بدون شک ساخت کمد دیواری ریلی یکی از کارهایی است که امروزه چه در خانه های بزرگ و چه در خانه هایی که فضایی اندک دارند بسیار پر طرفدار می باشد.

از آن جایی که کمدهای دیواری ریلی جنس های مختلفی دارند به راحتی می توانید جنس دلخواه خود را متناسب با نمای داخلی فضای خود انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

در این صفحه از خدمات نجاری استاده قصد داریم به نصب و ساخت کمد دیواری ریلی و همچنین انواع و مزایای آن ها و معرفی بهترین نصابان کمد دیواری ریلی بپردازیم.

ساخت کمد دیواری ریلی

کمدهای دیواری ریلی دارای خاصیت و نکات مثبت بیشماری هستند. از اصلی ترین مزایای ساخت کمد دیواری ریلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان نصب در فضاهای کوچک
 • مقاومت بالا
 • ظرفیت بالا در تحمل بار
 • امکان ساخت در ابعاد و سایزهای گوناگون
 • امکان سفارش متناسب با فضا
 • هزینه پایین
 • امکان استفاده در محیط های اداری، تجاری و مسکونی
 • و …

توجه کنید که ساخت درب کمد دیواری ریلی یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد؛ زیرا باز و بسته کردن راحت درب و اندازه بودن دقیق ابعاد آن و نوع ریل مصرفی هنگام ساخت در راحتی ما تاثیر گذار است.

ساخت کمد دیواری ریلی توسط نصاب حرفه ای

حتما دقت داشته باشید که هنگام ساخت کمد دیواری ریلی و حتی تعمیر کمد دیواری از یک نصاب متخصص در این زمینه استفاده کنید زیرا هرگونه بی توجهی و کم تجربه گی از جانب نصاب یا تعمیر کار سبب ایجاد خسارت و همچنین در نهایت داشتن کمدی بی کیفیت می شود.

وظیفه یک نصاب حرفه ای هنگام ساخت کمد دیواری ریلی:

 • اندازه گیری دقیق ابعاد
 • شناخت دقیق از ابزار و وسایل مربوط در بازار
 • استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال هنگام ساخت
 • وقت شناس بودن و به موقع تحویل دارد کار به مشتری
 • راهنمایی و ایده پردازی حرفه ای برای طراحی داخلی کمد دیواری ریلی به مشتری
 • اراده فاکتور شفاف در پایان کار
 • تعیین قیمت نهایی پس از بازدید
 • رعایت قفسه بندی کمد دیواری، انداره کشوها، آویزها طبق درخواست مشتری

مطمئن باشید که یه نصاب ماهر با رعایت تمام نکات بالا در نهایت رضایت شما را جلب خواهد کرد.

سفارش و نصب کمد دیواری ریلی چه زماتی بهتر است؟

یکی از مشکلاتی که شاید برای اکثر ما پیش بیاید این است که نصابان برای نصب کمد دیواری ریلی در برهی از روزهای سال بد قولی می کنند.

این روزها بیشتر در بهمن و اسفند ماه می باشد که به دلیل درخواست بالا از سوی مردم و قبول کار از جانب نصاب سبب تاخیر جند روزه می شود که برای مشتری ها به هیچ عنوان خوشایند نیست.

اما نصابان حرفه ای در استاده به شما این اطمینان را خواهند داد تا در کمترین زمان و با کیفیت بالا در هر روز از سال کار ساخت و نصب کمد دیواری ریلی را به بهترین شکل انجام دهند.

عوامل موثر در هزینه ساخت کمد دیواری ریلی:

به طور کلی هنگام سفارش کمد دیواری ریلی نصابان عوامل مختلفی را در نظر خواهند گرفت که شامل موارد زیر می باشد:

اندازه و ابعاد فضای انتخابی

کیفیت ریل و سایر لوازم مصرفی هنگام نصب

تعداد درب های کمد

نوع کمد دیواری ریلی

تعداد قفسه ها، کشو ها و …

نوع طراحی کمد

شما می توانید به راحتی با یک تماس با نجاری سیار از او بخواهید تا به دیدن مکان مورد نظر بیاید و با دادن ایده های مناسب و دادن اطلاعات کامل در زمینه طرح و متریال مصرفی، قیمت نهایی را برای شما برآورد سازد.

انواع کمد دیواری ریلی

کمد دیواری های ریلی در چهار نوع: شیشه ای، آینه ای، ام دی اف و چوبی ساخته و نصب می گردند و دارای طرح ها و زنگ های زیبایی هستند گه می توانید با توجه به دکوراسیون داخلی خود آن را سفارش دهید. اما هر یک از آن ها دارای مزایا و همچنین معایبی می باشند:

کمد دیواری ریلی چوبی:

معمولا از جمله زیباترین مدل های کمد هستند که در فضاهای مدرن و کلاسیک کاربرد دارند. کمد دیواری های ریلی چوبی دارای جذابیت و کیفیت بالایی هستند که در مدل های مختلف قابل سفارش می باشند.

کمد دیواری ریلی mdf:

از جمله محکم ترین کمدهای دیواری هستند و می توان تا مدت ها نسبت به استحکام آنها اطمینان داشت. در مقابل از معایب این مدل، احتمال خش افتادن و آسیب پذیری آنها است که می توان هنگام ساخت کمد دیواری ریلی با قرار دادن روکش ضد خش، احتمال آن را پایین آورد.

کمد دیواری ریلی شیشه ای:

برای کمد دیواری ریلی شیشه ای به طور کلی یا از شیشه های مات و یا از شیشه های شفاف استفاده می کنند که بستگی به سلیقه و هزینه ای شخص دارد.

این سبک از کمد های ریلی بسیار مدرت هستند و طرفدار خاص خود را دارند. از معایب آن ها می توان به پیدا بودن لباس ها و یابر وسایل زمانی که کمد کثیف است و ماندن جای دست بر روی شیشه ها اشاره کرد.

دیواری ریلی آینه ای

ساخت درب ریلی کمد دیواری از نوع آینه ای علاوه بر زیبایی خاصی که به فضا می بخشد فضای ما را باز تر نشان می دهد و دیگر نیاز به داشتن آینه ای جداگانه ندارید!

از معایب آن می توان به ماندن رد دست، دیده شدن بیشتر گرد و غبار و شکنندگی آینه اشاره نمود.

در پایان:

با ساخت کمد دیواری ریلی می توانیم علاوه بر صرفه جویی در فضای خانه و یا محل کار از جمله مزون ها، آرایشگاه ها و … زیبایی خاصی به محیط خود ببخشیم و ضمن جا دادن اکثر وسایل در آن ها از شلوغ شدن فضا جلوگیری کنیم؛ البته به دست یک نصاب حرفه ای و با تجربه!

طبقه بندی شده در