امروزه تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته‌ای در پلی استیشن، به‌کار برده شده است که باید تعمیر پلی استیشن و دسته‌های آن، توسط تعمیرکاران متخصص انجام گیرد. بنابراین در این صفحه از استاده سعی داریم که شما را با تعمیرات دسته ps4، دسته پلی استیشن 2 و 3 و همچنین خدمات تعمیرات ps4 آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری به تعمیرات دسته ps4 بپردازید.

خدمات تعمیرات دسته ps4

یکی از مهم‌ترین قطعات کنسول ps4، دسته ps4 است که ارتباط اصلی بین شما و کنسول ps4 را برقرار می‌کند و در صورتی که این قطعه مهم یعنی دسته ps4 دچار خرابی شود، ارتباط شما با کنسول ps4 به صورت کامل، قطع می‌شود و در نتیجه شما قادر به بازی کردن، نخواهید بود.

البته در صورت خرابی دسته ps4 نباید نگران تعمیر آن باشید، چون در این شرایط می‌توانید در اسرع وقت با تعمیرکاران متخصص تماس گرفته و به تعمیر دسته ps4 بپردازید. در واقع انجام این کار، مزایای زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به تحویل گارانتی، صرفه جویی در هزینه، صرفه جویی در زمان و انرژی، تعمیر تخصصی دسته ps4 توسط تعمیرکاران با تجربه، استفاده از وسایل و قطعات با کیفیت و… اشاره کرد.

تعمیر دسته پلی استیشن

تعمیرات دسته ps4 خدمات زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • تعویض انواع دکمه‌های دسته ps4 ( تعویض دکمه‌های ضربدر، مثلت، دایره، مربع، R1، R2، L1، L2، دکمه آپشن، دکمه home و…)
 • تعویض نمودن باتری دسته ps4  
 • تعویض قاب دسته ps4
 • تعویض نمودن flat دسته
 • تعویض کردن تاچ پد
 • تعمیر یا تعویض نمودن سر آنالوگ‌های دسته
 • تست و در صورت لزوم تعویض آی‌سی بلوتوث
 • تعویض زغالی
 • تعمیر و در صورت لزوم تعویض آرمیچر راست یا چپ

تعمیر دسته پلی استیشن 2

یکی از مهم‌ترین تعمیرات پلی استیشن 2، تعمیر دسته آن است که امری تخصصی بوده و باید توسط متخصصان انجام شود. در تعمیر دسته پلی استیشن 2 با توجه به اینکه نوع خرابی متفاوت می‌باشد، نوع تعمیر نیز متفاوت بوده و اقدامات گوناگونی انجام می‌شود. برای مثال ممکن است دسته پلی استیشن 2 خود به خود از کار افتاده باشد که در این شرایط، تعمیرکار به بررسی علت آن می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین دلیل این نوع خرابی دسته، قطع شدن سیم‌های دسته پلی استیشن 2 است که باید تعمیر و در صورت لزوم تعویض شوند.

در بعضی از مواقع نیز ممکن است شوک دسته پلی استیشن 2 دچار خرابی شده باشد که در این شرایط فرد متخصص به تعمیر شوک دسته می‌پردازد. در واقع برای تعمیر شوک دسته با استفاده از قلع‌کش، لحیم‌های شوک دسته را در آورده و سپس شوک جدید را با لحیم کاری، جایگزین شوک قبلی دسته می‌کند.

همچنین در بعضی از مواقع دیگر نیز ممکن است زغال‌ها یا لاستیک‌های دسته پلی استیشن 2 دچار پارگی شوند. در این شرایط نیز تعمیرکار به ترمیم و تعویض زغال‌ها می‌پردازد. برای تعویض زغال‌های دسته پلی استیشن 2، بهتر است که از زغال‌های مرغوب و مناسب استفاده شود تا کیفیت بالاتری داشته و دچار پارگی نشوند. 

تعمیر دسته پلی استیشن 3

خدمات تعمیرات دسته ps4

یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین تعمیرات پلی استیشن 3، تعمیر دسته‌ی آن است. در تعمیر دسته پلی استیشن 3 با توجه به نوع خرابی دسته، اقدامات مختلفی نظیر ترمیم یا در صورت لزوم تعویض انواع قطعات از جمله تاچ پد، زغال دسته، دکمه‌های R و L و… انجام می‌گیرد. برای تعمیر دسته پلی استیشن 3 تعمیرکاران متخصص ابتدا پیچ‌های پشت دسته را باز کرده و سپس لبه‌ها را جدا می‌کنند.

در این حالت، ریبون یا کابل flat جدا می‌شود و در نتیجه قسمت پشت برد و جای باتری نیز باز خواهد شد. سپس تعمیرکار به باز کردن قسمت بالایی برد پرداخته و بخش‌های جانبی را نیز جدا می‌کند. حال به تست و تعمیر قسمت‌های آسیب دیده می‌پردازد و پس از تعمیر آن‌ها، مجددا تمام قسمت‌های باز شده را بسته و دوباره تست خواهد کرد.

هزینه تعمیر دسته پلی استیشن به عوامل متعددی وابسته است که مهم‌ترین آن، نوع دسته و نوع تعمیری است که انجام می‌شود و این هزینه برای انواع دسته‌ها متفاوت می‌باشد. برای مثال هنگامی‌که در تعمیر دسته پلی استیشن، قطعه‌ای تعویض می‌شود، هزینه تعویض قطعه مورد نظر به اجرت کار، اضافه خواهد شد. بنابراین هزینه تعویض قطعه با هزینه تعمیر قطعه، متفاوت بوده و معمولا بیشتر خواهد شد.

تعویض آنالوگ دسته ps4

یکی از قسمت‌های مهم دسته پلی استیشن، آنالوگ‌های دسته‌ی آن است که به طور مداوم با  آن‌ها کار می‌کنید. انجام اقداماتی باعث از کار افتادن آنالوگ دسته ps4 می‌شود. برای مثال زمانیکه به استیک‌ها فشار زیادی وارد شود، با گذشت زمان، آنالوگ‌های دسته نیز از کار می‌افتند.

تعویض آنالوگ دسته ps4

همچنین عوامل دیگری مانند گرد و غبار باعث سفت یا کند شدن جوی استیک شده و در نتیجه به مرور زمان آنالوگ‌های دسته از کار خواهند افتاد.

برای تعویض آنالوگ دسته ps4 باید اقدامات مختلفی را انجام دهید که به صورت زیر هستند. برای تعویض آنالوگ دسته ps4  به وسایلی از قبیل هویه، سیم لحیم و پیچ گوشتی نیاز دارید. بدین صورت که باید با استفاده از پیچ گوشتی به باز نمودن پیچ‌ها، قاب، برد اصلی، باتری، کابل‌ها و سایر قطعات بپردازید. در این شرایط شما به راحتی می‌توانید به آنالوگ‌های دسته دسترسی داشته و به تعمیر یا تعویض آن‌ها بپردازید.

 • برای انجام این کار ابتدا باید به جدا نمودن روکش پلاستیکی بپردازید.
 • سپس برد اصلی را ثابت نگه دارید و بخش‌هایی را که لحیم شده‌اند با استفاده از هویه، جدا کنید.
 • پس از باز نمودن آن بخش‌ها، به جدا کردن آنالوگ بپردازید. در این حالت روی برد سوراخ‌هایی را مشاهده خواهید کرد که همه آن‌ها باید کاملا تمیز باشند تا بتوانید جوی استیک جدید را به آن‌ها وصل نمایید.

برای تمیز کردن سوراخ‌ها از هویه و سوزن مناسب استفاده کنید و دقت کنید که این کار، امری بسیار حساس است و باید با دقت بالا انجام شود.

 • سپس جوی استیک جدید را روی برد قرار دهید و با استفاده از هویه و سیم لحیم، تمام نقاط اتصال را لحیم کاری کنید. سپس به وصل کردن تمام بخش‌ها بپردازید.

توجه داشته باشید که تمام کارها را با دقت انجام دهید چون هر گونه اشتباه ممکن است باعث از کار افتادن آنالوگ‌ها شود.

نتیجه گیری

تعمیر دسته ps4 امری تخصصی بوده که فرد متخصص با استفاده از وسایل و قطعات لازم به تعمیر درسته ps4 می‌پردازد. در تعمیرات دسته ps4 و دسته پلی استیشن 2 و 3 فرد متخصص و با تجربه با توجه به نوع خرابی اقدامات گوناگونی نظیر تعویض انواع دکمه‌های دسته، زغال دسته، تعویض تاچ پد و… انجام می‌دهد.

همچنین در تعمیرات دسته ps4 خدمات زیادی ارائه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به تعویض دکمه‌های دسته، تعویض باتری دسته، تعویض آنالوگ‌های دسته، تعویض آی‌سی دسته، تعویض زغال دسته، تعویض قاب دسته و… اشاره نمود.

طبقه بندی شده در