ماکروفر سامسونگ یکی از معتبرترین و با کیفیت‌ترین ماکروفرها در بازار شناخته می‌شود. اگر شما نیز از این ماکروویو استفاده می‌کنید، تا انتهای این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” با ما همراه باشید. در این مقاله سعی داریم تا نحوه استفاده از ماکروویو سامسونگ را به شما عزیزان آموزش دهیم و در صورت نیاز شما را با بهره‌مندی از خدمات تعمیر ماکروفر در منزل آشنا نماییم.

مکان مناسب قرار دادن ماکروویو سامسونگ

اولین مرحله، پیدا کردن مکانی مناسب برای جای‌گذاری ماکروفر سامسونگ در آن ناحیه است. شما می‌توانید با بررسی و توجه کردن به نکات زیر بهترین مکان را انتخاب نمایید. در ادامه برخی از مکان‌های مناسب نام برده شده‌اند که با دانستن آنها در نحوه استفاده از ماکروویو سامسونگ موفق خواهید بود. این مکان‌ها عبارتند از:

  • کابینت آشپزخانه
  • محیط خشک
  • فاصله کم با پریز برق
  • محیط سفت و مقاوم

راه اندازی ماکروویو سامسونگ

راه اندازی ماکروویو سامسونگ

شما پیش از آشنایی با نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ، باید با چگونگی راه اندازی آن آشنا شوید. در مرحله اول لازم است تا سه پایه و صفحه درون مایکروفر را داخل دستگاه جای‌گذاری کنید. حال باید دریچه‌های هوایی که در هر دو طرف ماکروفر موجود هستند را باز کنید. بدین ترتیب، گام ابتدایی جهت راه اندازی ماکروفر سامسونگ انجام می‌شود. تفاوت ماکروفر و ماکروویو به زبان ساده را در استاده بخوانید.

نشانه‌های ماکروویو سامسونگ

نشانه‌های ماکروویو سامسونگ

در ادامه سعی داریم تا شما را با برخی از علامت‌هایی که در مایکروفر سامسونگ موجود است، آشنا کنیم. آشنایی با این علامت‌ها به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی با مایکروفر سامسونگ کار کنید و نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ برای شما آشکار خواهد شد. علت روشن نشدن ماکروفر را در این صفحه از “استاده” مطالعه نمایید.

علامت کریسپی

اگر قصد دارید که سیب زمینی به صورت ترد سرخ شود، باید از این قابلیت کمک بگیرید. به طور کلی این گزینه در ماکروفر برای ترد کردن مواد غذایی به کار می‌رود. همچنین می‌توانید سطح پیتزا را هم با کمک این گزینه ترد کنید. ابتدا باید مواد غذایی را درون ظرف کریسپیر و نشکن قرار دهید و سپس ظرف را درون دستگاه بگذارید.

نکته: برای ترد شدن مواد غذایی و در این حالت، مایکروفر داغ می‌شود. به همین دلیل باید از ظروفی که نام برده شد، استفاده شود.

علامت ماکرو

شما می‌توانید با کمک گرفتن از این گزینه برای سریع‌تر گرم کردن مواد غذایی، باز کردن یخ آنها و از این قبیل موارد استفاده کنید. اگر می‌خواهید ویتامین‌های مواد غذایی و سبزیجات حفظ شوند، می‌توانید با یادگیری نحوه استفاده از ماکروویو سامسونگ، مواد غذایی را با استفاده از این گزینه در ماکروفر جوشانده و سپس میل کنید.

علامت پیتزا

با استفاده از این گزینه در مایکروفر سامسونگ می‌توانید به آسانی پیتزایی دلچسب بپزید. دقت داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت مایکروفر سامسونگ حتما از قبل ماکروفر را روشن کنید و آن را گرم کنید. دمای مناسب این کار 180 درجه سانتی گراد است. پس از گذاشتن پیتزا درون ماکروفر به مدت 12 دقیقه اجازه دهید تا محتواییات درون ماکروفر به خوبی پخته شوند. اگر دوست دارید پیتزای شما برشته‌تر شود مدت زمان را بین 3 تا 5 دقیقه دیگر افزایش دهید.

علامت گریل

با استفاده از این قابلیت می‌توانید مواد غذایی را گریل(بریانی کردن) کنید. اینگونه مواد غذایی شامل: استیک، سبزیجات، گوشت قرمز، مرغ و ماهی می‌شوند. 10 علت جرقه زدن ماکروفر را در استاده مگ بخوانید. این قابلیت در ماکروویوهای جدید سامسونگ وجود دارد.

نکته: توجه داشته باشید که گوشت را به صورت ضخیم برش ندهید؛ زیرا گریل گوشت به این صورت نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

علامت گریل نیمه

این گزینه برای گریل کردن نیمی از ماده غذایی به کار می‌رود. هنگام فعال نمودن این قابلیت باید مواد غذایی را در قسمت مرکزی صفحه بگذارید. درواقع اگر دوست ندارید مواد غذایی شما کاملا ترد شود می‌توانید از این دکمه استفاده کنید.

علامت کانوکشن

با فعال کردن این قابلیت پختن مواد غذایی با سرعت بیشتری انجام می‌شود؛ زیرا گرما به صورت یکسان در ماکروفر سامسونگ پخش می‌شود. دقت کنید که بیشترین زمان برای استفاده از این حالت یک ساعت می‌باشد که البته بازه زمانی کاملا بستگی به نوع مواد غذایی شما دارد.

نکته: بهتر است برای پختن کیک از این گزینه استفاده نکنید.

علامت یخ زدایی

این قابلیت همانطور که از نامش پیداست، به شما امکان باز کردن یخ مواد غذایی را می‌دهد. تصور کنید که عجله دارید و می‌خواهید سریعا مواد غذایی خود را از حالت انجماد خارج کنید! بهترین راهکار است.

نکته: برای کار کردن با این گزینه باید مقدار وزن ماده غذایی را به مایکروفر سامسونگ اعلام کنید.

علامت بخار

این گزینه قابلیت بخارپز کردن مواد غذایی همچون سبزیجات را برای شما فراهم می‌کند. کافی است تا ظرف مخصوص را پر از آب کنید و سپس آن را درون ماکروفر سامسونگ بگذارید. یکی از پرکاربردترین دکمه‌ها برای افراد گیاه خوار محسوب می‌شود.

نکته: این قابلیت باعث حفظ طعم، مواد معدنی، ویتامین و ساختار مواد غذایی می‌شود.

نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ

حال نوبت به بررسی چند نکته برای آشنایی با نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ فرا رسیده است.

  • اولین نکته قابل توجه در آموزش نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ گرم نکردن مواد غذایی داخل کنسرو به وسیله این دستگاه است.
  • به هیچ عنوان درب ماکروویو را در اواسط کار باز نکنید.
  • زمان پخت غذا در ماکروویو را به درستی انتخاب کنید.
  • از قرار دادن تخم مرغ و تن ماهی درون این دستگاه بپرهیزید.
  • تا حد ممکن ظروف فلزی را برای گرم کردن مواد غذایی به کار نبرید.

چگونگی تمیز کردن ماکروویو سامسونگ

برای افزایش عمر ماکروفر سامسونگ باید به تمامی نکاتی که پیش‌تر ذکر شد، عمل کنید. همچنین لازم است با بهترین روش تمیز کردن ماکروفر سامسونگ آشنا شوید. آموختن این موضوع در یادگیری نحوه استفاده از مایکروویو سامسونگ کمک شایانی خواهد کرد.

نکته: از روشن کردن ماکروفر سامسونگ هنگام خیس بودن محیط داخلی آن بپرهیزید.

نحوه تمیز کردن محیط داخلی ماکروویو سامسونگ: با استفاده از اسفنج و محلول آبی با دمای متعادل و جوش شیرین می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر قصد دارید راهکارهای کامل و لازم برای نظافت ماکروفر را بدانید پیشنهاد می‌کنیم 6 تا از بهترین روش‌های تمیز کردن مایکروفر را در این صفحه از استاده بخوانید.

نحوه تمیز کردن محیط بیرونی ماکروویو سامسونگ: اگر محیط بیرونی استیل است، با کمک دستمال و مواد تمیز کننده به تمیز کردن دستگاه بپردازید. نیاز به استفاده از مواد خاصی نمی‌باشد میتوانید مقدار آب ولرم را با مقدار خیلی کمی مایع ظرفشویی ترکیب کنید . با اسفنج روی محیط بیرونی بکشید و پس از آن می‌توانید با یک دستمال خشک مواد را پاک کنید. جهت احتیاط می‌توانید دستمال نمداری مجدد روی آن بکشید و در نهایت با یک دستمال خشک کل سطح ماکروفر سامسونگ را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن سه پایه و سینی کف ماکروویو سامسونگ: ابتدا سه پایه و سینی را بیرون بیاورید و سپس نسبت به شستن آنها اقدام کنید. پس از خشک شدن کامل، آنها را به محل قرارگیری اولیه خود بازگردانید.

طبقه بندی شده در