین قطعات دستگاه می‌باشد. این قطعه وظیفه کنترل و دستوردهی بابت انجام وظایف هر یک از قطعات پکیج را بر عهده دارد تا در انتها عملکرد درست پکیج صورت گیرد. در واقع برد پکیج وظیفه ایجاد تعادل در عملکرد تمام قطعات را در دستگاه بر عهده داشته که نقش هسته مرکزی را نیز دارا است.

 به طور کلی برخی از دلایل باعث آسیب به برد دستگاه و لزوم انجام تعمیرات برد الکترونیکی پکیج می‌شود.

  • عدم انجام سرویس‌دهی‌های سالیانه برای پکیج باعث جمع شدن گردوغبار بر روی قطعه و یا رسوب‌گیری پکیج به مرور زمان خواهد ‌شد. هر یک از این ایرادات به مرور باعث ایجاد تداخل در عملکرد کلی پکیج و ایراد در قطعه برد دستگاه می‌شود.
  • در برخی از مواقع نیز نفوذ آب بر روی صفحه برد باعث سوختگی و ایراد این قطعه خواهد شد. در این صورت تنها راه‌حل برای رفع این ایراد در دستگاه، تعویض برد پکیج و استفاده از یک قطعه فابریک می‌باشد. 
  • نکته بعدی نیز به فرسودگی و استهلاک پکیج و طول عمر برد پکیج برمی‌گردد. معمولاً انواع دستگاه‌های قدیمی به مرور زمان دچار استهلاک و خرابی در انواع قطعات دستگاه می‌شوند که می‌توان با انجام سرویس‌دهی و رفع سریع ایرادات کوچک در دستگاه، از بروز آسیب به قطعات حساس دستگاه که در آخر لزوم تعمیرات برد الکترونیکی پکیج را به دنبال خواهد داشت جلوگیری کرد.

 البته قابل ذکر است که تعمیرات برد پکیج در مدل‌های مختلف دستگاه‌ها با توجه به نوع برند پکیج کاملا متفاوت می‌باشد. در برخی از موارد می‌توان با انجام برخی اقدامات، مشکل برد را رفع و به تعمیر پکیج پرداخت. اما در برخی اوقات نیز با توجه به نوع عیب و ایرادی که در برد دستگاه رخ داده، این قطعه قابل تعمیر نمی‌باشد و فقط باید آن را با قطعه اورجینال برند مربوطه پکیج تعویض کرد.

به عنوان مثال اگر قطعه رله‌های برد که بر روی صفحه برد تعبیه شده اند، معیوب شوند؛ می‌توان با تعویض این رله‌های قطعه، به تعمیر برد پکیج پرداخت. رله‌های برد وظیفه وصل و قطع کردن برق به قسمت‌های برد را بر عهده دارند. چنان که اگر این قسمت از قطعه برد دچار ایراد شود، نشانه معیوب بودن آن شنیدن صدایی از برد همچون وصل و قطع شدن یک کنتاکت است. بهتر است که در زمان تعویض رله‌های برد، هر چهار نوع رله بر روی برد را تعویض کنید تا این مشکل مجددا رخ ندهد.

 علائم خرابی این قطعه که لزوم انجام تعمیرات برد الکترونیکی پکیج را به دنبال دارد، مربوط به بروز مشکل در روشن نشدن پکیج و خاموش شدن ناگهانی و مداوم آن و نمایش چراغ قرمز ثابت در دستگاه می‌باشد. اگر این ایرادات در پکیج شما رخ داده باشد، مربوط به آسیب‌دیدگی و سوختن برد الکترونیکی پکیج می‌باشد که باید اقدامات لازمه را جهت ترمیم و یا تعویض این قطعه انجام دهید.

معمولاً پس از بررسی‌های این قطعه توسط تکنیسین، قیمت تعمیرات برد پکیج را می‌توان برآورد کرد. در برخی از مواقع ایرادات وارد شده به قطعه برد تا حدی می‌باشد که انجام تعمیرات برد الکترونیکی پکیج عملی نمی‌باشد و باید قطعه برد کاملاً تعویض گردد. معمولاً به لحاظ ضرورت شرایط، یک‌بار تعویض قطعه برد و عملکرد درست آن برای چند سال، بهتر از انجام تعمیرات برد پکیج و رفع سطحی ایراد این قطعه است.

 در واقع تعمیرکار با بررسی ایرادات این قطعه نسبت به قیمت نهایی برای تعمیرات برد پکیج، هزینه لازمه را به شما اعلام خواهد کرد.

کلام آخر 

برد یکی از مهم‌ترین قطعات پکیج است که به صورت مرکز فرمان دستگاه عمل می‌کند و در نتیجه تعمیر برد پکیج در صورت معیوب شدن آن حائز اهمیت است. از آن جایی که پیچیدگی برد و قطعات به کار رفته و همچنین فعالیت آن بیشتر شده است، کمک گرفتن از تکنسین ماهر و باتجربه برای تعمیر برد پکیج ضروری است تا به برد آسیب بیشتری وارد نشود و همچنین مشکلات کاملا برطرف شوند.

درست است که ساختار هر یک از برندهای پکیج دیواری و زمینی با یکدیگر کمی متفاوت می‌باشد. این تفاوت در قطعه برد پکیج نیز باید مدنظر قرار گیرد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که انجام تعمیرات برد پکیج را با توجه به برند دستگاه خود از طریق کادر فنی مجرب انجام دهید تا مشکلات دیگری برای سایر قطعات پکیج رخ ندهد.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ