پوستر دیواری همانطور که از اسم آن برمی‌آید به صورت یکپارچه و بدون تکرار نصب می‌شود. خاصیتی که در طرح، قابلیت تکرار را از آن می‌گیرد، بزرگترین خصیصه و وجه تمایز پوسترهای دیواری با کاغذ دیواری است. اما این تفاوت تنها به جنس آن برنمی‌گردد، بلکه در طرح آن نیز مطرح می‌باشد.

طرح این نوع دیوارپوش به‌ این دلیل که تصویری‌ست بزرگ، بایستی طول ارتفاع سفارش به اندازه دقیق محل نصب باشد. در ادامه این صفحه جدیدترین مدل‌ها را خواهید دید و به توضیحات کامل در زمینه انواع پوستر در طرح‌ها و مدل‌های مختلف خواهیم پرداخت.

طرح پوستر دیواری

باید بدانید که پوستر دیواری در بازار داخلی از دو گونه آماده تشکیل شده است.(قابل خرید در همان لحظه) و چاپی (قابل سفارش با طرح دلخواه شما). گونه آماده آن‌را می‌توانید بر اساس طرح و ابعاد موجود انتخاب کنید که با نصب همه قطعات در کنار هم، تصویری واحد شکل می‌گیرد.

جدیدترین پوسترها نوع چاپی آن است که با توجه به پیشرفتهای تکنولوژی، که باعث به‌وجود آمدن انواع متنوع و همچنین امکان تبدیل تصاویر سفارش دهنده شده است، امکان چاپ پوستر وجود دارد. مهمترین نکته در سفارش مدل پوستر دیواری رنگ آن است که استفاده غیر معقول از رنگ سیاه در تصویر باعث چاپ نامناسب و همچنین بیشتر شدن هزینه چاپ خواهد شد.

از نظر ابعاد نیز متذکر می‌شویم که تصویری افقی را به هیچ عنوان نمی‌توان در قالب یک طرح عمودی چاپ کرد. دانستن این نکته لازم است که پشت پوستر دیواری فاقد چسب است و برای چسباندن آن به دیوار، باید از چسب‌های ویژه بهره برد و توسط نصاب، نصب شود.

کاغذ دیواری گلدار برای اتاق خواب را اینجا مشاهده کنید.

طرح پوسترهای دیواری بسیار متنوع است. شاید به جرأت بتوان گفت که هر آن چه را شما بخواهید، می‌توانید روی آن چاپ کنید. البته انتخاب طرح وابسته به محل نصب میباشد. شایان ذکر است که دیوار اصلی مکان مورد نظر، مناسب‌ترین مکان برای نصب پوستر است. 20 تا از زیباترین طرح های کاغذ دیواری پشت تلویزیون را اینجا بخوانید.

همچنین در فضاهای کوچک، بهترین انتخاب مدل پوستر دیواری، بهره بردن از تصاویری است که دارای بعد و عمق کافی باشند. توجه کنید که انتخاب درست شما می‌تواند موجب شود که محیط اتاق بزرگتر یا کوچکتر به نظر برسد. همچنین بهتر است از انتخاب طرح پوستر دیواری با زمینه بسیار تیره اجتناب ورزید. زیرا فاصله بین قطعات پس از نصب بیشتر نمایان خواهد شد.

مدل پوستر دیواری

تفاوت مدل پوستر دیواری بر مبنای جنس و طرح‌های آنها، بخش‌بندی می‌شوند. به لحاظ جنس می‌توان آنها را به موارد زیر دسته بندی کرد:

نانو: این مدل پوستر دارای مقاومت و استحکام بالا، ضد حساسیت، مقاوم در برابر تابش آفتاب، عایق صدا و گرما، ضد لکه و دوده با قابلیت نصب مجدد، بازیافت‌پذیر، قابل شستشو و همچنین قیمت بالاست.

طرح پوستر کاغذی: این گونه غیرقابل شستشو است و با قیمت ارزان‌تر نسبت به دیگر انواع آن عرضه می‌شود.

پی وی سی: این نوع از پوسترهای دیواری قابل شستشوست، و در طول زمان آلرژی‌زا خواهد بود. بادوام و ضدخش است و همچنین به سختی پاره شده و در طول زمان لک کمتری به خود می‌گیرد.

پوستر دیواری با الیاف طبیعی: از خصیصه‌های بارز این نوع می‌توان به عدم حساسیت و شستشوی آسان آن اشاره کرد که از الیاف طبیعی همچون چوب تشکیل شده است.

مدل پوسترهای دیواری بر اساس طرح های متفاوت آن:

  • پوستر سه بعدی بافت دار
  • فانتزی
  • کودک
  • کلاسیک
  • مدرن

جدیدترین پوستر دیواری

جدیدترین پوستر دیواری

جدیدترین پوستر دیواری همچون دیگر ابزارهای دکوراسیون داخلی مزایای بیشماری دارد. پیش‌تر به تنوع بسیار پوسترها و طرح‌بندی آن اشاره کردیم. عکس پوسترهای دیواری این قابلیت را دارا هستند که اگر بادقت انتخاب شوند، می‌توانند در نشان دادن هر آنچه که از فضای خود میخواهید موثر واقع شوند.

قبل از انتخاب مدل پوستر دیواری جدید با مشورت از یک طراح دکوراسیون داخلی و در نظر گرفتن مزیتها و محدودیت‌های آن، می‌تواند برای دو چندان شدن زیبایی محیط شما، تاثیرگذار باشد.

مزایای استفاده از پوستر:

پوسترهای دیواری جدید

ماندگاری بالای عکس پوستر دیواری: مقاومت و عمر زیاد، از فواید پوسترها است. باید توجه داشت که رنگ‌آمیزی دیوار با گذشت زمان از کیفیت و زیبایی آن کاسته می‌شود. اما دانستن این نکته نیز لازم است که کاغذهای دیواری علی‌رغم بستر زیبایشان، ماندگاری بالایی در برابر رطوبت از خود نشان نمی‌دهند.‌

مقرون به صرفه بودن پوستر دیواری جدید: از دیگر برتری‌های جدیدترین پوسترهای دیواری، قیمت مناسب آن است. عوامل تعیین‌کننده دیگر در قیمت‌گذاری پوسترها، اندازه، طرح، رنگ‌بندی، ماندگار بودن و عمر زیاد آنهاست.

ثبات در رنگ عکس پوستر دیواری: در طول زمان رنگ آنها تغییر نخواهد کرد و از عمر آنها نیز کاسته نخواهد شد. که اینها تمایز پوسترها در مقابل رنگ‌های ساختمانی است.

قابلیت شست و شوی انواع پوستر دیواری: در صورت کثیفی به آسانی تمیز میشود و در زمانی کوتاه به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

نصب عکس پوستر: از دیگر برتری‌های استفاده از این نوع دیوارپوش اجرای راحت و بی دردسر این محصولات است که البته برای حرفه‌ای بودن کار بهتر است انجام آن را به متخصصین آن بسپارید.

چاپ عکس‌ها و طرح‌های دلخواه شما روی جدیدترین پوستر دیواری: از امتیازات دیگر، امکان بهره بردن کیفی از طرح‌های هنری و طبیعی با توجه به نظر شماست.

جمع‌بندی

در این صفحه از استاده باید متذکر شویم که نصب پوستر دیواری یک عمل کاملأ تخصصی بوده و به هیچ عنوان نمی‌توانید بدون کمک از نصابان حرفه‌ای به انجام صحیح آن مبادرت ورزید. از بزرگترین خطراتی که دست به کار شدن آن دارد، خراب کردن یک قطعه از آن است، زیرا قابلیت جایگزینی نداشته و می‌بایست کل قطعات را تعویض کنید.

طبقه بندی شده در