انتخاب تشک مناسب برای خواب یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از بروز دردهای مزمن ستون فقرات و استخوان‌ها است. ارتفاع مناسب تشک، میزان نرم بودن و محکم بودن آن، جنس تشک و… همگی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت و کیفیت تشک هستند. اگر تشک شما خراب شده و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، تا پایان این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” با ما همراه باشید تا با عوامل موثر بر تعیین قیمت تعمیر تشک خوشخواب آشنا شوید.

عوامل قیمت بازسازی و تعمیر تشک خوشخواب

نوع تعمیرات cmابعادقیمت به تومان
تشک دونفره 200*180228.000
تشک دونفره200*160200.000
تشک تک نفره200*90138.000
تبدیل تشک دو نفره به دو تشک تک نفره230.000

از بخش بالا حتما متوجه شده‌اید که تشک‌های خوشخواب از چندین بخش تشکیل شده‌اند. همان‌طورکه کیفیت هریک از این قسمت‌ها بر کیفیت و قیمت تشک موثر است، خرابی آن‌ها نیز می‌تواند بر قیمت تعمیر تشک خوشخواب تاثیرگذار باشد. ایرادهای ایجادشده در تشک خوشخواب ممکن است با تعمیر برطرف شود. در غیر این صورت نیاز به تعویض بخش‌هایی از آن وجود دارد که به آن بازسازی تشک میگویند. قیمت هریک از این تعمیرات بسته به اینکه به چه میزان کار نیاز داشته باشد متفاوت است.

مواد اولیه استفاده‌شده در ساخت تشک پس از مدتی تغییر رنگ می‌دهند. این تغییر رنگ معمولا به علت عدم توجه به نظافت تشک یا قرارگیری آن در معرض نور خورشید ایجاد می‌شود. درصورتی‌که متوجه شدید رویه تشک شما تغییر رنگ داده بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض آن اقدام کنید. چراکه این تغییرات نشانه خرابی پارچه رویی تشک بوده و محلی برای رشد میکروب‌ها فراهم می‌کند.

قیمت بازسازی تشک خوشخواب

بسته به اینکه پارچه رویی تشک شما از چه جنسی باشد قیمت تعویض آن متفاوت است. البته در بعضی مواقع خود افراد دست‌به‌کار شده و با خرید ملحفه رویه تشک را تعویض می‌کنند. اما ازآنجایی‌که تشک‌های تخت دارای روکش‌های مخصوص هستند بهتر است کار را به کاردان سپرده و هزینه اضافه برای خودتان نتراشید.

اگر تشک خوشخواب شما از نوع فنری باشد، ممکن است پس از مدتی استفاده فنرها بیرون زده و شما را در هنگام خوابیدن اذیت کنند. در چنین مواردی سروصدای تشک نیز گواهی بر خرابی فنرهای آن است. نوع فنرهای به‌کاررفته در تشک و تعداد آن‌ها می‌تواند بر قیمت بازسازی تشک خوشخواب موثر باشد. به‌علاوه اگر اسفنج تشک نیز در اثر خرابی فنرها خراب شده باشد باید هزینه‌های تعویض اسفنج را هم به آن اضافه کنید.

یکی دیگر از مواردی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، فرورفتگی تشک است. اگر تشک شما دارای جنس مرغوبی نباشد، خیلی زود با این مشکل دست‌وپنجه نرم خواهید کرد. فرورفتن تشک در محل خواب شما باعث بروز کمردرد و دردهای گردنی می‌شود. عوامل موثر بر تعیین قیمت تعمیر تشک خوشخواب ایرانی و خارجی در این مورد جنس اسفنج تشک، اندازه تشک و میزان فرورفتگی است. اگر میزان فرورفتگی کم باشد شاید بتوان با ترفندهایی آن را از بین برد. در غیر این صورت نیاز به تعویض اسفنج تشک حتمی است. در این بخش به هزینه‌های خرید اسفنج و تعویض آن باید هزینه تعمیرکار و دوزنده تشک را نیز اضافه کنید.

اگر زیاد روی لبه‌های تخت می‌نشینید، پس از مدتی شاهد فرورفتگی در لبه‌های تشک خواهید شد. این عامل ممکن است روی شرایط خواب شما تاثیر نگذارد اما تشک را دفرمه می‌کند. به همین دلیل بهتر است به یک تعمیرکار مراجعه کنید. در این مورد معمولا نیازی به تعویض کل اسفنج نیست و قطعا هزینه شما از حالت قبل بسیار کمتر خواهد بود. البته اگر اسفنج تشک در قسمت‌های لبه آسیب زیادی دیده باشد چاره‌ای به‌جز تعویض وجود ندارد.

پارگی رویه تشک و لبه‌های آن نیز از دیگر مواردی است که شما را به یک مغازه تعمیر و بازسازی خوشخواب خواهد کشاند. پارگی رویه تشک می‌تواند با یک دوخت ساده قابل‌حل باشد. اما اگر رویه آن پوسیده‌شده، پارگی گسترده بوده یا در چندین محل ایجادشده باشد چاره‌ای به‌جز تعویض نیست. اندازه تشک و جنس رویه از عوامل موثر بر تعیین قیمت در این مورد است. درمورد لبه‌های تشک معمولا با جایگذاری دوباره مفتول‌ها یا اسفنج‌ها مشکل حل خواهد شد. بنابراین هزینه زیادی روی دست شما نمی‌گذارد.

چه عواملی بر قیمت فروش تشک تاثیرگذارند؟

پیش از اینکه به سراغ تعمیرات تشک برویم باید بدانیم که چه عواملی سبب می‌شود که یک نمونه تشک خوشخواب ارزان‌تر از دیگری باشد. بدون شک هرچه قیمت بیشتری برای خرید تشک پرداخت کنید، باید هزینه بیشتری نیز برای تعمیرات و بازسازی آن بدهید.

جنس پارچه روکش تشک یکی از مهم‌ترین عوامل است. اینکه طول عمر این پارچه چقدر است و آیا ویژگی‌های ضد حساسیت دارد یا خیر می‌تواند بر قیمت تشک تاثیرگذار باشد. فنر تشک نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار است. تعداد فنرها و جنس آن‌ها می‌تواند باعث راحتی بیشتر تشک شود؛ به همین دلیل قیمت فروش تشک خوشخواب به این فنرها نیز وابسته است.

استفاده از اسفنج و مفتول در دورگیری تشک سبب می‌شود که زیبایی شکل آن برقرار شود و در مدت استفاده خراب نشود. همین عامل یکی از مواردی است که وجود آن تشک را گران‌تر می‌کند. در تشک‌های خوشخواب از اسفنج برای پر کردن فضای میانی فنرها استفاده می‌شود. اگر این اسفنج مرغوب باشد باعث کاهش فشار در هنگام خوابیدن شده و در استفاده طولانی‌مدت نیز جای شما روی تشک نخواهد افتاد. در تشک‌های گران‌قیمت‌تر از کپسول هوا نیز استفاده می‌شود. این کپسول‌ها جریان هوا را برقرار کرده و ضمن جلوگیری از عرق کردن خواب خوشی را برای شما رقم می‌زنند.

اینکه برند تشک خوشخواب ایرانی باشد یا خارجی در تعیین قیمت تعمیر و خرید بسیار موثر است، اصولا برای برندهای خارجی قیمت بالاتری را باید پرداخت کرد.

طبقه بندی شده در