حتما می دانید که تعمیر کمد دیواری، یکی از قسمت های لازم و ضروری برای هر ساختمانی است زیرا کمد های دیواری می توانند علاوه بر ایجاد فضا برای لوازم، جلوه ای دلنشین برای طراحی داخلی ساختمان ارائه دهند.

تصور کنید این فضا، دچار مشکلاتی چون شکستگی یا خوردگی شود، آن وقت است که برای تعمیرات کمد دیواری باید از طریق نجاری سیار دست به کار شد تا زیبایی و نظم به خانه باز گردد.

با توجه به اهمیت موارد گفته شده، در این صفحه در مورد تعمیر کمد دیواری، قیمت تعمیر کمد و مواردی از این دست صحبت کنیم تا بتوانید در زمان نیاز مسیر درست را برای تعمیرات انتخاب کنید.

تعمیر کمد دیواری چوبی

تعمیر کمد دیواری چوبی

همانطور که می دانید چوب ها از استحکام بالایی برخوردار هستند که در صورت مراقب درست می توان زمان زیادی از آن ها استفاده کرد.

اما گاهی به تعمیرات نیازمند می شویم که جهت تعمیر کمد دیواری باید به این نکته توجه داشته باشیم که این کمد ها متناسب با جنس و شرایط طراحی، دارای مدل های مختلفی هستند و نحوه تعمیراتشان نیز، گوناگون است.

آنها معمولا از جنس های مختلفی ساخته می شوند که از جمله می توان به چوب، روکش چوب و ام دی اف اشاره کرد. تعمیر کمد چوبی در بسیاری از موارد ساده تر از سایر مدل های کمد دیواری است.

متخصصین در این زمینه می توانند به راحتی و با قیمتی مناسب، نسبت به سایر مدل ها، تعمیرات کمد چوبی را انجام دهند.

ضربه خوردن و ترک برداشتن از جمله ایرادات شایع کمدها هستند که در هنگام اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون ایجاد می شوند. قبل از گسترش ایرادات و شکستگی کامل کمد، بهتر است نسبت به تعمیر کمد چوبی مورد نظر اقدام کنید.

قیمت تعمیر کمد دیواری

نوع تعمیرات کمد دیواریعددقیمت به تومان
تعویض دستگیره110.000 تا 15.000
تعویض دستگیره قدی125.000 تا 30.000
تعویض درب لولایی128.000 تا 48.000
تعویض درب ریلی128.000 تا 48.000
تعمیر ریل کشوجفت20.000 تا 30.000
برش و کوتاه کردن درب کمد148.000 تا 80.000
قیمت تعمیر کمد دیواری

برای آن که بتوان دقیق گفت که قیمت تعمیر کمد چقدر است، باید بدانیم که کمد شما از چه موادی ساخته شده، چه مشکلی دارد، مشکل آن در چه اندازه ای ایجاد شده است و… .

از سوی دیگر باید بگوییم متاسفانه به دلیل گستردگی مشکلاتی که ممکن است برای کمدها ایجاد شود، افراد متخصص و تعمیرکار، قیمت تعمیر کمد را نیز به شکل متفاوت ارائه می کنند.

در بسیاری از موارد پیش می آید که ابتدا می گویند هزینه زیادی ندارد اما در پایان لیستی بلند بالا از هزینه را در برابر شما می گذارند.

همچنین میزان خرابی و یا قطعات خراب شده به خصوص در تعمیر و ساخت کمد دیواری ریلی نیز در بالا بودن و با پایین بودن هزینه تعمیرات دخیل می باشند.

گاهی تعمیرکار بر اساس تجربیات خود قیمت می دهد؛ یعنی اگر تعمیرکار با تجربه و حرفه ای باشد قیمت بیشتری دریافت می کند اما در نهایت کار بهتری تحویل خواهید گرفت.

خدمات قابل ارائه در تعمیر کمد دیواری

خدمات قابل ارائه در تعمیر کمد دیواری

از جمله خدمات قابل ارائه هنگام تعمیر کمد دیواری می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. برطرف کردن شکستی سطوح کمد دیواری
 2. تعویض دست گیره ها
 3. کاهش و افزایش قفسه بندی کمد دیواری
 4. تعویض لولاها
 5. رنگ کاری
 6. تعمیرات لازم برای طرح داخلی کمد دیواری از جمله قفسه‌ها، کشوها، رگال‌ها و …
 7. برطرف کردن خط و خش از روی سطوح
 8. تعویض پای های کمد دیواری
 9. برطرف کردن لنگر انداختن درب کمد
 10. برطرف کردن نم و رطوبت موجود بر روی چوب کمد

تعمیرات کمد دیواری سیار

تعمیرات کمد دیواری سیار

خوشبختانه تعمیرات کمد دیواری به گونه ای است که نیاز به رفتن به تعمیرگاه ها نمی باشد و می توانید با یک زنگ بخواهید تا تعمیرکار به خانه بیاید و با بررسی های لازم شروع به تعمیر کند.

استفاده از متخصصان سیار یکی از بهترین روش ها برای تعمیر کمد دیواری است. این خدمات در منزل می تواند به ساکنین در این زمینه کمک زیادی کرده تا ایرادات را در کمترین زمان و بدون جابه جا کردن کمدها و ریخت و پاش کردن منزل، حل کنند و آن ها را شبیه روز اول کنند.

البته این نکته را در نظر بگیرید که تعمیرات در سطح وسیع را نمی توان داخل خانه ها به خصوص آپارتمان ها انجام داد به همین دلیل قطعات می بایست به کارگاه های نجاری برده شوند.

چند نکته مهم برای نگهداری از کمد دیواری:

چند نکته مهم برای نگهداری از کمد دیواری
 • استفاده از روغن جلا در بازه های زمانی مشخص می تواند در نو بودن کمد کمک کند .
 • کمدهای دیواری بهتر است از نور مستقیم خورشید، شوفاژ ها و بخاری ها دور نگه داشته شوند.
 • وجود لک های روغن یا رنگ بر روی کمدهای دیواری؛ این لک ها معمولا با مواد شوینده عادی از بین نمی روند. در این مواقع بهتر است از حوله خشک و اتو استفاده کنید. این روش به این صورت است که ابتدا حوله خشک را بر روی قسمت لک دار قرار داده و با اتو آن را فشار داده تا رطوبت اتو به صورت کامل لک را از بین ببرد.
 • هنگام غبار روبی سعی کنید از پارچه های نرم و لطیف و یا ابر ها استفاده کنید تا خش بر روی چوب نیفتد.
 • روغن گردو و گردو خام می تواند کمک کند تا خش های موجود بر روی کمد کم رنگ تر شده و جلوه کمتری داشته باشند.
 • هیچگاه از مواد شوینده قوی و اسیدی برای پاک کردن کمد دیواری استفاده نکنید زیرا سبب تغییر رنگ آن می شود.

در پایان

این مطالب را گفتیم تا به شما تاکید کنیم تا جایی که می توانید تلاش کنید مشکلات اولیه کمد دیواری را خودتان حل کنید و در نهایت به سمت متخصصی بروید که هم با انصاف باشد و هم در کار خود خبره.

طبقه بندی شده در