این روزها در اکثر خانه‌‌ها هر دو توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد. استفاده از هرکدام از این توالت‌ها سلیقه‌ای است و هر از گاهی شاهد هستیم که افراد به تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و یا برعکس آن تمایل دارند.‌ اما با توجه به الزام استفاده افراد مسن‌تر از توالت‌های فرنگی، کمتر شاهد تبدیل توالت فرنگی به ایرانی هستیم.

در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به چگونگی تعویض توالت ایرانی با فرنگی، هزینه لازم و تبدیل توالت فرنگی به ایرانی می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

تعویض توالت ایرانی به فرنگی

تعویض توالت ایرانی به فرنگی بدون خرابی

برای تعویض توالت ایرانی به فرنگی و یا برعکس حتما لازم نیست در منزلتان کار تخریبی انجام دهید و می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف در منزلتان یک توالت فرنگی داشته باشید که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1- خرید توالت فرنگی آماده پلاستیکی و یا تاشو

یکی از ابتدایی‌ترین از روش‌های آسان و بدون هزینه زیاد تعویض توالت ایرانی با فرنگی خرید توالت‌های آماده است که به راحتی روی توالت ایرانی شما قرار گرفته و آن را پوشش می‌دهد.

هم‌چنین در بعضی موارد توالت فرنگی به حالت تا شونده در دیوار قرار می‌گیرد و هر موقع که بخواهید می‌توانید توالت ایرانی خود را به فرنگی تبدیل کنید. اکثرا افرادی که منازل کوچکی دارند و برخی از افراد خانواده عادت به توالت ایرانی و برخی دیگر توالت فرنگی دارند از آن استفاده می‌کنند.

2- تعویض توالت ایرانی با فرنگی با تخریب توالت ایرانی

همان گونه که نام این روش گویا است برای این تبدیل نیاز به تخریب توالت قبلی خود دارید که در پی آن نیاز به فردی خبره برای انجام این کار و لوله‌کشی درست برای تبدیل توالت ایرانی دارید.

3- تعویض توالت ایرانی با فرنگی بدون کار تخریبی در ساختمان

اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود می‌توانید از این روش استفاده کنید زیرا نیازی به لوله‌کشی حرفه‌ای ندارد. در تعویض توالت ایرانی با فرنگی به این صورت، فقط باید روی توالت ایرانی شما پوشش داده شود و سپس سوراخ توالت ایرانی با فرنگی دقیقا هم‌تراز قرار رفته و لوله‌ای آن‌ها را به هم وصل کند. هزینه تمام شده این روش کمتر است و هر زمان که بخواهید و یا مثلا اگر در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنید می‌توانید توالت را به حالت اولیه در آورید.

همانطور که اشاره شد برای اینکه در منزل خود توالت فرنگی داشته باشید لزومی به تعویض توالت فرنگی با ایرانی ندارد و می‌توانید  از توالت‌های آماده استفاده کنید. اما در هر صورت اگر مایل به این کار به صورت دائمی هستید باید از افراد متخصص کمک بگیرید و با تخریبی کوچک در منزل این کار را انجام دهید که مراحل آن عبارتند از:

 1. مسدود کردن توالت ایرانی
 2. بستن لوله‌ای برای جلوگیری از رفتن خاک و مصالح درون آن
 3. انجام لوله‌کشی دقیق متناسب با توالت فرنگی
 4. بررسی کف توالت از نظر نم و رطوبت و عایق کاری آن
 5. قرار دادن کاسه توالت فرنگی در جای درست
 6. نصب بوگیر توالت فرنگی با کیفیت و مناسب
 7. نصب کامل توالت فرنگی و تست آن

هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

قطعا انجام هر کاری مانند تبدیل توالت نیاز به برآورد مالی دارد و باید برای آن برنامه‌ریزی شود. در تخمین هزینه تغییر توالت فرنگی نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید. توجه داشته باشید که میتوانید دلیل صدا دادن سیفون توالت فرنگی را بخوانید.

 • توالت فرنگی که می‌خواهید بخرید

توالت فرنگی انتخابی شما نقش کلیدی در هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی دارد که در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌شود و می‌توانید تنوع آن‌ها را در سایت‌های مختلف ببینید.

 • اجرت نصب توالت فرنگی

نصاب توالت فرنگی با توجه به مسافت پیموده شده‌اش و کاری که انجام می‌دهد هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را تخمین می‌زند و به شما خواهد گفت. اما سعی کنید حتما از قبل قیمت را توافق کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

 • بنایی و لوله‌کشی

با توجه به انواع مختلف نصب توالت فرنگی و هزینه‌های بالای لوله‌کشی و بنایی منزل می‌دانید که هزینه تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی شما در صورت نیاز داشتن به این بخش بالاتر می‌رود که باید با توجه به حجم کاری آن را از فرد متخصص جویا شوید.

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

با توجه به مزایای استفاده از توالت ایرانی و رویکرد جدید نسبت به استفاده از توالت‌های ایرانی به جهت تخلیه کامل روده‌ها و پاکسازی کامل روده تمایل به تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی زیاد شده است.

از طرفی عده زیادی اصلا با توالت‌های فرنگی راحت نیستند و احساس می‌کنند به دلیل تماس پوست بدن افراد مختلف با سطح آن‌ها آلوده هستند و اگر به منزلی نقل مکان کنند که توالت فرنگی دارد فورا اقدام به تبدیل توالت ایرانی می‌کنند.

هزینه تبدیل توالت

برای برداشتن توالت فرنگی و جایگزینی آن با توالت ایرانی باید مراحل زیر طی شوند.

 1. توالت فرنگی و تشکیلات آن مانند لوله‌های متصل به آن باید برداشته شوند.
 2. با توجه به شکل توالت ایرانی که پایین‌تر از سطح زمین است نیاز است تا برای تبدیل توالت فرنگی زمین کنده شود.
 3. در این مرحله سیفون توالت ایرانی باید سر جایش قرار گیرد.
 4. سنگ توالت ایرانی باید خریداری و محکم در جای صحیح چسبانده شود.
 5. در تبدیل توالت فرنگی و بعضی موارد که سقف دستشویی بلند است، توالت ایرانی در فضای بالاتری از بقیه فضاها قرار می‌گیرد.

در پایان:

چه از آن دسته افرادی باشید که به تبدیل توالت فرنگی به ایرانی فکر می‌کنید و چه برعکس، بهتر است ابتدا مزایا و معایب هر کدام از این توالت‌ها را بدانید و با آگاهی کامل و نه صرفا از روی سلیقه اقدام به تعویض کنید. زیرا این اقدام به هر حال هزینه‌بر است و  وقت زیادی برای این کار سپری خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم برای این کار در ابتدا با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند و تجربه این موارد را دارند در تماس باشید تا دچار هزینه های جانبی بیشتر نشوید

طبقه بندی شده در