آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، دوغاب و قیر به هنگام بنایی و تعمیر ساختمان از موارد شایع می‌باشد. اگر شما نیز دچار مشکل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سفید یا سیاه و یا گچ شده‌اید، برای اطلاع کافی از دلایل و نحوه رفع گرفتگی لوله با گچ تا انتهای صفحه از خدمات آنلاین استاده در زمینه لوله بازکنی را مطالعه کنید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، دوغاب و قیر، از بدترین نوع گرفتگی لوله می‌باشد که نیازمند دستگاه فنر برقی لوله بازکنی با قدرت بالا است.

  • اگر مدت زیادی از ورود سیمان نمی‌گذرد:

بهترین کار این است که چند سطل بزرگ آب گرم، ترجیحا آب جوش، با فشار زیاد به داخل لوله بریزید تا به اصطلاح لوله شسته شود. به این صورت که سیمان یا دوغاب با آب مخلوط شده و چسبندگی خود را از دست می‌دهد و گرفتگی با سیمان رفع شود.

  • اگر مدت زیادی از ورود سیمان می‌گذرد:

در صورتی که سیمان خشک شده باشد و به دیواره‌های لوله بچسبد روش‌های خانگی جوابگو نیست. از آنجایی که این نوع گرفتگی بدترین گرفتگی به شمار می‌رود، لازم است با استفاده از دستگاه فنر برقی رفع شود. در این صورت متخصص لوله بازکنی فاضلاب پس از بررسی حجم و مقدار سیمان و گرفتگی، به رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان می‌پردازد.

نحوه باز کردن لوله فاضلاب با دستگاه فنر :

  1. ابتدا باید میزان گرفتگی بررسی شود. از آسیب نرسیدن به لوله اطمینان حاصل کنید.
  2. فنر متناسب را به داخل لوله هدایت کنید.
  3. دستگاه را روشن کرده و به رفع گرفتگی لوله فاضلاب بپردازید.

در صورت لزوم می‌توانید از فنر قوی‌تر استفاده کنید.

روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان به مقدار گرفتگی بستگی دارد. در بعضی موارد ممکن است استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی به لوله آسیب برساند.در این موارد تعویض لوله بهترین روش می‌باشد. بنابراین متخصص مجرب و حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای ابتدا وضعیت را بررسی کرده و سپس با توجه به نوع گرفتگی بهترین روش را بکار می‌برد.

حلال سیمان در لوله فاضلاب چیست؟

موادی که دارای سولفور و کلر هستند، می‌توانند حلال سیمان باشند. اما برای باز کردن لوله فاضلاب که توسط سیمان گرفته شده کار ساز نیست.

استفاده از اسید برای رفع گرفتگی لوله‌ها نه تنها کاری از پیش نمی‌برد، بلکه موجب آسیب رساندن به لوله‌ها می‌شود. بنابراین برای گرفتگی فاضلاب با سیمان به هیچ عنوان از اسیدها استفاده نکنید.

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سفید و دوغاب

در بنایی و نوسازی و تعمیرات خانه این مشکل گرفتگی لوله فاضلاب بسیار شایع است. دوغاب از سیمان ساخته شده و در صورت ورود به لوله فاضلاب گرفتگی ایجاد می‌کند. در صورت ورود سیمان سفید و دوغاب به لوله فاضلاب، اگر همان موقع اقدام به رفع گرفتگی لوله کنید، کار بسیار راحت‌تر خواهد بود.در صورت گذشتن زمان طولانی، نیاز به رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط متخصص حرفه‌ای می‌باشد.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با گچ

در صورت گچ کاری، کاشی کاری و یا هر تعمیرات ساختمانی که درآن گچ استفاده می‌شود، ممکن است گرفتگی لوله فاضلاب با گچ پیش بیاید. گچ در استفاده ساختمانی ماده‌ای روان است که در اثر بی توجهی یا کم توجهی به لوله‌ها راه پیدا می‌کند. اگر همان لحظه با آب داغ شسته شود گرفتگی بوجود نخواهد آمد. اما در غیر این صورت، مشابه رفع گرفتگی با سیمان، برای رفع گرفتگی لوله با گچ مجبور به استفاده از دستگاه فنر برقی خواهید بود. برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با گچ می‌توانید با متخصصین حرفه‌ای معرفی شده توسط استاده تماس بگیرید.

طبقه بندی شده در