اولین کاری که پیش از اقدام به خرید کاغذ دیواری بایستی انجام دهید، این است که بدانید چه تعداد رول کاغذ دیواری برای محلی که می خواهید کاغذ دیواری کنید، لازم است یا به عبارت دیگر بتوانید محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری را به نحو صحیح انجام دهید.

گام بعدی در این جهت، این است که بتوانید کروکی فضای خود را بر روی کاغذ رسم کنید تا به راحتی شروع به اندازه گیری تعداد رول های کاغذ دیواری کنید.

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

برای محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری به صورت صحیح در این صفحه از کاغذ دیواری این روش ها را با جزئیات در اختیار شما قرا خواهیم داد تا قادر باشید با کمک آن هزینه کاغذ دیواری را نیز محاسبه نمایید.

ابتدا باید بدانید که کاغذ دیواری به شکل رول تولید می شوند که هر کدام از این رول ها در اندازه های مشخص و متفاوتی وجود دارند، اندازه رول کاغذ دیواری در سه سایز مشخص به شرح زیر طراحی شده و وارد بازار می شوند:

  • رول هایی با عرض ۵٣ سانتی متر در ١۰ متر طول
  • رول هایی با عرض ٧۰ سانتی متر در ١۰ متر طول
  • رول هایی با عرض ١۰۶ سانتی متر در ١۵ متر طول

شاید بگویید متراژ رول کاغذ دیواری چندان مهم نمی باشد و هنگام خرید از فروشنده کمک خواهیم گرفت اما در دانستن این اندازه ها کمک بسیاری در صرفه جویی هزینه ها خواهد داشت.

به عنوان مثال با رول هایی با عرض 106 متر و طول 15 متر می توان فضای بیشتر با هزینه نسیتا کمتری را پوشاند.

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری

اولین گام در جهت محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری این است که بایستی ارتفاع دیوار را به طور دقیق اندازه گیری نمایید.

سپس عرض دیوار را اندازه گیری کرده و البته باید دقت نمایید که اگر ارتفاع همه محلی که می خواهید کاغذ دیواری کنید، یکسان باشد دیگر نیاز به اندازه گیری ارتفاع سایر دیوار ها نیست و همین اندازه برای سایر دیوار ها هم کافی است.

اما اگر سایر دیوار ها ارتفاع متفاوتی داشته باشند، بایستی ارتفاع هر دیوار را به صورت جداگانه اندازه گیری کنید.

نکته ای که در این جا مطرح است این بوده که بایستی دقت داشته باشید که فقط محل هایی که دیوار کامل است را اندازه گیری کنید. (فضاهایی هستند که دارای پنجره یا درب هستند در این صورت باید از اندازه گیری این محل ها خودداری نمایید.)

فرمول اندازه گیری رول ها به طور دقیق

برای محاسبه اندازه رول کاغذ دیواری باید به صورت زیر محاسبات ریاضی لازم را انجام داده و در آخر بتوانید تعداد رول های مورد نظر را به دست آورید.

طول کاغذ دیواری (که عموما به طول 10 سانتی متر است) را تقسیم بر ارتفاع دیوار مورد نظر کرده و به این صورت می توانید تعداد ردیف هایی که هر رول کاغذ دیواری می تواند دیوار را پوشش دهد، محاسبه نمایید.

این عدد به دست آمده اگر رند نباشد، باید با رند کردن آن به پایین، عدد صحیحی به دست آورید که نشان دهنده تعداد ردیف هایی است که کاغذ دیواری می‌ تواند دیوار مورد نظر را پوشش دهد.

البته اگر این عدد را در عرض کاغذ دیواری ضرب کنید به این صورت که نشان می دهد که هر رول دقیقا چند ردیف را پوشش می دهد.

در مرحله بعد باید به این صورت عمل نمایید که طول کل دیوار را به عدد بالا که طریقه به دست آمدن آن گفته شد، تقسیم نماییم. با این کار عددی به دست می آید که نشان می دهد برای کاغذ دیواری کردن دیوار مورد نظر، چند رول لازم داریم.

در این جا باید ذکر شود که این عدد را با رند کردن به بالا به یک عدد صحیح تبدیل کرده تا بتوانیم با این عمل به تعداد دقیق کاغذ دیواری های مورد نظر برسیم.

بنابراین با دانستن طول و عرض رول کاغذ دیواری و انجام مراحل بالا به راحتی می توانید متوجه شوید که هر رول کاغذ دیواری چند متر را پوشش می دهد.

توجه داشته باشید که این فرمول اندازه گیری برای کاغذ دیواری ایرانی و خارجی یکسان می باشد و مهم اندازه گیری متراژ خانه می باشد.

قیمت هر رول کاغذ دیواری چقدر است؟

محاسبه هزینه هر رول کاغذ دیواری به این صورت است که قیمت در هر رول ملاک اصلی برای محاسبه هزینه است. ابعاد هر رول کاغذ دیواری بستگی به تولید کننده آن کاغذ دیواری دارد و البته این که نوع طرح آن رول کاغذ دیواری به چه صورت طراحی شده هم مورد توجه است. تمامی این طرح ها در سه سایز متفاوتی که در بالا به آن اشاره شد در بازار موجود است.

(البته باید در این باره ذکر شود که معمول ترین ابعاد رول کاغذ دیواری ابعاد 53 سانتی مترعرض در 10 متر طول است.)

می توان گفت که ارزان ترین قیمت کاغذ دیواری به کاغذ دیواری غیرقابل شستشو مربوط می شود که حدود قیمت آن 20 هزار تومان می باشد.

در ادامه باید گفت که نصب کاغذ دیواری به طور معمول به این شکل است که هر رول کاغذ دیواری در حدود 40 هزار تومان تا 45 هزار تومان توسط یک نصاب کاغذ دیواری با توجه به تجربه و البته ظرافت کاغذ دیواری، می تواند هزینه بر باشد.

طبقه بندی شده در