در این صفحه از استاده به معرفی کارواش‌های معتبر جهت انجام سرامیک خودرو و نانو سرامیک بدنه ماشین می‌پردازیم و به توضیج کامل در مورد هزینه سرامیک بدنه خودرو خواهیم پرداخت. مزایا و معایب سرامیک کاری چیست؟ و اهمیت آنها چگونه است؟ از دیگر مواردی است که به آن اشاره خواهیم کرد.

زیبایی ظاهری خودرو برای افراد علاقه‌مند به انواع خودرو و ماشین‌ و همین‌طور خودروسازان اهمیت بالایی دارد. اولین نکته‌ای که در بررسی ظواهر اصلی خودرو به آن توجه می‌شود، بدنه‌ خودرو است. اگر سرامیک بدنه خودرو، صاف و بدون خط و خش باشد، در میزان قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. به همین خاطر است که سرامیک خودرو برای بهتر جلوه دادن بدنه‌ خودرو، رنگ اتومبیل و استحکام و ماندگاری بالاتر آن در مقابل خطوط یا گرد و غبار اهمیت دارد.

نمونه کاری سرامیک خودرو

برخلاف باور مردم عادی، سطح خودرو آنقد‌ر‌ها هم که به نظر می‌رسد صاف نیست. این بدنه شکاف‌هایی دارد که ذرات آلودگی یا گرد و غبار می‌توانند در بین این شکاف‌ها قرار گرفته و به این صورت بدنه و ‌رنگ اتومبیل را تخریب کنند. بدنه‌ خودرو جزو اولین مواردی است که در خودرو قابل رویت است. بنابراین حفاظت از آن اهمیت زیادی دارد.

کارواش نانو بخار چیست؟ با جدول قیمت کارواش نانو بخار را اینجا مشاهده کنید.

در چند ساله‌ اخیر با روی کار آمدن سرامیک کاری برای بدنه خودرو، یکی از بهترین روش‌ها جهت جلوگیری ازهرگونه آسیب دیدگی ناشی از سنگ، گرد و خاک و باران‌های اسیدی اتومبیل‌های لوکس کاربرد پیدا کرده است. از این تکنولوژی به جهت مقاوم سازی بدنه‌ خودرو در مقابل خط و خش و آسیب دیدگی استفاده می‌گردد. برای خودر‌وهای لوکس نیز از نانو سرامیک خودرو‌ استفاده می‌شود.

قیمت سرامیک بدنه خودرو

خدمتقیمت به تومان
سرامیک کاری بدنه خودرو5.000.000 تا 15.000.000

گفتنی است قیمت سرامیک کاری با توجه به متریال مصرفی و نوع اتومبیل، محدوه ثابتی ندارد.

هزینه سرامیک خودرو

در مورد هزینه‌ مورد نیاز برای سرامیک بدنه ماشین و روکش سرامیکی ماشین باید به این نکته توجه شود که هزینه‌ای که بابت آن می‌پردازید، خودروی شما را برای‌ مدت زمان طولانی محافظت می‌کند. حداقل تا سه سال نانوسرامیک بر روی بدنه‌ خودرو باقی می‌ماند. اما اگر اتومبیل شما آنقدر لوکس نیست که محافظت از بدنه‌ آن دارای اهمیت باشد یا خودروی شما قدیمی است و قصد تعویض آن را دارید، نانو سرامیک ماشین برای شما گزینه‌ به صرفه‌ای نیست.

تخصصی بودن نانوسرامیک خودرو از دیگر مواردی است که دقت شما را در پیدا کردن افراد با تجربه برای این کار می‌طلبد. در غیر این صورت نتیجه‌ معکوسی می‌گیرید.

از دیگر معایب و یا شاید نکاتی که بعد از سرامیک کاری باید رعایت شود، استفاده از دستمال برای خشک کردن بدنه‌ ماشین بعد از هربار کارواش است. این کار برای آن است تا لکه‌های خشک نشده‌ آب روی بدنه‌ خودرو باقی نمانند.

گفتنی است نانو سرامیک خودرو ممکن است در دمای هوای بالا صدمه ببیند. بنابراین به منظور محافظت از آن، خودروی خود را در اماکن بسیار گرم پارک نکنید.

بهترین راه برای از بین بردن خط و خش ماشین چیست؟

هزینه نانو سرامیک بدنه ماشین

قیمت نانو سرامیک خودرو بسته به نوع ماشین و مقدار آن و همچنین مدل و بدنه‌ خودرو متفاوت است. اما به طور کلی به نسبت سایر روش‌ها استفاده از نانو سرامیک جزو روش‌های گران‌تر است و هزینه نانو سرامیک بدنه ماشین بالاتر به حساب می‌آید. یکی از دلایل آن هم تقاضای بیشتر این نوع سرامیک بدنه‌ خودرو برای خودروهای گران قیمت است.

سرامیک خودرو چیست؟

نانو سرامیک در قالب مایعی از یک پلیمر شیمیایی است که روی بدنه قرار می‌گیرد. این سرامیک با رنگ‌ اتومبیل ترکیب می‌شود.

سرامیک خودرو برای استحکام بیشتر بدنه‌ اهمیت دارد. از جدیدترین انواع سرامیک کاری ماشین و روکش سرامیکی ماشین که برای استحکام بدنه‌ خودرو استفاده می‌شود، فناوری نانو است. این فناوری امروزه طرفداران زیادی بین خودروسازان و دارندگان ماشین‌های لوکس و گران قیمت دارد.

از نانو سرامیک بدنه برای جلوه‌ بهتر رنگ بدنه اتومبیل و استحکام و ماندگاری آن در مقابل خط و خش یا آلودگی استفاده می‌شود.

این‌چنین است که نانو سرامیک کردن رنگ خودرو مثل پوششی برای حفاظت از بدنه و رنگ خودرو عمل می‌کند. این فناوری در برابر ذرات آلودگی و‌ همچنین اشعه‌ خورشید و باران‌های اسیدی اثر محافظتی دارد. همچنین سبب می‌شود همواره رنگ اتومبیل درخشان و براق باقی بماند.

مزایا و مضرات سرامیک خودرو

مزایا و معایب سرامیک خودرو

نانو سرامیک هم مثل سایر موارد محافظتی، مزایا و‌ معایبی دارد که اطلاع از آن می‌تواند برای کاربران آن‌ مفید باشد. اگر شما هم می‌خواهید از این نوع سرامیک کاری برای بدنه خودروی خود استفاده کنید، پیش از انجام کار، مزایا و معایب سرامیک کردن خودرو را با دقت بخوانید.

هزینه ترمیم و رفع آفتاب سوختگی ماشین و رنگ خودرو را در این صفحه مشاهده کنید.

مزایای نانو سرامیک ماشین

  • محافظت در برابر باران‌های اسیدی: باران‌های اسیدی آلوده‌ هرساله باعث می‌شوند که این آلودگی‌ها روی بدنه‌ خودرو باقی بمانند.
  • محافظت از بدنه در برابر لکه‌های ناشی از آلودگی هوا
  • جلوگیری از خط و‌خش‌های ناشی از جسم سخت و سنگ روی بدنه‌ خودرو
  • جلوگیری از وجود لکه‌های آب و‌ باران روی بدنه‌ خودرو به دلیل خاصیت آب گریزی
  • کارایی مطلوب‌تر نانوسرامیک‌ها در قیاس با سایر عوامل محافظتی بدنه‌ خودرو مثل انواع واکس‌ها
  • ایجاد درخشندگی و‌ زیبایی در خودرو

مضرات سرامیک خودرو

  • زمان بر بودن انجام نانو بدنه خودرو
  • مقدار هزینه‌ مورد نیاز آن‌ ممکن است برای برخی از خودرو‌ها به صرفه نباشد

در این مورد توجه کنید که این فرایند زمان زیادی لازم دارد. بنابراین اگر زمان کافی برای این کار ندارید، به سراغ آن نروید. اگر شرکتی که برای انجام نانو سرامیک خودرو به شما قول حداقل زمان را می‌دهد، باید در حرفه‌ای بودن آن شک کنید؛ چرا که انجام نانو سرامیک ماشین روی بدنه‌ اتومبیل به زمان زیادی نیاز دارد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در