وظیفه موتور گردان مایکروویو، چرخاندن سینی است که این کار باعث می‌شود تا انرژی گرمایی به همه قسمت‌های غذا به صورت یکسان برسد و غذا یکنواخت گرم شود. این موتور انواع مختلفی دارد که این تفاوت مربوط به ولتاژ آن‌ها می‌باشد. درواقع سینی گردان از اجزا مختلفی تشکیل شده ک عبارتند از: موتور گردان مایکروویو، کوپلار پلاستیکی و ریل. اگر متوجه شدید که سینی مایکروویو شما نمی‌چرخد، احتمالا یکی از این قطعات آسیب دیده و خراب شده است. بنابراین ابتدا باید عیب یابی و سپس به تعمیر مایکروویو پرداخته شود.

عیب یابی سینی و موتور گردان مایکروویو

همانطور که گفته شد، اگر هر یک از این قطعات خراب شوند و عملکرد آن‌ها مختل شود، چرخش سینی متوقف می‌شود و غذا به درستی گرم نمی‌شود. بنابراین باید عیب یابی توسط تکنسین ماهر صورت بگیرد که در تشخیص منشا خرابی ماهر باشد و سپس به رفع آن بپردازد.

  • خرابی می‌تواند مربوط به موتور گردان باشد که یکی از دلایل اصلی نچرخیدن سینی گردان مایکروویو است. برای بررسی خرابی این موتور، باید از مولتی متر استفاده کنید. در صورتی که جریان وجود نداشته باشد، موتور سوخته است وباید برای تعویض موتور گردان مایکروویو اقدام کرد. اگر مولتی متر چریان را نشان می‌داد، احتمالا مشکل از موتور نیست و مربوط به قطعه دیگری است و باید توسط تکنسین ماهر بررسی و تشخیص داده شود.
موتور گردان مایکروویو
  • یکی دیگر از دلایل نچرخیدن سینی گردان مایکروویو، خرابی کوپلار است که سینی گردان روی آن قرار می‌گیرد و حرکت موتور گردان مایکروویو به این قطعه منتقل شده و باتوجه به اینکه سینی روی آن قرار گرفته است، باعث گردش سینی می‌شود. از نشانه های خرابی کوپلار می‌توان صدا دادن سینی هنگام چرخش اشارع کرد. اگر طی بررسی این قطعه متوجه آسیب و یا شکستگی شدید، باید برای تعویض آن اقدام کنید. اگر قصد تعویض کوپلار را داشتید، باید موتور گردان مایکروویو باز شود و این قطعه تعویض شود. اگر مهارت کافی برای این کار ندارید، می‌توانید از تکنسین‌های ماهر استاده در این زمینه کمک بگیرید.
  • از عوامل دیگری که می‌توان برای اختتلال در چرخش سینی گردان مایکروویو نام برد، آسیب ریل استو این ریل برای تسهیل چرخش سینی قرار داده شده است و خرابی آن، تعادل سینی را به هم می‌زند و شما می‌توانید به راحتی آن را تشخیص دهید. اگر پس از بررسی این قطعه متوجه خرابی و یا شکستگی شدید، خیلی راحت می‌توانید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.
  • علاوه بر مواردی که توضیح داده شد، خود سینی گردان مایکروویو نیز می‌تواند در صورت آسیب، در چرخش اختلال ایجاد کند. در واقع بهترین گزینه برای شروع بررسی در صورت عددم چرخش سینی گردان مایکروویو، همین خود سینی است که به راحتی می‌توانید آسیب و یا شکستگی آن را تشخیص دهید و به تعویض آن بپردازید.

قیمت تعمیر و تعویض سینی و موتور گردان مایکروویو

بالاتر اشاره شد که خرابی قطعات مختلفی می‌تواند عدم چرخش سینی گردان مایکروویو را باعث شود. بنابراین قیمت تعمیر به عامل خرابی بستگی دارد. گاهی ممکن است که تعمیر پاسخگو نباشد و لازم باشد که قطعه تعویض شود.

موتور گردان مایکروویو انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع آن‌ها، قیمت آن‌ها متفاوت است. بنابراین باید موتور گردان توسط تکنسین بررسی ونوع آن مشخص شود و بعد هزینه تعیین شود. برای عیب یابی و رفع عیب سینی گردان مایکروویو خود، می‌توانید از تکنسین‌های استاده کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در