ماشین ریش‌ تراش یا موزر از وسایل ضروری بهداشتی و آرایشی مردان است که خرابی یا عملکرد کند آن بسیار آزاردهنده خواهد بود. دلایل مختلفی سبب خرابی موزر و ماشین اصلاح می‌شوند. بنابراین تسلط بر آنها هنگام تعمیر ماشین اصلاح موزر اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. هنگام مشاهده نشانه‌های عملکرد ضعیف ماشین اصلاح، باید خیلی زود به تعمیر ریش‌ تراش موزر اقدام نمود تا آسیب به بخش‌های دیگر سرایت نکند.

ماشین اصلاح صورت در انواع مختلف و مدل‌های گوناگونی وجود دارند که ساختار هر کدام با دیگری متفاوت است. طبیعتا تعمیرات آنها نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی خواهد داشت. اگر شما نیز قصد تعمیر ریش‌ تراش قدیمی یا موزر خود را دارید، در این صفحه از “استاده” همراه ما باشید تا درباره‌ی قیمت تعمیر موزر و خدمات تعمیر آن صحبت نموده و چندی از تعمیرکاران ماهر ماشین اصلاح موزر را به شما معرفی نماییم.

قیمت تعمیر موزر

خدمتقیمت به تومان
تعمیر ریش تراش موزر 80.000 الی 2.500.000

جهت اقدام برای خدمات تعمیر سشوار [ براون، فیلیپس، مکس، پاناسونیک، پرنسی ] در استاده کلیک کنید.

عوامل موثر بر قیمت تعمیر موزر

قیمت تعمیرات موزر قدیمی و جدید با توجه به نوع خرابی آن مانند روشن نشدن، سر و صدای غیرعادی، خرابی موتور یا برد الکترونیکی موزر، کند شدن یا شکستگی تیغه‌ها، خرابی دکمه روشن و خاموش ریش‌ تراش و… متفاوت می‌باشد. علاوه بر این‌ها، مدل ماشین اصلاح موزر و قدیمی یا جدید بودن آن نیز باعث تفاوت‌هایی در نحوه تعمیر ریش‌ تراش شده و در نتیجه قیمت تعمیر موزر متفاوت می‌گردد. همچنین نوع ریش‌تراش و شارژی یا برقی بودن آن هم در تعیین قیمت تعمیر ماشین اصلاح موزر اثرگذار خواهد بود.

در صورتی که قطعه یا قطعاتی در تعمیرات ریش‌تراش نیاز به تعویض داشته باشند، قیمت تعمیر دستگاه موزر افزایش خواهد یافت. افزون بر این موارد، هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد تعمیرکار نیز ارتباط مستقیم با برآورد قیمت تعمیر ماشین موزر دارد.

تعمیر ماشین اصلاح موزر

روشن نشدن ریش تراش

یکی از مشکلات رایجی که معمولا تعمیرکاران هنگام تعمیرات ماشین موزر با آن مواجه می‌شوند، مشکل روشن نشدن ریش‌ تراش است. در صورتی که ریش‌ تراش شارژی باشد، در اکثر موارد دلیل روشن نشدن آن خراب شدن باتری است. در صورتی که ریش‌ تراش برقی باشد، کابل و دوشاخه‌ی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امکان دارد دلیل روشن نشدن ماشین صورت تراشی موزر موارد دیگری مانند خراب شدن دکمه خاموش و روشن شدن آن باشد که در خدمات تعمیرات ماشین اصلاح موزر به دقت بررسی و برطرف می‌شود.

گاز گرفتن ریش تراش

از دیگر مواردی که در تعمیرات موزر توسط تعمیرکاران ماهر برطرف می‌گردد، مشکل گاز گرفتن ماشین اصلاح موزر بوده که بسیار آزاردهنده است. عمده‌ترین دلیل این مشکل، جابه‌جا شدن تیغه‌های موزر بوده که به راحتی در تعمیر ماشین ریش‌ تراش موزر، ابتدا موزر را باز کرده و سپس تیغه‌های آن را در جای مخصوص خود جایگذاری می‌کنند.

تعمیر ماشین اصلاح موزر

سرویس ریش تراش موزر

در برخی موارد، مشکلات ماشین اصلاح موزر با سرویس کردن آن برطرف شده و دیگر نیازی به تعمیرات ماشین ریش‌تراش موزر نیست.

در این صورت تعمیرکار ریش‌ تراش را باز کرده و پس از تست برد الکترونیکی و موتور آن، به تمیز کردن فضای داخلی و تیغه‌های موزر اقدام می‌کنند. پس از این مرحله، روغن‌کاری قطعات دوار ریش‌ تراش موزر انجام شده و پیچ و مهره‌ها سفت می‌شوند. بعد از بستن ماشین ریش‌تراش موزر، مجددا دستگاه مورد تست قرار می‌گیرد.

تعمیر ماشین ریش‌ تراش قدیمی

صدای غیر عادی

یکی از مشکلاتی که در تعمیرات موزر قدیمی دیده می‌شود، صدای زیاد و غیرعادی موزر است. در ماشین ریش‌تراش قدیمی، روغن بین قطعات چرخان ماشین ریش‌تراش خشک شده و باعث می‌شود هنگام روشن کردن موزر قدیمی، این قطعات دوار سر و صدای زیادی ایجاد کنند. هم‌چنین ممکن است در موزر قدیمی، پیچ قطعات درون ماشین اصلاح شل شده یا باز شده باشند.

کند شدن تیغه‌ها

از دیگر مواردی که در تعمیر دستگاه موزر قدیمی مورد بررسی قرار می‌گیرد، کند شدن تیغه‌های آن است. در این موارد اگر تیغه‌ها سالم باشند، سعی می‌شود که به کمک ابزار مخصوص، تیغه‌های قدیمی را مجددا تیز نمود؛ اما اگر تیغه‌ها کیفیت خود را از دست داده باشند، باید آنها را تعویض نمود.

تعمیر ماشین ریش‌ تراش قدیمی

کاهش سرعت چرخش تیغ‌ها

از مشکلات دیگر موزر قدیمی، کند شدن چرخش تیغ‌های آن است. دو مورد مهم این مشکل که هنگام تعمیر ماشین اصلاح موزر بررسی می‌شوند، فرسوده شدن چرخ‌دنده‌ها یا نیم‌سوز شدن موتور موزر است. هر کدام از این موارد قابل تعمیر بوده و در صورتی که میزان خرابی آنها زیاد باشد، می‌توان آنها را تعویض نمود.

در صورت نیم‌سوز شدن موتور ماشین اصلاح، موزر قدرت کافی برای قطع کردن موها را ندارد.

داغ شدن دستگاه

از دیگر مشکلاتی که با نیم‌سوز شدن موتور امکان دارد اتفاق بیفتد، داغ شدن سریع ریش‌ تراش است. این مشکل معمولا در موزرهای قدیمی رایج بوده و تنها دقایقی پس از روشن کردن موزر، بدنه‌ی آن به شدت داغ کرده و دیگر به راحتی نمی‌توان از آن استفاده نمود. در تعمیر ماشین صورت‌تراشی موزر قدیمی برای حل این مشکل، ابتدا فنرها و چرخ‌دنده‌ها و سپس موتور ریش‌تراش بررسی می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در