ممکن است مسائل گوناگونی مانند تعمیر پکیج، تعمیر آسانسور، لوله‌کشی، رنگ دیوار و… در منازل و آپارتمان‌ها پیش بیاید که نمی‌دانیم هزینه‌‌‌ آن به عهده مستاجر یا مالک است. از این رو، همواره این سوال که “هزینه تعمیر پکیج به عهده کیست؟! مالک یا مستاجر؟” مطرح بوده است. بنابراین، تصمیم گرفتیم در این مطلب از استاده مگ به پاسخ این سوال بپردازیم. با ما همراه باشید.

صحت و سلامت دستگاه

قبل از بررسی این موضوع باید این نکته را گوشزد نمود که قبل از تحویل گرفتن منزل از مالک توسط مستاجر، بهتر است صحت و سلامت وسایل و امکاناتی که در منزل وجود دارد، بررسی شده و در اجاره‌نامه‌ای که میان طرفین نوشته می‌شود، درج شود. این کار باعث می‌شود که از اختلافات بعدی هنگام تعمیر وسایل و ارائه هر گونه خدماتی که برای منزل ضروری است، جلوگیری گردد.

نوع مشکل رخ داده برای پکیج

قبل از پاسخ به این که “هزینه تعمیر پکیج بر عهده مالک یا مستاجر است؟“، باید به این پرسش پاسخ داد که مشکل رخ داده برای پکیج جزئی بوده یا نیازمند تعمیرات اساسی است. تشخیص این که تعمیر پکیج جزئی بوده یا اساسی است، بهتر است با مشورت تعمیرکار پکیج صورت گیرد.

برخی مشکلات رخ داده برای پکیج به دلیل فرسودگی قطعات بوده که هزینه تعمیر آن به عهده مالک است. اما اگر خرابی پکیج ناشی از سهل‌انگاری یا رسیدگی نکردن مستاجر باشد، باید هزینه تعمیر پکیج را مستاجر بپردازد. مشکلات و دلایل خرابی پکیج را در این صفحه بخوانید.

هزینه تعمیر پکیج؛ مالک یا مستاجر؟

در صورتی که هر کدام از طرفین مستاجر یا مالک که موظف به پرداخت هزینه تعمیر پکیج هستند، به این موضوع عمل نکنند، حق دارد به صورت قانونی و با مراجعه به شورای حل اختلاف برای رفع این مشکل اقدام نمود.

خرابی پمپ پکیج

در میان اختلالات مختلفی که برای پکیج ایجاد شده و باعث می‌شود که به تعمیر پکیج نیاز باشد، خرابی پمپ پکیج از مهم‌ترین موارد است. پمپ پکیج معمولا به سادگی خراب نشده و گذشت زمان، استهلاک خود قطعه یا مشکلات جدی دیگری که ممکن است برای پکیج رخ دهد، سبب خرابی آن می‌شود. علائم و نشانه‌های خرابی پمپ پکیج چیست؟

همین موضوع باعث شده که هزینه تعمیر پکیج در این مورد بر عهده مالک باشد. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که اگر در این مورد مستاجر شخصا باعث خرابی پمپ پکیج باشد، پرداخت هزینه تعمیر پکیج بر عهده او خواهد بود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در