اگر نگاهی به دنیای اطراف خود بیندازیم متوجه تغییرات بسیاری می‌شویم. دنیای امروز، هر چه سریع‌تر به سمت استفاده از تکنولوژی‌های مختلف پیش می‌رود که در نهایت سبب راحتی ما می شوند. دیگر لازم نیست تا بسیاری از کارها را به‌صورت سنتی و با تلاش به دست آوریم. هوشمند سازی ساختمان یا سیستم هوشمند خانه نیز یکی از مواردی است که باعث شده تا آسودگی خاطر بیشتری داشته باشیم.

bms یا هوشمند سازی ساختمان ازجمله فناوری‌های نوینی است که می‌تواند از سیستم‌های کلی ساختمان تا جزئی‌ترین موارد را دربر بگیرد. اگر از این فناوری استفاده کنید می‌توانید کنترل تمامی اجزای ساختمان را داشته باشید. در واقع استفاده از کلیدهای لمسی فقط بخش کوچکی از ویژگی این سیستم محسوب می‌شود.

تجهیزات روشنایی ، تأسیسات منزل، سیستم های مربوط به تهویه هوای ساختمان، سیستم های گرمایشی و سرمایشی،سیستم‌های ایمنی و … فقط بخشی از اجزای منازل مسکونی به‌حساب می‌آیند که می‌توانید bms را بر روی آن ها پیاده سازی کنید. در ادامه با این صفحه از استاده همراه باشید تا علاوه بر معرفی بهترین شرکت‌ها و برندهای هوشمند سازی ساختمان و قیمت هوشمند سازی خانه، به طور مفصل با مباحث مربوط  به سیستم هوشمند خانه آشنا شویم.

قیمت هوشمند سازی ساختمان

قیمت هوشمند سازی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. همان‌طور که می‌دانید منازل مسکونی مختلف مانند آپارتمان‌ از اجزای بسیار مختلفی تشکیل‌شده‌اند. در بحث هوشمند سازی نیز باید بدانیم به طور کلی در دو جنبه سخت افزاری و نرم افزاری می‌توان خانه‌های مختلف رو مجهز کرد.

سیستم هوشمند خانه

بنابراین در این مبحث کاملا به شما بستگی دارد که می خواهید چه مقدار هزینه برای این مبحث بپردازید. برخی از افراد می‌خواهند فقط بخش روشنایی منزل خود را مجهز به این سیستم نمایند. برخی از افراد دیگر فقط به کنترل کردن خودکار سیستم روشنایی خانه  اکتفا نمی‌کنند. آن‌ها می‌خواهند تا سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه و سیستم امنیتی منزل نیز هوشمند شود تا حس آرامش بیشتری داشته باشند.

بنابراین مبحث هزینه هوشمند سازی ساختمان کاملا بستگی به سلیقه و تصمیم شما دارد. تنها نگرانی که ممکن است افراد در این زمینه داشته باشند کیفیت هوشمند سازی برندهای مختلف است . برای این که بتوانیم به شما کمک کنیم، در ادامه مطلب به سراغ معرفی برترین برندهایی می‌رویم که در زمینه سیستم هوشمند خانه فعالیت می‌کنند.

بهترین برند هوشمند سازی منازل

همان طور که اشاره کردیم، یکی از دغدغه‌های مشتریان، یافتن بهترین برندها جهت هوشمند سازی منازل ،ویلاها،  و … است. پیش از وارد شدن به معرفی برندهای مختلف باید به یه نکته بسیار مهم اشاره کنیم. برای این که بتوانیم سیستم های مختلف خانه را هوشمند کنیم نیاز به استفاده از روش‌های متعددی ارتباطی داریم که به آن‌ها پروتکل گفته می‌شود.

پروتکل‌ها در دو نوع هوشمند سازی بی‌سیم و هوشمند سازی باسیم برای ساختمان عملی خواهند شد. تمامی این موارد را ذکر کردیم تا به این نکته برسیم که برند های مختلف هر کدام ممکن است دریکی از پروتکل‌ها شناخته‌شده باشند. به طور مثال برند Qubino از جمله برندهای مطرح در جهان به شمار می‌آید که در زمینه‌ی هوشمند سازی بی‌سیم فعالیت می‌کند.

بهترین برند هوشمند سازی منازل

در جهان بر اساس رتبه‌بندی‌های مختلف برند 4 Control  بهترین شرکت در زمینه سیستم هوشمند خانه به حساب می‌آید. این شرکت آمریکایی توانسته اولین سیستم هوشمند سازی بی‌سیم ساختمان را در جهان راه‌اندازی کند. شرکت پلان در کشور ما نیز نمایندگی رسمی این برند آمریکایی را دارد و بیشتر از ده سال در این حوزه فعالیت می‌کند. از جمله برندهای معتبر جهان در حوزه‌ی هوشمند سازی باسیم نیز می‌توان به شرکت های ABB ، Zennio ، Bosch و Crestron اشاره کرد.

برندهای ایرانی مناسبی نیز وجود دارند که توانسته اند در هر دو پروتکل موفقیت‌آمیز عمل کنند. به طور مثال برند IHS و Griffin هوشمند سازی بی‌سیم ساختمان یا خانه را در ایران به‌خوبی انجام می‌دهند. Zooril ، Hanta ، Cobaco و آلفا نیز از جمله شرکت‌های فعال در هوشمند سازی باسیم  هستند.

مزایای هوشمند سازی خانه و ویلا

عده‌ای تصور می‌کنند که تنها مزیت هوشمند سازی خانه، ویلا و آپارتمان‌ها تنها آسایش و راحتی ساکنین آن‌ها است. به همین دلیل ممکن است چنین استنباط کنند که این فناوری فقط برای افراد متمول مناسب است. در سال‌های اخیر شرایط به گونه‌ای پیش‌رفته است که تمامی منازل به گونه‌ای ساخته می‌شوند که مبحث هوشمند سازی در آن‌ها رعایت شود.

در واقع در هوشمند سازی تنها مسئله آسایش و راحتی افراد ملاک نیست. درست است که کنترل تمامی اجزای ساختمان را در دست داشتن می‌تواند آسایش را برای ما به همراه بیاورد اما مسئله‌ای مهم‌تر وجود دارد که در واقع یکی از مهم‌ترین مزیت‌های BSS محسوب می‌شود.

شما با استفاده از هوشمند سازی ساختمان خود قادر هستید میزان انرژی در منازل خود را کاهش دهید. این مزیت مهم در درازمدت می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های بسیار کمتری را برای منزل خودپرداخت نمایید. علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مسئله‌ی زیبایی منزل نیز موجب می‌شود تا استفاده از این فناوری بسیار کاربردی به نظر برسد.

در کنار زیبایی، مبحث افزایش امکانات خانه مانند هوشمند سازی سیستم‌های امنیتی موجب می‌شود تا در مجموع میزان ارزش ملک شما بسیار افزایش یابد. تمامی این موارد در کنار هم سبب می‌شود تا هوشمند سازی منازل مسکونی برای ما بسیار کاربردی باشد.

نتیجه‌گیری

سیستم هوشمند سازی ساختمان ازجمله فناوری است که می‌تواند با توجه به یکپارچه‌سازی اجزای ساختمان به ما کمک کند تا راحتی و آسایش را تجربه کنیم. می‌توانیم اجزای مختلفی از ساختمان را همچون سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی، سیستم امنیتی ، تأسیسات ساختمان ، سیستم آبرسانی، برق و … را هوشمند کنیم. استفاده از این فرایند موجب کاهش مصرف انرژی ، افزایش امکانات ساختمان و افزایش راحتی  می‌شود که در دراز مدت هزینه‌های ما را کاهش می‌دهد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در