معرفی تعمیرکار و نمایندگی‌های مجاز تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ماکروویو پاناسونیک در تهران به صورت سیار و انجام خدمات تعمیر ماکروفر در محل.

ماکروفرها جزو دستگاه‌های حساس هستند که تا حد ممکن نباید شخصاً دست به تعمیر آن زد، زیرا با توجه به عملکرد این دستگاه ممکن است امواجی از خود ساطع کند که برای انسان مضر است؛ بنابراین برای تعمیر دستگاه، باید آن را به کادر کاربلد که در نمایندگی تعمیر ماکروویو مشغول کار هستند بدهید. ماکروفرها انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها مربوط به برند پاناسونیک است. ماکروویو پاناسونیک نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید آن را به نمایندگی تعمیر ماکروویو پاناسونیک فرستاد.

قیمت تعمیر ماکروفر پاناسونیک

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک800.000 تا 1.500.000
قیمت تعویض برد ماکروفر پاناسونیک 1.000.000 تا 2.500.000
قیمت تعویض میکروسوئیچ ماکروفر پاناسونیک 700.000 تا 1.000.000
قیمت تعویض موتور گردان ماکروفر پاناسونیک توافقی
قیمت تعویض ترموستات ماکروفر پاناسونیک 500.000 تا 1.500.000
قیمت تعویض لامپ مگنترون ماکروفر پاناسونیک 900.000 تا 2.000.000
قیمت تعویض خازن ماکروفر پاناسونیک 500.000 تا 700.000
قیمت تعمیر دیود ماکروفر پاناسونیک توافقی
قیمت تعمیر ورق نسوز ماکروفر پاناسونیک 400.000 تا 800.000
قیمت تعمیر المنت ماکروفر پاناسونیک توافقی
قیمت تعمیر ترانس ماکروفر پاناسونیک 1.000.000 تا 1.500.000

اجرت تعمیرکار ماکروفر پاناسونیک در تهران

خدمتقیمت به تومان
اجرت تعمیرکار برای تعویض و تعمیر قطعات ماکروفر پاناسونیک50.000 تا 150.000

نمایندگی‌های تعمیر پاناسونیک

نمایندگی‌های تعمیر ماکروویو پاناسونیک در اغلب نقاط تهران حضور دارند و شما می‌توانید با هماهنگی قبلی دستگاه خود را برای تعمیر به آن‌ها بسپارید.  این نمایندگی‌ها با افراد خبره و فنی خود ایرادات دستگاه شما را شناسایی می‌کنند،‌ به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر دست می‌زنند و معمولا هزینه معقولی بابت این خدمات دریافت می‌کنند.

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

چرا ماکروفر پاناسونیک غذا را گرم نمی‌کند؟

اگر مگنترون دستگاه خراب شود ماکروفر دیگر گرم نخواهد شد و چاره‌ای جز تعویض آن نیست. کارایی مگنترون به این صورت است که ولتاژ دی سی را برای تولید فرکانس در ماکروویو جهت پخت غذا آماده می‌کند. در صورت ایراد این قطعه هرچه سریع‌تر باید برای تعمیر مگنترون ماکروفر پاناسونیک اقدام کنید.

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

قرار دادن یک شیء فلزی ریز درون ماکروویو پاناسونیک نیز می‌تواند دلیل جرقه باشد که تعمیر مارکروفر پاناسونیک را در پی خواهد داشت. باید دقت کنید که ظرفی که درون ماکروویو می‌گذارید فلزی نباشد تا برای دستگاه مشکلی ایجاد نکند. همچنین اگر پایه‌ی دستگاهتان پلاستیکی است، از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. در صورت فلزی بودن پایه، به تعویض آن اقدام کنید.

از کار افتادن دکمه‌های پنل ماکروفر پاناسونیک

این مشکل در تعمیر ماکروفر پاناسونیک یا ماکروویو آن به دو علت به وجود می‌آید: 1) صفحه‌ی کنترل اصلی مشکل داشته باشد، اعداد و خطوط روی صفحه‌نمایش مشخص نمی‌شود و زمانی این حالت رخ می‌دهد که لحیم از بین رفته باشد یا خازن دچار مشکل شده باشد. 2) دلیل دوم می‌تواند قطع شدن مدار باشد و با لحیم‌کاری مشکل حل می‌شود. البته پیشنهاد می‌شود حتی‌الامکان برای تعمیر ماکروویو خود به نمایندگی تعمیر ماکروویو پاناسونیک رجوع کنید.

کار نکردن ماکروویو

کار نکردن ماکروویو پاناسونیک معمولاً به دلیل اختلال در اتصال مدار پیش می‌آید و برای رفع آن باید محل وقوع اتصال بررسی شود.

نچرخیدن سینی داخل ماکروفر پاناسونیک

این مشکل می‌تواند مربوط به چرخ نخوردن یا از کار افتادن موتور کف ماکروفر باشد و یا وجود غذا مانع از چرخش سینی شود. یا حجم زیاد بیشتر از ظرفیت دستگاه، درون ماکروفر گذاشته باشید. ابتدا مواردی را که توسط خودتان قابل بررسی است چک کنید در غیر این صورت اگر رفع نشد پیشنهاد می‌کنیم با تعمیرکار جهت تعمیر ماکروفر پاناسونیک در استاده تماس بگیرید.

چراغ ماکروفر پاناسونیک روشن نمی‌شود

یکی از دلایل این ایراد، سوختگی لامپ است. برای رفع این مشکل در ابتدا باید آن را از برق بکشید بعد فیوز و قسمتی که به ماکروفر مربوط است را قطع کنید. سپس به پنل ماکروفر پاناسونیک دست پیدا کنید و پوشش لامپ هالوژن را در محفظه‌ی آن بردارید و لامپ جدید به‌جای آن بگذارید. البته باوجود ولتاژ بالا و احتمال وجود برق‌گرفتگی، توصیه می‌شود که از یک تکنسین حرفه‌ای که در زمینه تعمیر ماکروفر و ماکروویو پاناسونیک تبحر دارد کمک بگیرید.

نگهداری از ماکروفر پاناسونیک

ماکروویوهای پاناسونیک همواره با بدنه مستحکم و کیفیت بالا محبوبیت بالایی دارند. رعایت نکات زیر باعث می‌شود که ماکروفر پاناسونیک شما دچار مشکل و خرابی نشود:

  • محکم بسته شدن درب دستگاه، موجب خرابی و به هم خورد مکانیزم چفت آن می‌شود؛ بنابراین از انجام آن بپرهیزید.
  • پس از گذاشتن غذا در ماکروفر، آن را روشن کنید. در غیر این صورت، حرارت ایجاد شده در فضا مانده و به داغ شدن و آسیب به خود ماکروفر سبب می‌شود.
  • از آسیب‌های احتمالی نوسان برق به دستگاه جلوگیری کنید؛ برای این کار از نوعی رابط و محافظ کمک بگیرید.
  • به نظافت داخل ماکروفرپاناسونیک اهمیت دهید. باقی مانده غذا به دستگاه می‌چسبد و با انرژی خود دستگاه، به آن آسیب وارد می‌کند.
  • حتماً قبل از استفاده از ماکروویو پاناسونیک آسوده خاطر شوید که دستگاه نشتی اشعه نداشته باشد زیرا اگر این ایراد را داشته باشد تبعات جانی دارد و برای انسان بسیار مضر است. برای این کار حتما از نمایندگی تعمیر ماکروویو کمک بگیرید تا دستگاه را آزمایش کنند که نشتی اشعه آن به اندازه درجه استاندارد است.
  • به‌هیچ‌عنوان شخصاً دست به تعویض لامپ داخل ماکروفر پاناسونیک نزنید. زیرا این لامپ برلیوم است و عوض کردن آن باید به دست تعمیرکار متخصص جهت انجام حرفه‌ای تعمیر ماکروفر پاناسونیک صورت بگیرد.
  • از قرار دادن هرگونه ظروف، قاشق، چنگال و فویل‌های آلومینیومی به‌شدت پرهیز کنید. چون این امر باعث جرقه زدن و آتش‌سوزی ماکروویو سامسونگ می‌شود.

سخن آخر

ماکروفر پاناسونیک یکی از برندهای معتبر و پرطرفدار محسوب می‌شود. این وسیله به نسبت دیگر وسایل آشپزخانه، ظاهر کوچک و نسبتاً ساده‌ای دارد ولی دارای ساختاری پیچیده است. به همین منظور برای تعمیر آن باید به نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک مراجعه کرد یا به دست تعمیرکار ماکروویو متخصص و با تجربه تعمیر شود. ماکروفر پاناسونیک نیز از این قاعده مستثنا نیست و تا حد امکان باید آن را به نمایندگی‌های مجاز پاناسونیک بفرستید.

آخرین مطالب تعمیر ماکروفر و ماکروویو در استاده مگ