همانطور که امروزه اکثریت افراد از ماشین استفاده می‌کنند، تمیز کردن آن نیز برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه با استفاده از روش‌های نوین می‌توانید با صرفه جویی در مصرف آب نسبت به تمیز کردن خودروی خود اقدام کنید. در ادامه از این مطلب “استاده” به معرفی سرویسکار جهت انجام کارواش نانو بخار و جدول قیمت این خدمات می‌پردازیم. کارواش نانو بخار نیز مانند سایر موارد دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی مزایای کارواش نانو بخار سیار خواهیم پرداخت.

جدول قیمت کارواش نانو بخار

خدمتقیمت به تومان
روشویی با نانو بخار110.000
خشکشویی کامل با نانو بخار150.000
موتورشویی کامل با نانو بخار از 150.000
صفرشویی کامل با نانو بخار 500.000

در صورت انجام موتور شویی با نانو، کامپیوتر ماشین را با پلاستیک بپوشانید و برای روشن کردن ماشین از خشک شدن کامل موتور و فیش‌های برق اطمینان حاصل کنید.

کارواش نانو بخار چیست؟

کارواش نانو بخار یکی از راهکارهای جدید برای زیباسازی و تمیز کردن ظاهر خودرو است. لازم به ذکر است که این مورد با کارواش معمولی و کارواش بخار معمولی متفاوت است. همچنین این مدل نسبت به کارواش معمولی پیشرفته‌تر است و مزایای بیشتری را نیز شامل می‌شود‌.

قیمت صفرشویی خودرو و هزینه صفرشویی داخل ماشین

در این مدل با کمک فشار بخار دستگاه، بدنه و سایر قسمت‌های ماشین شسته می‌شود. گفتنی است دستگاه نانو بخار سیار با مواد شوینده نانو و بخار خالص شستشوی خودروها را انجام می‌دهد.

مواد نانو در کارواش چیست؟

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، بین کارواش نانو بخار و کارواش بخار تفاوت وجود دارد. البته باید اشاره کرد که هر دو روش بدون استفاده از آب انجام می‌گیرند؛ اما تفاوت آنها در کارکردشان است. در اولین مورد از مواد شوینده نانو و محصولات تمیزکننده نانو استفاده می‌گردد. همچنین خود صاحبان خوردو نیز می‌توانند دستگاه نانو بخار سیار را تهیه کنند و با مواد نانو نسبت به شستشو و تمیز کردن ماشین بپردازند. اما در کارواش بخار معمولی از این مواد استفاده نمی‌شود و شستشو تنها با بخار صورت می‌گیرد.

مواد نانو در کارواش چیست؟

کاربرد نانو بخار در کارواش

موتور شویی

با استفاده از این روش می‌توانید بدون وارد کردن هرگونه آسیبی به خودرو، موتور آن را تمیز کنید. در روش معمولی آب با فشاری قوی بر روی قطعات خودرو ریخته می‌شود و این امر باعث آسیب رسیدن به موتور خواهد شد. اما در این روش هیچ‌گونه آسیبی به موتور و سایر قسمت‌های برقی وارد نخواهد شد.

سرامیک ‌خودرو چیست؟ قیمت نانو سرامیک بدنه خودرو چقدر است؟

روشویی

با این روش شما می‌توانید تمامی قسمت‌های بدنه را با نفوذ بخار بشویید. در روش معمولی ممکن است برخی از قسمت‌ها به دلیل در دسترس نبودن با آب از جا بیفتند و امکان شستشوی آنان وجود نداشته باشد. همچنین این روش بدون باقی گذاشتن هرگونه لک و سفیدک این کار را انجام می‌دهد و به رنگ خودرو نیز آسیبی وارد نخواهد کرد.

صفرشویی

تمامی موارد زیر در صفرشویی با استفاده از این روش شسته خواهند شد. این موارد با کمک محلول ضد دود، چربی نانو و بخار خشک تمیز خواهند شد.

 • شستن صندلی
 • شستشوی رودری
 • پاکسازی سقف و ستون
 • تمیز کردن داشبورد
 • رفع کثیفی کانال کولر
 • شستشوی قطعات پلاستیکی
 • آلودگی زدایی صندوق عقب
 • شستشوی کف اتاق و طاقچه عقب

شما می‌توانید با این روش بدون جدایی و جابجایی صندلی‌های خودرو نسبت به تمیز کردن و پاکسازی آنها اقدام کنید.

رینگ شویی

شما می‌توانید با این روش به انجام رینگ شویی و شستشوی این قسمت از خودرو اقدام کنید. با کمک بخار، تمامی لک‌های سیاه و کثیف روی رینگ شسته و تمیز خواهند شد. در این روش از ایجاد از هرگونه خط و خش و ساییدگی جلوگیری به عمل می‌آید.

مزایای کارواش نانو بخار

مزایای کارواش نانو بخار

صرفه جویی در استفاده از آب

همانطور که می‌دانید، در کارواش‌ها مقدار زیادی آب مورد استفاده قراد می‌گیرد و با توجه به شرایط فعلی کشور این کار صحیح نبوده و باعث آسیب به محیط زیست شده است. اما لازم است بدانید که این روش بسیار کارآمد بوده و از اسراف آب مصرفی جلوگیری می‌کند.

سرعت بالا در شستن

حداقل سی دقیقه زمان، کمترین مقدار ممکن برای شستشوی خودرو در کارواش به روش معمولی است. این روش با استفاده از نانو بخار در کمترین زمان ممکن اقدام به شستشوی خودرو خواهد کرد و در زمان شما صرفه جویی خواهد شد. زیرا سرعت شستشوی دستگاه بسیار بالا است و در عرض ده دقیقه می‌تواند کاملا بدنه دستگاه را شستشو دهد.

به کار نبردن مواد شوینده شیمیایی

برخی از کارواش‌ها برای شستشو به روش معمولی از مواد تمیز کننده خطرناک شیمیایی استفاده می‌کنند که موجب آسیب رسیدن به خودرو خواهد شد. اما در این روش، تنها از مواد نانوی ایمن استفاده می‌کنند که از وارد شدن هرگونه آسیب به خودرو جلوگیری می‌شود.

شستشوی با کیفیت

اگر به دنبال پاکیزگی صد در صد خودروی خود هستید، از روش شستشوی ماشین به شیوه نانو بخار استفاده کنید. در این روش تمامی قسمت‌های خودرو با بخار و مواد نانو تمیز خواهند شد و شما می‌توانید تمیزی با بهترین کیفیت را مشاهده کنید.

شستشوی نواحی مختلف خودرو

با این روش نواحی و قسمت‌های مختلفی از خودرو که امکان شستشوی آنها در مدل معمولی وجود ندارد، فراهم شده است. قطعا پاکیزه نشدن برخی نواحی و یا آسیب رسیدن به قطعات برقی و سایر قطعات خودرو برای شما نیز پس از شستشوی خودرو آزار دهنده بوده است. شما می‌توانید با کمک این روش از تمیز شدن تمامی قسمت‌های ماشین اطمینان حاصل کنید.

موارد استفاده از کارواش نانو بخار

این نوع از کارواش در زمینه‌های نظافتی کاربرد بسیاری دارد که در ادامه با برخی از موارد آن آشنا خواهید شد:

 • شستشوی خودرو
 • تمیز کردن کاشی و سرامیک
 • شستشوی پارکینگ
 • پاکسازی ساختمان
 • هواپیما
 • تمیزی دام
 • نظافت هتل
 • عرشه کشی
 • شستشوی فرش و موکت
 • نظافت اماکن مذهبی

طبقه بندی شده در

با برچسب در