اکر رنگ بدنه خودرو به هر دلیلی دچار آسیب و خرابی شده باشد باید پیش از پولیش کاری و ترمیم، نسبت به لیسه گیری خودرو اقدام شود. به طور مثال اگر زمانی پس از تصادف، خراش‌هایی روی بدنه ایجاد بشود باید ابتدا لیسه کشی رنگ ماشین جهت ترمیم انجام شود. حال اگر زمانی خودروی شما به این اقدام نیاز داشت، می‌توانید با توجه به عوامل موثر بر هزینه لیسه گیری خودرو این اقدام را آغاز کنید. همچنین در این صفحه از “استاده” به بررسی روش لیسه گیری خودرو و همچنین انواع لیسه کشی رنگ ماشین خواهیم پرداخت.

هزینه لیسه گیری خودرو

خدمتقیمت به تومان
هزینه لیسه گیری خودرو از 100.000 تا 1.000.000

قیمت صفرشویی خودرو و هزینه صفرشویی داخل ماشین چقدر است؟

هزینه لیسه کشی خودرو با توجه به موارد متعددی تعیین می‌شود که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

عوامل موثر بر هزینه لیسه گیری خودرو

نوع و مدل و برند خودرو

نوع، مدل و برند خودرو پیش از هرچیزی یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه به شمار می‌رود؛ زیرا ممکن است هزینه لیسه گیری خودرو برای دو اتومبیل مختلف، متفاوت باشد.

ناحیه آسیب دیده

برخی نواحی خودرو به دلیل سختی در دسترسی و یا داشتن جزئیات بیشتر، به دقت و اقدامات بیشتری نیاز دارند که همین امر سبب تفاوت قیمت خواهد شد.

رنگ ماشین

رنگ اصلی که روی بدنه خودرو وجود دارد نیز در برخی مواقع جزو عوامل تاثیرگذار به شمار خواهد آمد.

مقدار خش و ترک ایجاد شده

طبیعی است وقتی در اثر تصادف یا مشکلاتی از این قبیل رنگ بدنه خودرو دچار مشکل شده باشد و این مشکلات با خراش‌های زیادی نمایان بشود، میزان هزینه با زمانی که خراش‌ها جزئی و سطحی هستند متفاوت خواهد بود.

کارواش نانو بخار چیست همراه جدول قیمت کارواش نانو بخار

سطحی یا عمیق بودن خش‌ها

پیش‌تر نیز اشاره شد، هر چه عمق خراش بیش‌تر باشد، اقدامات بیشتر و سخت‌تری جهت لیسه گیری خودرو مورد نیاز است.

رنگ لازم برای ترمیم پیش از پولیش کاری

رنگ‌هایی که در لیسه کشی رنگ ماشین استفاده می‌شوند، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند؛ در غیر این صورت ممکن است بعدها با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم کنید.

میزان زمان گذشته از ایجاد خش

پس از بررسی کارشناس مربوطه ممکن است با تفاوت قیمت لیسه خراش قدیمی و تازه مواجه شوید.

عوامل موثر بر هزینه لیسه گیری خودرو

خدمات لیسه کشی رنگ ماشین

شما می‌توانید با خیالی آسوده اقدامات مربوط به لیسه کشی رنگ ماشین را به “استاده” بسپارید. در این مجموعه لیسه گیری خودرو توسط متخصصین خبره، دوره دیده و با تجربه انجام می‌شود که همین امر باعث می‌شود تا شما خاطر جمع باشید. همچنین انواع لیسه کشی رنگ ماشین که در “استاده” انجام می‌شوند به شرح زیر است:

هزینه سرامیک خودرو و نانو سرامیک بدنه ماشین را در “استاده” بخوانید.

لیسه کشی رنگ نقره‌ای متالیک

یکی از خدماتی که به صورت کاملا حرفه‌ای انجام می‌شود، همین مورد است. شما می‌توانید با قیمتی کاملا مقرون به صرفه برای لیسه گیری رنگ نقره‌ای متالیک از “استاده” کمک بخواهید تا به صورت حرفه‌ای اقدامات لازم جهت ترمیم خودرو انجام شود.

لیسه کشی رنگ متالیک

لیسه کشی رنگ متالیک شامل جزئیات و موارد مهمی می‌شود که باید این کار را به دست کاردان این امر سپرد. “استاده” بهترین متریال را برای این کار مورد استفاده قرار می‌دهد.

لیسه کشی رنگ سفید صدفی

و اما یکی از امور سخت در لیسه گیری خودرو همین مورد است. این مورد به دلیل سختی در هم‌رنگ در آوردن آن با بدنه خودرو، از اهمیت بالایی برخوردار است. پس بهتر است اتومبیل خود را جهت لیسه گیری و ترمیم در این زمینه به دست افراد متخصص بسپارید.

لوازم لیسه گیری خودرو

 • مواد شوینده مخصوص
 • رنگ خشک
 • رنگ جامد
 • دستگاه لیسه گیری
 • دستگاه پولیش
 • واکس
لوازم لیسه گیری خودرو

روش لیسه گیری خودرو

 1. به طور کلی، لیسه کشی رنگ ماشین به این صورت است که متخصص این امر ابتدا محل آسیب دیدگی و مکانی که خراش در آن به وجود آمده است را با شوینده‌های مخصوص می‌شویند.
 2. همچنین با کمک نور فرابنفش عمق آسیب‌های به وجود آمده را تشخیص می‌دهند.
 3. در مرحله آخر نیز با تشخیص عمق آسیب به شناسایی رنگ بدنه ماشین می‌پردازند.
 4. علاوه بر آن، با انتخاب کد رنگ لازم برای اتومبیل مربوطه، محل خراش را با بتونه سنگی و رنگ خشک پر می‌کنند.
 5. در نهایت پس از رنگ کردن و جذب آن توسط بدنه اتومبیل باید تا خشک شدن آن صبر کرد.
 6. همچنین پس از این مرحله، متخصص با کمک لیسه‌های مخصوص اضافات رنگ‌ها را جمع می‌کند تا در آخر شاهد سطحی صاف و یک‌دست خواهید بود.

بهترین راه برای از بین بردن خط و خش ماشین چیست؟

پولیش کاری پس از لیسه گیری خودرو

پس از انجام اقدامات لازم برای لیسه گیری خودرو باید این مرحله را نیز اجرا کنید. این کار یکی از آخرین عملیات خش گیری به شمار می‌رود که با پولیش‌های جامد قوی و دستگاه‌های تخصصی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است در این مرحله از مراحل لیسه گیری خودرو باید بدنه اتومبیل دقیق خشک باشد.

پولیش باید بر طبق نوع رنگ بدنه انتخاب و استفاده شود. پس از آن باید بدنه را واکس زد که برای این منظور بر طبق میانگین دمای هوا و نوع استفاده اتومبیل، ابزار مورد نیاز انتخاب می‌گردد. البته به طور کلی، در اکثر موارد واکس انتخابی از نوع نرم است.

آیا لیسه گیری قیمت ماشین را کم می‌کند؟

زمانی که خراش وارد شده عمقی باشد و طبق نظر کارشناس به رنگ با صافکاری نیاز باشد، قیمت کم‌تر خواهد شد. اما زمانی که آسیب وارده جزئی و به صورتی باشد که با لیسه گیری خودرو به صورت سطحی برطرف شود، با افت قیمت مواجه نخواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که رنگ کارخانه با رنگ مورد استفاده در این امر متفاوت است؛ اما اگر اقدامات لازم به صورت حرفه‌ای انجام شود، افت قیمتی وجود نخواهد داشت.

طبقه بندی شده در