تعمیر پرینتر اچ پی

تعمیر پرینتر اچ پی (hp) توسط تکنسین متخصص و با به‌کارگیری از به‌روزترین اطلاعات و بهترین تجهیزات، حافظ و ضامن سلامت دستگاه چاپ شما می‌باشد که به کمک خدمات در محل می‌تواند رفاه هرچه بیش‌تر مشتریان را فراهم کند.

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم علاوه بر معرفی تعمیرکار جهت انجام تعمیر پرینتر اچ پی و تعمیرات پرینتر جوهر افشان اچ پی نکاتی پیرامون مشکلات و خطاهای پرینتر hp، عیب‌یابی آنها و ارائه‌ی راه حل‌های مناسب را به شما آموزش دهیم. همچنین به بررسی قیمت تعمیر پرینتر اچ پی بپردازیم.

قیمت تعمیرات پرینتر جوهرافشان hp

در جدول زیر تنها هزینه اجرت تعمیر و تعویض قطعات پرینتر اچ پی را به اتفاق یکدیگر بررسی می‌نماییم.

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر فیوزینگ پرینتر hpاز 180.000
هزینه تعمیر پیکاپ پرینتر اچ پیاز 180.000
هزینه تعمیر ترنسفر پرینتر اچ پیاز 250.000
قیمت تعمیر لیزر پرینتر اچ پیاز 160.000
هزینه تعمیر سپریشن پد پرینتر hpاز 170.000
هزینه تعمیر کلاچ و سلونوئید پرینتر اچ پیاز 150.000
قیمت تعویض بردهای پاور، فورمتر، های ولتاژ، NCU پرینتر hpاز 250.000
قیمت تعویض هد پرینتر سوزنی دستگاه پرینتر اچ پیاز 280.000
قیمت تعمیر فن و موتور پرینتر hpاز 180.000
هزینه تعویض چرخ‌دنده هیتر و گیربکس پرینتر hpاز 300.000
قیمت تعمیر هد پرینتر جوهرافشان دستگاه پرینتر hpاز 180.000

پیشنهاد می‌کنیم جهت جلوگیری از خرابی قطعات پرینترhp  و تحمیل هزینه‌های سنگین تعمیر و یا تعویض آنها، دستگاه را به صورت دوره‌ای سرویس نمایید. با این کار عمر قطعات دستگاه بیشتر می‌شود. بهترین زمان برای سرویس دستگاه چاپ مربوط به موقعی می‌باشد که به شارژ کارتریج hp اقدام می‌کنید.

تعمیر پرینتر اچ پی

بسیاری از مشکلاتی که برای پرینتر اچ پی رخ می‌دهد در کیفیت چاپ تاثیرگذار هستند. به‌طور کلی توصیه می‌کنیم جهت برطرف کردن کامل این اشکالات از دانش و تجربه‌ی فرد حرفه‌ای کمک بگیرید تا مشکل پیش آمده به درستی عیب‌یابی و برای رفع آن راه حل مناسب ارائه گردد. برای شارژ کارتریج hp روی آن کلیک کنید.

تعمیرات پرینتر hp

برخی از ایراداتی که امکان دارد در پرینتر اچ پی به‌وجود بیایند عبارت هستند از:

 • فرآیند چاپ پرینتر اچ پی در نوع جوهر افشان بسیار طولانی و زمان‌بر می‌شود.
 • پرینتر hp در هنگام چاپ صدای زیاد و عجیبی تولید می‌کند.
 • پرینتر hp با وقفه زمانی طولانی روشن می‌شود.
 • کاغذ در پزینتر اچ پی گیر می‌کند.
 • پس از اتمام فرآیند چاپ، نقاط یا خطوطی سیاه رنگ در برگه مشاهده می‌شود.
 • کاغذ به درون دستگاه پرینتر hp وارد نمی‌شود. (کشیده نمی‌شود.)
 • کلمات یا تصاویر چاپ شده کثیف، تار یا کم‌رنگ هستند.
 • برگه‌ها به صورت سفید، چاپ‌نشده یا چروک شده از دستگاه خارج می‌شوند.
 • خطای Supply memory error، 50.4 و… مشاهده می‌شود.
 • برخی مطالب به صورت تکراری پرینت گرفته می‌شوند.
 • و…

طولانی شدن فرآیند پرینتر

اگر فرآیند پرینت گرفتن با وقفه زمانی طولانی همراه باشد، احتمالا برد فرمتر پرینتر اچ پی دچار اشکال است که لازم است توسط تکنسین متخصص بررسی شود. جهت اقدام برای رفع این مشکل می‌توانید با تعمیرکاران پرینتر لیزری و جوهر افشان معرفی شده در استاده تماس بگیرید.

گیر کردن کاغذها در پرینتر hp

این اشکال دلایل متنوعی می‌تواند داشته باشد که عیب‌یابی صحیح آن باید توسط کارشناسان تعمیر پرینتر جوهر افشان اچ پی انجام پذیرد.

عللی مانند:

 1. کارتریج اچ پی عملکرد درست و مناسبی نداشته باشد.
 2. کاغذ در لحظه‌ی ورود به پرینتر hp به‌طور کچ وارد یا در ادامه مچاله می‌شود.
 3. چینش کاغذها به درستی صورت نگرفته باشد.
 4. جنس و کیفیت کاغذ مرغوب و استاندارد نباشد.
 5. سینی کاغذ سایز مناسبی ندارد.
 6. نقص در برد اصلی، فیوزر، سنسورهای تشخیص و… وجود داشته باشد.

می‌توانید خدمات شارژ کارتریج کانن و قیمت کارتریج کانن را اینجا بخوانید.

مشاهده شدن خطوط اضافی پس از فرآیند چاپ

علت این خرابی در پرینترهای لیزری و جوهرافشان فرق دارد. در پرینتر جوهرافشان hp، خرابی هد پرینتر اچ پی و گرفتگی روزنه‌های آن از دلایل مهم این ایراد می‌باشند.

شایان ذکر است در پرینترهای لیزری اچ پی، کارکرد نامناسب کارتریج و یا گردوغبار یا جوهر اضافی قرار گرفته در مسیر عبور کاغذ باعث چنین اشکالی می‌شوند.

وارد نشدن دستگاه به دستگاه پرینتر HP

در این حالت احتمالا غلتک‌های پرنتر HP دچار مشکل شده‌اند که برای برطرف نمودن این مورد باید جهت تعمیر و یا حتی تعویض آنها توسط فرد متخصص اقدام گردد.

مشاهده‌ی خطای Supply memory error

این خطا نشان‌دهنده‌ی اتمام شارژ کارتریج پرینتر hp می‌باشد که پس از بروز آن باید به تعویض و یا شارژ مجدد کارتریج اقدام فرمایید.

پرینت مطالب یا تصاویر به صورت تکراری

این نقص دستگاه پرینتر اچ پی در اصطلاح سایه‌دار شدن چاپ نام دارد. علت رایج همچنین مشکلی خرابی و وجود نقص در پاور پرینتر اچ پی می‌شود. در این حالت پودر تونر کارتریج بر روی drum به خوبی نمی‌نشیند و منجر به چاپ شدن تکراری متون و عکس‌ها می‌گردد.

همچنین خرابی کارتریج hp یا استفاده از انواع تقلبی و غیراصل آنها نیز می‌تواند باعث سایه‌دار شدن چاپ شود.

توصیه‌ی می‌کنیم برای تعمیر این مشکل از پرینتر hp ابتدا فیوز دستگاه بررسی و سپس باتوجه به تشخیص کارشناس، تمام این قطعه یا صرفا اجزای داخلی آن تعویض شود.

مشاهده‌ی خطای 50.4

هنگام بروز همچین خطایی، در قسمت برق ورودی دستگاه پرینتر  HP مشکلی به وجود آمده‌است. بهتر است در این شرایط ابتدا دستگاه چاپ را از محافظ یا سه‌راهی خارج نمایید و به صورت مستقیم به برق شهری وصل کنید. اگر همچنان خطای 50.4 مشاهده شد، برای تعمیر پرینتر hp به دانش و تجربه‌ی تکنسین متخصص نیاز پیدا خواهید کرد.

نکته: دقت کنید پرینتر‌های لیزری  HPبه‌هیچ عنوان نباید به USP متصل باشند.

امکان دارد خطاهای داخلی دیگر با شماره‌های مختلف نیز نمایش داده شود که هرکدام از آنها بیانگر مشکل به خصوصی هستند و در این شرایط باید سریعا جهت رفع آنها اقدام کنید تا از مشکلات جدی‌تر و هزینه‌های چندبرابری تعمیر یا تعویض قطعات پرینتر  HPجلوگیری شود.

تار یا کم‌رنگ بودن مطالب پرینت گرفته شده

این مشکل در پرینترهای اچ پی رایج‌تر است. درصورتی که مواد مصرفی پرینتر اچ پی تمام شود و یا تنظیمات رنگ درست نباشد این ایراد بروز پیدا خواهد کرد. توصیه می‌کنیم جهت برطرف نمودن آن ابتدا کارتریج hp را شارژ و یا آن را با کارتریج استاندارد و مرغوب تعویض نمایید و سپس تنظیمات پرینتر  HPرا بررسی کنید و مطمئن شوید که در حالت پرینت کم‌رنگ تنظیم نشده باشد.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

خارج شدن برگه‌های سفید از پرینتر hp

احتمالا در صورت بروز این نقص، برد کنترلر پرینتر  HPاز کار افتاده‌است. این قطعه مهمترین نقش پرینتر را برعهده دارد! به طوری که برد دستگاه دستورات مربوط به انجام و یا توقف پرینت را صادر می‌کند. درنتیجه اگر برد دستگاه دچار خرابی شود، پروسه پرینت به‌طور صحیح شکل نمی‌گیرد. در این شرایط جهت تعمیر پرینتر اچ پی بهتر است به تعمیر و یا تعویض این قطعه توسط تکنسین متخصص اقدام شود.

علت دیگر بروز این مشکل، خالی شدن کارتریج پرینتر  HPمی‌باشد.

درصورتی که شرایط جابه‌جایی و حمل‌ونقل پرینتر اچ پی برای شما مهیا نباشد، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از خدمات باکیفیت سرویس و تعمیر در محل استاده استفاده فرمایید.

چروک شدن برگه‌های خروجی از پرینتر HP

 • علل رایج این مشکل، نقص در کاغذکش و سینی نامناسب پرینتر HP می‌باشد. همچنین درصورتی که رطوبت و مایعات به کارتریج دستگاه نفوذ پیدا کنند، برگه‌های خروجی از دستگاه چروک خواهند بود.
 • اگر غلتک‌های دستگاه تنظیم نباشند نیز امکان دارد چنین مشکلی بروز پیدا کند. جنس بی‌کیفیت و نامناسب کاغذهای مصرفی نیز در بروز این اشکال بی‌تاثیر نیستند که در نهایت سبب نیاز به تعمیر پرینتر اچ پی می‌شود.
 • جهت تعمیر چروک شدن برگه‌های خروجی از پرینتر hp بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرد تا عیب‌یابی دقیق آن انجام و راه حل مناسب ارائه شود.

چگونه می‌توانیم نیاز پرینتر اچ پی به تعمیر را کاهش دهیم؟

شما می‌توانید فقط با رعایت چند اصول ابتدایی، تا چندین برابر از هزینه‌هایی که صرف تعمیر دستگاه پرینتر لیزری یا جوهر افشان اچ پی می‌شود، صرفه جویی نمایید.

با ما همراه باشید تا این موارد را به شما معرفی نماییم:

 1. هر ماه یکبار قسمت لبه چاپ کارتریج دستگاه پرینترhp  را به‌وسیله دستمالی نرم و تمیزی که مقداری با آب گرم مرطوب شده‌است، تمیز کنید. با این کار کیفیت پرینت دستگاه Hp نیز به شکل قابل توجهی افزایش خواهد کرد. توجه: حتما پس از تمیز کردن صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس قطعه را به جایگاه مخصوص خود برگردانید.
 2. هر چند وقت یکبار گردوغبار نشسته بر قسمت‌های درونی دستگاه پرینتر  HPرا به کمک دستمالی پاکیزه و بدون پرز پاک کنید به نحوی هیچ گونه فشار اضافه‌ای بر قسمت‌های مهم دستگاه همچون برد وارد نشود.
 3. جهت پیشگیری از آسیب به قسمت‌های سخت‌افزاری دستگاه، کارتریج‌های مرغوب و استاندارد خریداری کنید و به موقع به شارژ کارتریجHP  اقدام نمایید.
 4. سرویس دوره‌ای دستگاه پرینتر  hpرا جدی بگیرید!
 5. هنگامی‌که پرینتر hp به‌طور دائم روشن باشد، قطعا فشار زیادی به آن وارد می‌شود و در طولانی مدت سبب خرابی آن می‌گردد. درنتیجه بهتر است زمانی که با پرینتر اچ پی کاری ندارید آن را خاموش نمایید. به این صورت از خشک شدن زودهنگام کارتریج نیز جلوگیری خواهید کرد؛ زیرا روشن ماندن طولانی مدت دستگاه بدون استفاده کردن از آن باعث تولید گرمای داخلی زیادی می‌شود.
 6. اگر استفاده‌ی شما از پرینترhp  کم می‌باشد بهتر است هر 10 روز یکبار پرینتر اچ پی را روشن نمایید و یک صفحه را پرینت بگیرید تا از خشک شدن زودهنگام کارتریج و سرپرینتر پیشگیری شود.

شایان ذکر است در بعضی موارد عدم استفاده‌ی طولانی مدت می‌تواند به تنهایی سبب ایجاد آسیب شدید و جبران ناپذیر به دستگاه پرینتر  hpشود به طوری که دیگر هزینه تعمیر پرینتر اچ پی مقرون به صرفه نباشد.