بدون شک می توان شکوه و عظمت را در معماری موزه ها، مکان های مذهبی، کلیسا ها به وفور تماشا کرد که سرچشمه این زیبایی و جلال به هنر پیشین گچبری می رسد و حتی در زمان هخامنشیان و ساسانیان نیز از این هنر بی بهره نمی ماندند و برای تزئین دیوار ها در اشکال مختلف از آن استفاده می کردند و تا امروز این هنرنمایی همچنان مورد استقبال اکثر معماران داخلی و خارجی می باشد که با استفاده از ترفندها و اشکال مدرن تر این زیبایی را به رخ می کشند.

ترکیب بی نظیر گچبری، مجسمه سازی و نقاشی

در این صفحه از استاده قصد داریم نمونه هایی از گچبری های فوق العاده زیبا و تاریخی را که امروزه برای مراقبت از این آثار تلاش های بسیاری صورت می پذیرد و همچنین معماران امروزی و تولیدکنندگان محصولات جدید در صنعت ساختمان سازی از طرح های این آثار بسیار ایده می گیرند، در قالب تصویر به نمایش بگذاریم.

نمای زیبا از گچبری سنتی سقف
گچبری سنتی سقف سالن همایش
گچبری سلطنتی و قدیمی با استفاده از رنگ طلایی
نمایی از گچبری قدیم
گچبری شکوهمند و چشم نواز

نکته قابل توجه این است که از زمان های قدیم نیز قبل از اقدام به گچبری، اقدام به گچکاری ساختمان می شد؛ گچکاری ساختمان یکی از مهمترین امور در زمینه ساختمان سازی می باشد که می بایست توسط گچکار حرفه ای مجرب انجام پذیرد. بسیاری از گچبری های تاریخی از سالیان دور هنوز وجود دارند که به دلیل زیر بنای مناسب و مهارت استادکار هنوز زیبا و چشم انداز می باشند.

ظرافت هنر گچبری در قدیم
نمایی بی نظیر با الهام از گچبری
آثار گچبری از سال های کهن
هنرنمایی بر روی دیوار و سقف با گچبری
گچ بری سنتی
گچبری دستی سقف و ستون
گچبری ظریف دستی و قدیمی

 

طبقه بندی شده در