انتخاب یک تالار پذیرایی مناسب برای مراسم‌های مختلف، یکی از دغدغه‌های مهم افراد است. به طور مثال، برای انتخاب یک تالار عروسی مناسب باید به چندین عامل و فاکتور تعیین کننده توجه کنید. یکی از موارد موثر در این انتخاب، قیمت تالار عروسی است. در این راستا، با ما در این مطلب از استاده همراه باشید چرا که هزینه تالار عروسی و عوامل مختلف موثر بر آن در ادامه بررسی شده‌اند.

حدود قیمت روز تالار عروسی

افرادی که قصد دارند مراسم عروسی خود را در تالار عروسی برگزار کنند، باید ابتدا بودجه خود را مشخص نمایند. با مدیریت درست هزینه‌های مراسم می‌توانید بهترین شب را برای خود به ارمغان بیاورید.

در همین راستا، برای مدیریت صحیح باید برنامه ریزی داشته باشید و خدمات مورد نیاز خود را پیش از برگزاری مراسم مشخص کنید. در ادامه این مطلب به بررسی عوامل موثر در برآورد قیمت تالار پذیرایی و عروسی خواهیم پرداخت.

تعداد مهمانان و ظرفیت تالار پذیرایی

هر چه تعداد مهمانان دعوت شده کمتر باشد، خدمات کمتری نیز نیاز خواهد بود و در نهایت مبالغ برگزاری مراسم کمتر خواهد شد. در برخی از مواقع این مورد با توجه به ظرفیت تالار مشخص می‌شود و نمی‌توان از قبل، هزینه مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

محل قرارگیری تالار عروسی

یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت، محل قرارگیری تالار عروسی است. بدیهی است که مبالغ مورد نیاز برای تالار عروسی داخل شهر با بیرون شهر متفاوت خواهد بود.

دیزاین و خدمات قابل ارائه

هر چه برگزاری مراسم ساده‌تر و به دور از تجملات باشد، قیمت نهایی اجرای مراسم کمتر خواهد شد. گفتنی است هر چه به دنبال مراسم‌های خاص و منحصر به فرد باشید، در نهایت خدمات مورد نیاز شما و همچنین هزینه نهایی نیز افزایش خواهد یافت.

حدود قیمت روز تالار عروسی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، برای برآورد کلی هزینه تالار عروسی باید خدمات مورد نیاز خود را بررسی کنید. به طور مثال، برخی تالارها هزینه‌ جداگانه‌ای را بابت ورودی دریافت می‌کنند. البته لازم به ذکر است این مورد برای برخی دیگر از تالارها رایگان است و تنها در پایان هفته‌ها و اعیاد دریافت می‌گردد.

در ادامه، میانگین مبلغ ورودی پایان هفته برای برخی از تالارها ذکر شده است.

خدمتقیمت به تومان
میانگین ورودی پایان هفته800.000 الی 3.000.000

جهت اقدام برای طراحی باغ تالار عروسی (مدرن، روستیک، ایرانی و کلاسیک) در استاده کلیک کنید.

به طور کلی، کمترین مبلغ برای برگزاری مراسم در تالار عروسی با ارائه خدماتی نظیر شیرینی، میوه، شام و مالیات به ازای هر مهمان و به صورت تقریبی در ادامه مشخص شده است. همچنین، این قیمت برای تالار تجملی و با خدمات اختصاصی نیز در ادامه موجود است.

خدمت قیمت به تومان(به ازای هر نفر)
هزینه تالار عروسی معمولی با خدمات معمولی25.000 الی 70.000
کمترین هزینه تالار پذیرایی تجملاتی با خدمات اختصاصی100.000 الی 200.000

گفتنی است منوی انتخابی شما برای دیزاین سالن و مواردی همچون غذا نیز در تعیین قیمت برگزاری مراسم تاثیرگذار است. در ادامه، هزینه تقریبی برای انتخاب منوی غذای مختلف موجود است.

خدمتقیمت به تومان(به ازای هر نفر)
یک مدل غذا19.000
دو مدل غذا22.000
سه مدل غذا25.000
چهار مدل غذا به همراه مخلفات30.000
سلف سرویس40.000

معرفی تالار پذیرایی عروسی

ما در این صفحه از استاده شما همراهان عزیز را با امکانات یک تالار عروسی خوب و مناسب آشنا سازیم. شما با دانستن و بررسی ویژگی‌های یک تالار عروسی مطلوب می‌توانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

مکان تالار

محل قرارگیری تالار باید به صورتی باشد که مهمانان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و برای پیدا کردن مسیر با مشکل مواجه نشوند. اگر مسیر تالار در محدوده ترافیک شهری نباشد و داخل شهر قرار گرفته باشد، دسترسی مهمانان نیز ساده‌تر خواهد بود.

همچنین، در صورت نزدیکی تالار، عروس و داماد نیز پس از آرایشگاه و آتلیه به سرعت می‌توانند خود را به تالار پذیرایی برسانند.

ظرفیت

لازم است با توجه به تعداد مهمانان، به دنبال محل برگزاری مراسم و تالار خود باشید. زمانی که تعداد مهمانان کم است، بهتر است برای صرفه جویی در مبالغ از تالارهایی با ظرفیت کم استفاده کنید.

متراژ

متراژ محل برگزاری مراسم نیز وابسته به تعداد مهمانان است. با هدف اینکه مراسم عروسی شما کسل کننده نباشد و دسترسی ساده مهمانان به خدمات فراهم شود، بهتر است در صورتی که تعداد مهمانان کم است، مراسم را در محلی با متراژ کمتر برگزار نمایید.

دیزاین

دکوراسیون فضای داخلی و خارجی تالار پذیرایی باید با سلیقه شما هماهنگی لازم را داشته باشد. زیبایی و نظم در دیزاین سبب می‌شود تا هم خودتان و هم مهمانان از مراسم لذت ببرید. علاوه بر این، زیبایی سالن و تالار مورد نظر در فیلم عروسی نیز قابل مشاهده خواهد بود و ماندگار می‌ماند.

گفتنی است دیزاین تالار عروسی شامل موارد مختلفی می‌شود. به طور مثال، چیدمان میز و صندلی، محل نشستن عروس و داماد و… همگی جزو دیزاین فضا به شمار می‌روند.

سالن غذاخوری

رعایت نظافت و بهداشت در سالن غذاخوری مراسم از مهم‌ترین موارد است. داشتن ظرفیت مناسب و همچنین برخورداری از میز و صندلی تمیز با تعداد مناسب نیز از واجبات سالن‌ها هستند.

توجه کنید که موارد فوق تنها چند مورد از مهم‌ترین عوامل موثر در انتخاب تالار عروسی هستند. سایر موارد که بهتر است در حین انتخاب به آنها توجه داشته باشید، در ادامه نام برده شده‌اند. این موارد عبارتند از:

  • نورپردازی
  • گل آرایی
  • تهویه مناسب
  • پارکینگ
  • سیستم گرمایشی و سرمایشی کیفیت غذا
  • اتاق پرو
  • سرویس بهداشتی تمیز

طبقه بندی شده در