لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • نقاشی درب و پنجره امری است که معمولا به دلیل وسعت کاری کمتر، از رنگ ‌‌آمیزی دیوارها بیشتر انجام می‌شود. از طرفی درب و مخصوصا چارچوب و پنجر‌ها به دلیل قرار گیری در معرض آلودگی‌های بیرون از منزل زودتر چرک و کثیف می‌شوند و علیرغم اینکه برای رنگ ‌آمیزی آن‌ها از رنگ‌های قابل شستشو استفاده می‌کنند، در مواردی تمیز کردن آن‌ها سخت‌تر از رنگ کردن است و افراد تصمیم به نقاشی درب و پنجره منزل خود می‌گیرند.

  قیمت نقاشی درب و پنجره

  نوع رنگ قیمت نقاشی درب و پنجره
  رنگ روغن 28.000 تا 37.000
  رنگ پلاستیک29.000 تا 33.000
  رنگ آکریلیک 28.000 تا 35.000
  نقاشی چهارچوباز 28.000
  نقاشی درب و پنجره از 28.000

  برای حساب کردن قیمت نقاشی درب و پنجره باید المان‌های زیادی را در نظر گرفت که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. نوع رنگ مورد استفاده (مهمترین فاکتور برای تعیین نرخ نقاشی درب و پنجره نوع رنگ است)
  2. تعداد درب‌ها و پنجره‌ها و متراژ آن‌ها
  3. زیر کاری مورد نیاز برای نقاشی درب و پنجره مانند زنگ زدگی آن
  4. جنس درب و پنجره 
  5. هزینه دریافتی نقاش

  برای دانستن دقیق قیمت رنگ کاری بهتر است با افراد متخصص تماس بگیرید اما جدول زیر هم تا حدودی می‌تواند به شما کمک کند.

  رنگ کاری درب و پنجره حرفه‌ای

  رنگ کاری درب و پنجره

  شاید به عقیده شما رنگ‌کاری درب و پنجره تغییری در دکوراسیون و منزل شما ایجاد نکند. ولی باید بدانید درب و پنجره در واقع چارچوب‌های ورودی به منزل شما هستند و چه از بیرون و چه از داخل منزل جلوه زیباتری به آن می‌دهند.

  رنگ روغن برای نقاشی درب و پنجره

  همانطور که می‌دانید رنگ‌ها انواع مختلفی دارند. اما بهترین نوع رنگی که برای رنگ‌کاری درب و پنجره می‌توان استفاده کرد رنگ روغنی است که خود در دو مدل مات و براق عرضه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود از این رنگ‌ها استفاده کنید اما چیزی که بین مردم بیشتر رواج دارد استفاده از رنگ روغنی براق است. هم‌چنین برای رنگ‌کاری درب و پنجره سعی کنید از رنگ‌هایی که با دیوارها و فضای خانه هارمونی دارد استفاده کنید تا پس از مدتی از آن‌ها دلزده نشوید.

  رنگ پلاستیک برای نقاشی درب و پنجره

  رنگ پلاستیک هم مزایای خودش را دارد. برای مثال با استفاده از رنگ نیمه پلاستیک می‌توانید بدون داشتن دغدغه شره و یا چکه کردن رنگ روی قاب پنجره و درب از آن ‌استفاده کنید. اما همانطور که اشاره شد این رنگ قابل شستشو نیست و نسبت به آفتاب مقاومت کمتری از رنگ روغنی دارد و از این رو استفاده از آن یک چالش محسوب می‌شود.

  رنگ اکرلیک برای نقاشی درب و پنجره

  این نوع رنگ را نیز می‌توانید برای نقاشی درب و پنجره ساختمان امتحان کنید زیرا کاملا بی بو است و به لحاظ زیست محیطی آسیب کمتری به آن وارد می‌کند. هم‌چنین مانند رنگ روغن قابل شستشو و مقاوم است.

  رنگ آمیزی درب و پنجره

  نحوه رنگ آمیزی درب و پنجره

  یکی از چالش‌های موجود در رنگ ‌آمیزی درب و پنجره ظرافت کار و عدم لک شدن و شره کردن رنگ است. به همین منظور برای نقاشی درب ساختمان پیشنهاد می‌شود که ابتدا آن را از لولا خارج کنید، دستگیره و قفل آن را جدا کرده و کاملا حرفه‌ای و مسلط کار نقاشی درب و پنجره ساختمان را انجام دهید.

  یکی از مسائلی که افراد بعضا به آن توجه نمی‌کنند کارهای ابتدایی و یا به اصطلاح زیر سازی قبل از شروع رنگ ‌آمیزی درب و پنجره است. به این منظور که درب و پنجره پیش از رنگ‌کاری باید کاملا تمیز باشند و آلودگی و کثیفی روی آن نمایان نباشد. پس از پاکسازی در بو پنجره مراحل زیر باید به ترتیب انجام شوند.

  • اگر پنجره شما جدید است:

  قبل از شروع کار حتما از ضد زنگ برای سطح آن استفاده کنید.

  • اگر پنجره قدیمی است:

  ابتدا یک رنگ آستر بزنید و بعد تا می‌توانید جاهایی که برآمدگی یا پوسیدگی دارد را سمباده خیس بزنید. با این کار سطح کامل صیقلی شده و کار رنگ ‌آمیزی درب و پنجره شما بی نقص خواهد شد.

  • رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • قلموی مناسبی برای رنگ‌کاری انتخاب کنید تا هم بتوانید از آن به راحتی استفاده کنید و هم ظرافت کارتان را تضمین کند.
  • با دقت کار رنگ‌ آمیزی درب و پنجره خود را آغاز کنید.
  • سعی کنید رنگ روی شیشه‌ها نپاشد اما در صورتی که این اتفاق افتاد نگران نباشید زیرا می‌توانید با مراجعه به آموزش روش‌های آسان پاک کردن رنگ روی شیشه در استاده آن را به راحتی پاک کنید.

  اجازه دهید تا رنگ در محیطی بدون غبار و آلودگی خشک شود.

  نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره آهنی

  نمونه رنگ آمیزی
  درب حیاط

  رنگ آمیزی درب و پنجره آهنی نیز قلق‌های خاص خودش را دارد زیرا این نوع پنجر‌ه‌ها جوشکاری می‌شوند و پس از آن قسمت‌های سیاهی روی آن دیده می‌شوند. به همین منظور ابتدا باید از شر این لکه‌‌ها خلاص شد. پس مراحل یک نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی را بررسی می‌کنیم:

  • قسمت‌‌های سیاه شده را با دستمال مرطوب پاک کنید.
  • ضد زنگ را آماده کنید. (مخلوط تینر و رنگ روغن)
  • اگر برآمدگی‌های وجود داشت از سمباده برای رفع آن‌ها استفاده کنید.

  برای اینکه نتیجه کار بهتر باشد، مخصوصا برای درب از بتونه‌کاری به کمک لیسه و کاردک استفاده می‌کنند و سپس سمباده می‌زنند.

  • قلموی مناسبی انتخاب کنید.
  • ضد زنگ را با دقت به سطح مورد نظر بزنید.
  • یک سری دیگر همین کار را تکرار کنید تا نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی شما بسیار تمیز و زیبا باشد.
  • بعد از اینکه از خشک شدن رنگ آمیزی درب و پنجره آهنی خود مطمئن شدید دستگیره و قطعاتی که باز کرده بودید را دوباره نصب کنید.

  جمع بندی

  رنگ آمیزی درب و پنجره آهنی امروزه بسیار کاربرد دارد و افراد بسیاری مکررا این کار را انجام می‌دهند زیرا زیبا بودن درب و پنجره علاوه بر اینکه در زیبایی فضای داخلی منزل اثر دارد بلکه به منزل شما از بیرون هم جلوه می‌دهد. برای انجام رنگ‌کاری درب و پنجره شما به مواردی مانند نرخ رنگ کردن و نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی احتیاج پیدا خواهید کرد که در این صفحه سعی شد به آن‌ها پاسخ داده شود.

  آخرین مطالب نقاشی ساختمان در استاده مگ